3.Diel-Telocvičňa

Enorma- Nikoho nešetrím!

Organizátor- Súboj sa môže začať.

     Enorma hodí pokéloptu. Srdce mi búši ako o život. Toto bude môj prvý dôležitý zápas... Nie! Všetky sú dôležité. Hlavne to musím vyhrať, aby ma Robert a Salivan nevysmiali. Musím im ukázať, že nie som žiadne B-éčko.

     Na ihrisku sa objaví Clefairy. Rúžový pokémon. Super. Rozhodol som sa, že mojím prvým pokémonom bude Mareep.

Enorma- Tvoj prvý pokémon? Ako dlho si na cestách?

Ja- Deň.

     Enorma zdvihne obočie, ale ďalej sa nevyjadruje k mojej odpovedi. Sústredí sa na súboj.

Enorma- Tak začneme. Pound!!

     Clefairy sa rozbehne k Mareepovi a dá mu facku. Ostávam v nemom úžase, aká rýchla tá Clefairy vlastne je. Štipnem sa do ruky a to ma preberie. Musím sa predsa sústrediť.

Ja- Mareep, tackle!

Enorma- Disarming voice!

     Clefairy úplne vyhodí týmto útokom Mareepa z rovnováhy.

Enorma- Výborne. A teraz double slap!!

     Počkám si. Clefairy síce útočí na Mareepa, ale teraz máme väčšiu šancu, že porazíme Clefairy. Prečo? Teraz je 60% šanca, že Clefairy ostane paralyzovaná, keďže Mareep má schopnosť static. Nie je to žiadna novinka, na našom ranči je to normálne.

     Ako Clefairy udrie môjho pokémona, obklopí ju akoby žltý povraz, ktorý ju zelektrizuje.

Enorma- Čo...

Ja- Static.

     Vysvetlím.

Ja- Mareep, tackle!!

     Mareep má teraz možnosť útočiť bez toho, aby sa Clefairy o niečo pokúsila. Mareep vrazí o našeho protivníka.

Ja- Thundershock!!!

     Mareep to zakončí elektrickým šokom. Clefairy sa zviecha zo zeme. Zvláštne že ešte dokáže bojovať.

Enorma- Pound!!

Ja- Znovu thundershock!!

     A to dorazí Clefairy úplne. Holly sediaca v hľadisku sleduje celý zápas tak pozorne, akoby sa z neho mala niečo dozvedieť. Hlúposť.

Holly- Ideš, Alex!!!

     Aj napriek tomu, že na mňa bola Holly urazená ma teraz povzbudzuje? Tento deň je plný prekvapení.

Enorma- Clefairy, vráť sa.

     Enorma sa na chvíľu odmlčí a potom povie plná entuziazmu.

Enorma- No, nečakala by som, že Clefairy porazíš tak rýchlo. Úplným nováčikom sa to zatiaľ ani nepodarilo. Som zvedavá, ako si poradíš s mojím ďalším pokémonom.

     Sťažka prehltnem.

Enorma- Meowth, ukáž pazúry!!

     Pokédex. Asi by som mal použiť pokédex.... sakra, mám ho v taške. Nemám čas ho hľadať. Budem musieť bojovať v nevedomosti. Ostatne, čo iné mi ostáva?

Enorma- Ak chceš, môžeš vystriedať Mareepa.

     Pokrútim hlavou.

Enorma- Tak budiš. Meowth, scratch!!

     Nestíham vnímať Meowthove pohyby.

Holly- Ten je rýchly!!

     Enorma sa potmehúcky usmeje. Meowth sa priblíži takou rýchlosťou k Mareepovi, že nestíham reagovať ani ja, ani môj pokémon.

Ja- Mareep, thun...

     Meowth poškriabe Mareepovi tvár, čo je najcitlivejšia časť na jeho tele. Okrem toho je unavený z predošlého boja. Čo mám robiť?

Ja- Thundershock!!!

     Mareep nahromadí elektrinu, ktorú hneď vyšle na Meowtha. No oproti nemu sme ako v spomalenom filme. Thundershock minie.

Enorma- Bite!!

     Meowth sa prirúti k Mareepovi a pohryzne ho. Static začína fungovať, čo znamená, že Meowth je paralyzovaný a nebude môcť útočiť v každom kole. Paralýza mu v tom zabráni.

Ja- Mareep, obklop sa elektrinou!!!

     Mareep sa obklopí elektrinou a jeho vlna sa scvrkne. Vypotreboval až priveľa energie, takže už nebude schopný ani útočiť. Ale mám šťastie. Elektrina zranila Meowtha.

Ja- Mareep, späť do pokélopty. Choď, Larvitar!!

     Enorma zdvihne obočie. Zrejme ju prekvapilo, že som len deň na cestách a už vlastním Larvitara. Je to úspech, keďže tento pokémon sa pri hore nevyskytuje každý deň.

Ja- Larvitar, sandstorm!!

     Sandstorm. Pamätám si, ako mi otec vravel, že tento útok odoberá každému pokémonovi energiu, pokiaľ nie je kamenný, pôdny alebo oceľový typ. Persian je normálny typ, takže ho to neminie.

Enorma- Fake out!!

     Meowth skočí na Larvitara a spojí tlapky dokopy, pričom ho zasiahne a odpáli vzad.

Ja- Larvitar, si v poriadku?

     Larvitar sa otrasie a odpovie na súhlas.

Ja- Dobre. Teraz bite!!

     Larvitar sa rozbehne k Meowthovi. Ten sa snaží uhýbať, ale piesočná búrka ho na chvíľu zastaví a bolestne mu odoberie HP. Presne v tej chvíli sme pripravení a Larvitar sa mu zahryzne do chvosta. Meowth zamňaučí bolesťou.

     Larvitar spraví niečo, čo som ani netušil, že dokáže. Vydá strašidelne nechutný zvuk akoby nechtami niekto škriabal po tabuli. Všetci v miestnosti si prikrývame uši, vrátane Meowtha. A potom  

Enorma- Scratch!!!

     No Meowth nedokáže od bolesti robiť nič iné, len behať po ihrisku s Larvitarom zahryznutým v jeho chvoste. Na tomto výjave sa ani nesmiať nedá!

Ja- Larvitar, scratch!!!

    Dúfal som, že to Larvitar odkukal od Meowtha. Natiahol ruku a ostrými pazúrmi mu zaryl do kože. Druhou rukou do neho búšil.

Enorma- Stras ho!!!

     No asi to bolelo tak moc, že Meowth nedokázal nič. Enorma si trafila rukou do čela a stiahla ho do pokélopty.

Enorma- Nemalo by zmysel ďalej pokračovať.

     Teraz som nechápal, ako teda zápas skončil.

Organizátor- V tom prípade vyzývateľ Alex vyhráva zápas.

     Robert aj Salivan skríknu celý zelení od žiarlivosti. Holly sa obdivne prizerá. Až po chvíli si všimnem, že sa celá trasie. Z čoho? Je to len zápas. Dôležitý zápas. No dobre, asi je nervózna.

     Enorma príde bližšie ku mne a podá mi odznak.

Enorma- Za tvoju snahu a odvahu ma vyzvať na zápas, si ho zaslúžiš.

     Zdvihnem odznak do ruky a celý si ho poobzerám. Radostne sa usmejem a vyskočím od radosti.

Enorma- Kam máš namierené ďalej?

     Zrazím sa.

Ja- Ešte som sa nerozhodol.

Enorma- Tak v tom prípade bež do Boronia City. Sídli tam Rose, trénerka telocvične, ktorá tvoju výzvu s radosťou prijme.

Ja- Ďakujem veľmi pekne.

     Otočím sa na odchod ale na chvíľu sa zastavím. Mal by som počkať na Holly? Som síce zvedavý na jej zápas, ale mal by som trénovať.

Ja- Dovidenia.

     Hodím okom po Holly a usmejem sa.

Ja- Veľa šťastia. Si na rade.

     Ako jej to oznámim, celá zbledne. A plná hrôzy v jej očiach mi zamáva na rozlúčku. Vyjdem von a tam ma obleje africká horúčava a po pár sekundách sa mi tričko lepí na chrbát a po čele mi steká vodopád potu.

     Larvitar mi sedí na ruksaku a obdivuje okolitú krajinu. Mesto. Všade domy ale ľudí nikde. Všetci sú zalezení vnútri. Len pár málo obyvateľov sa rozhodlo pracovať v takom teple. Kvetinárka polieva kvety v kochlíkoch a zmrzlinár práve predáva malým deťom zmrzlinu, celý natešený, že sa nejaký zákazník vôbec objavil.

Ja- Mal by som zájsť do pokémonského centra, aby si moji pokémoni oddýchli.

     V stredisku je zapnutá klimatizácia a tak si celý úľavou vydýchnem. Slečna za pultom, s ktorou som sa už stretol ma hneď spoznala.

Joy- Ako išiel zápas?

Ja- Vyhral som!

Joy- Tak to gratulujem.

     Podám jej hneď Larvitara a pokéloptu Mareepa.

Ja- Prosím...

Joy- Hneď to bude.

     Sadnem si do čakárne. Vnútri som sám. Ani sa nedivím. Vezmem do ruky nejaký časopis, čo ležal v štose ďalších na kávovom stolíku. Samé hlúposti. Listujem rýchlosťou svetla. Koho zaujímajú handry? Keby sa ženy viac zaujímali o prírodu a pestovanie, asi by dnešný deň vyzeral inak...

     Aha! Zlatá Liga a tohtoročný tréneri! Dokonca k nim pripísali aj aké mali najlepšie skóre a v ktorom kole vypadli. A Najlepší traja tréneri- Romano a Cato a Ash a nezabudli ani na Kirru.

     Hneď sa pustím do čítania.

„Tohtoročná Zlatá Liga bola naozaj plná prekvapení a neuveriteľných zvratov. Nikto nezabudne na posledný zápas Kirry a Romana, keď ani ku koncu celého zápasu nebolo jasné, kto sa vlastne stane víťazom. Finále sa nieslo v duchu všetkých zúčastnených, ktorí neváhali a aj tento rok sa zapojili do tohto šampionátu. Richie Benet sa k tomu vyjadril nasledovne: „Naozaj som nečakal, že sa mi podarí dostať sa tak vysoko. Musím ale uznať, že Ketchum, aj napriek tomu, že bol v tomto regióne úplným nováčikom sa aklimatizoval celkom rýchlo. Bol to rovnocenný súper. Každopádne sa do Ligy chystám aj ďalšiu sezónu a tentoraz to bude v plnej paráde, keďže som si už spravil aspoň svoje meno, ktoré sa nenesie v tieni mojej sestry. Tréneri, bojte sa! Prichádzam ja a moje ego!!!!“ Tohtoročný ročník Ligy oživila aj samotná legenda, bývalý Zlatý tréner a majster, otec Kirry a Richieho Benetových. Jeho prítomnosť vyrazila dych aj samotnej Zlatej elite, ktorá sa v jeho prítomnosti vraj cítila ako v prítomnosti Boha. „Keď som pri ňom stál a rozprával sa s ním, cítil som sa výnimočne, špeciálne a dôležito. Ten chlap je vážne skvelý nie len ako tréner, ale aj ako osobnosť,“ vyjadril sa Cato Black.

     Porazení tréneri však nezanevreli na Ligu a odhodlávajú sa aj na ďalší ročník. „Tá atmosféra, prístup k trénerom a súperi... Všetko na tak vysokej úrovni a ubytovanie zadarmo... Proste topka všetkých topiek!“ poznamenal George Frane, ktorý vypadol vo svojom treťom kole, ale s najvyššou gráciou.“

     Takže Zlatá Liga je niečo úžasné asi. Zaujímalo by ma, či sa aj ja raz dostanem na takú úroveň ako je Kirra.

     Sestra Joy vyjde z ambulancie a privedie mi mojich pokémonov.

Joy- Zdraví a oddýchnutí.

Ja- Ďakujem pekne.

Joy- Kam sa chystáš teraz?

Ja- Do Boronia City.

Joy- Tak nech sa ti darí.

     Vďačne sa usmejem a vyjdem zo strediska. Zaškvŕka mi v bruchu.

Ja- Super...

     Zahliadnem nejaká kantína a tak sa k nej vydám. Toto mesto je ako mesto duchov. Ešte aj na okraji nášho malinkého mestečka som vídaval viac ľudí za 5 minút ako tu za celý deň.

     Bufetár je robustný chlap s bielou čapicou a zakrútenými fúzmi.

Bufetár- Tak, čo to bude?

Ja- Čo máte dobrého?

Bufetár- Na čo si len spomenieš. Klobásky, párky, salámy...

     Mäso v takom teple? Nič horšie nie je.

Bufetár- Potom máme pečené kuriatko a môžeš si vybrať prílohu. A práve som dovaril guláš.

Ja- Tak ten guláš teda.

Bufetár- Veľká alebo malá porcia?

Ja- Veľká ako pre chlapa.

     Bufetár mávne na mňa vareškou.

Bufetár- Tak sa mi to páči. Nie ako tie dievčatá, čo nič nejedia. Strašné niečo. Ale počuj, včera som tu mal dokonca aj slávnu osobnosť. Poznáš Kirru Benetovú? Zo Zlatej Ligy? Tak tá mi tu včera vykúpila viac-menej všetko, čo som mal navarené. Ach, Columbus, to dievča malo taký apetít!!! Také by mali byť dievčatá, a nie také, že pomaly jedia len papier a vodu.

Ja- Takže tu bola Kirra?

     Podáva mi misku s gulášom a priloží k nemu dva krajce chleba.

Bufetár- Jasné. Dokonca vravela, že sa chystá za profesorom Brownom a potom do hlavného mesta. Vraj tu má nejakú prácu. Také milé dievča.

Ja- A aká je?

Bufetár- Ešte krajšia než na obrázku.

     Bufetár sa otočí a vareškou ukáže na zarámovanú fotku na stene. Odfotil sa s Kirrou a jej Teddiursou. A ona si dala na hlavu jeho kuchársku čapicu.

Bufetár- Proste poklad. Ľudia na ňu hovoria zlé veci, ale určite neprávom. Podrezaný jazyk síce má, ale (zasmeje sa) vie, kedy poznamenať štipľavú poznámku.

     Ochutnám guláš. Je teplý, ale nie vrelý. Vidno, že tento kuchár sa vo svojom remesle vyzná.

Bufetár- Chutí? Ak chceš, ti to ešte viac prihrejem.

Ja- Je výborný, ale horúci by už tak dobrý nebol...

Bufetár- Pravda, pravda, chlapče.

     Dovnútra vtrhne dievča. Holly. Pribehne k pultíku a hneď si pýta boloňské špagety.

Bufetár- Hneď to bude. A čo taký zhon?

Holly- Umieram od hladu.

Ja- Tak čo Holly, aký bol zápas?

    Holly si ma premeria pohľadom. Kebyže sa neozvem, tak by si ani nevšimla, že tu som. Pyšne pohodí vlasmi a našpúli pery.

Holly- Jasné, že som vyhrala, AHA!!

     Vytiahne obal na odznaky a ukáže mi svoj nový odznak.

Bufetár- Tak to musíš byť veľmi dobrá, keď si porazila Enormu.

Holly- Tak, zapotila som sa pri nej.

Bufetár- V takom pekelnom teple sa ani nečudujem.

Holly- Alex, hneď ti všetko vyrozprávam. Ako prvého pokémona si vybrala Lilipupa a ja môjho Chimchara....

 

***pokračovanie nabudúce***

 

♦♦Archie♦♦