9.Diel-Chladná Rose

     Ešte pred odchodom z knižnice som sa uistil, že Rose používa trávnych a jedovatých pokémonov. Pre nás ďalšia nevýhoda. Ohnivých pokémonov nevlastním, takže to bude rozhodne ťažšie, než u Enormy.

     Pánovi Burrymu som poďakoval za ten prekvapujúci darček a odišiel som. Keďže v knižnici bolo teplo, tak sa všetok sneh, čo bol na mojom kabáte roztopil, a tak mi teraz bolo zima.

     Stále snežilo. Naozaj nechápem, ako je niečo takéto možné. Síce je jeseň, ale byť na juhu znamená, že tu má stále byť teplo ako na Sahare, aspoň tak som to vždy vedel. Teraz o tom však začínam pochybovať.

     Snehové vločky poletujú vo vetre, bičujú ma do očí. Larvitar radšej zaliezol do mojej kapucne a skryl sa pred týmto bláznivým počasím. Aspoň ten je tu ten šťastný. Má vlastný odvoz.

     Vlastne, aby som pravdu povedal, Holly mi raz vravela, že keď večer raz nemohla zaspať, tak sa dívala na televízor (ďalšiu vymoženosť, ktorú my doma nevlastníme) a zrovna tam dávali nejaký katastrofický film o tom, ako legendárny ľadový pokémon mal ľudstva plné zuby a tak sa rozzúril a rozpútal chlad na celom svete. Čo, ak by tá Hollyina kniha teda vravela nakoniec pravdu?

     Nie, hlúposť! Pri najväčšej pravdepodobnosti sa len pobláznilo počasie a už zajtra bude teplo.

 

 

     No ani na druhý deň sa to nezlepšuje. Vstávam zavčas rána a uvedomím si, že som premeškal večerné výsledky trénerov, ktorí tento semester zvládli a ktorí nie. Snáď sa Rena nebude veľmi hnevať, že som sa nedostavil na jej oficiálne zvládnutie štvrťroka. Aspoň dúfam, že sa nakoniec dokázala prebojovať ďalej.

     Larvitar sa díva na parapete von oknom a s nechuťou hľadí na závej, ktorý sa vytvoril okolo okenného rámu. Vyleziem z postele a nohy mi dopadnú na chladnú podlahu. Zima preťahuje aj cez hrubý koberec.

     Skontrolujem kabát, či stihol za noc uschnúť na radiátore. Stále cítiť, že nie je úplne suchý, ale nejako to prežijem. Pokiaľ má Rose takých pokémonov, ako mi povedali včera, tak v telocvični bude mať teplo ako v skleníku.

     Nasúkam sa do svojho hrubého zimného svetra, ktorý babka ešte za svojho života štrikovala pre otca, keď bol ešte malý. Ako inak, z Mareepovskej vlny. Dám si radšej aj šál a rukavice z toho istého materiálu, vezmem pokémonov a idem na prieskum von.

     Dvere z internátu sa otvárajú len ťažko, stihli primrznúť a tak musím použiť silu a vraziť do nich aspoň trikrát, aby sa pohli. Dostanem sa von a tam sa zhromaždili študenti, ktorí zrejme nestačili splniť testy, aby ostali na škole. Pobalili si kufre a na všetkých tvárach sa značí jasné sklamanie.

     Keď ma zazrú, pár z nich sa vyberie mojím smerom a ide mi zaželať veľa šťastia v mojom súboji. Asi sa to rozkríklo viac, než som čakal. Jedného z nich sa spýtam, či Rena spravila skúšky, no nevie mi povedať. Zrovna ten jeden ju nepozná. Mám ja dnes ale šťastie.

     Dám sa do pohybu. Pozorne prehľadávam tváre neúspešných. Nikde Renu nevidím a som tak šťastný. Znamená to teda, že to spravila! Až ju stretnem, rozhodne jej zagratulujem.

     Zamierim do zadnej časti kampusu, tam sa nachádza podľa informácii aréna pre vyzývateľov. Cestou ešte premýšľam, že ako poraziť Rose, pretože Flaafy nebude až tak veľmi efektívny. A Finneon sa ani zápasu nemôže zúčastniť.

     ''Alex!" Začujem svoje meno a tak sa obrátim. Rena. Pribehne za mnou a miesto zreničiek jej tam žiaria hviezdičky.

Rena- Zvládla som to!!

     Hodí sa mi okolo krku a ja sa len modlím, aby nás nikto nevidel a nevyvodzoval unáhlené závery.

Rena- Tak strašne veľmi ti ďakujem!!

Ja- Mne neďakuj. Zvládla si to sama.

     Rena pokrúti hlavou. 

Rena- Bez teba by som to nebola dokázala. A preto mám pre teba darček, ako veľmi som ti vďačná.

Ja- Nie, nechaj si to, nech už je to čokoľvek.

Rena- Chcem, aby si si to zobral so sebou. Prosím!

     Povzdychnem si. Tá ženská je rovnako tvrdohlavá ako Holly. Rena sa zahrabe do svojej tašky a vyloví divný predmet. Nie je zabalený, ale ani to mi nedáva šancu uhádnuť, čo je to za divnú vec.

Rena- Pre teba...

     Vezmem ten predmet, otáčam ho a Rena sa iba chichoce.

Rena- Je to predmet, ktorý dovoľuje zdieľať expy z súbojov medzi tvojimi pokémonmi. Dáš to pokémonovi, a ten, aj keď s ním nebudeš bojovať, sa bude učiť novým veciam. Vyskúšaj to. Je to skvelá vec. Dostali sme to, ale ja to nemám ako využiť, pretože nemám žiadneho vlastného pokémona. A školskému to dávať nebudem.

     Očividne je veľmi hrdá na tú vec a tak ju prijmem.

     Poďakuj sa, ty idiot.

Ja- Ďakujem ti. Ale si si istá, že chceš, aby som...

Rena- Rozhodne. A dám ti radu ešte. Rose má silných pokémonov, ale veľmi pomalých. Stav na rýchlosť. Ja musím bežať. Mám hodinu.

     Venuje mi ešte jedno objatie a potom sa rozbehne smerom k školskej budove, kde sa konajú prednášky.

     Takže táto vec pomáha zdieľať skúsenosti z boja. Dám ju teda Finneonovi. S ním teraz nemám šancu bojovať, tak nech aj on má zo súboja nejaké benefity.

     Po nejakom čase sa dostanem až k obrovskej sklenenej kupole, telocvični. Trvá mi, pretože cesta je pokrytá snehom a ten zas zakrýva ľad pod ním. Tancujem nejaké labutie jazero, než konečne môžem otvoriť dvere a dostať sa dnu.

     Vnútri je strašné teplo. Nechutné. Hneď zo seba zhodím hrubý sveter spolu s rukavicami a šálom a chytím to do ruky, nech tu nerobím zbytočný bordel hneď na začiatku.

     Postupujem chodbou, ale nikde nikoho.

Ja- Dobrý deň, je tu niekto?

     Spoza rohu vykukne osoba. Oblečená v fialových kraťasoch a khaki blúzke. Na očiach má veľké vedecké okuliare, takže to vyzerá, akoby mala vypuklé oči dopredu. Zhodí si ich na hlavu a tak na mňa pozerajú dve zelené oči. Je to Rose.

Rose- Takže, nakoniec si dorazil.

Ja- Túto príležitosť by som nenechal ujsť.

Rose- No, ľudia sú plní prekvapení. Si pripravený na súboj, či si ešte chceš niečo zistiť alebo sa spýtať?

Ja- Koľko pokémonov musím poraziť, aby som získal tvoj odznak?

     Rose sa hrôzostrašne zasmeje.

Rose- Troch. Pripravený?

     To je zlé. A to jediný efektívny bude Larvitar, ten nemá toľko sily poraziť troch veľmi silných pokémonov. Aj keď je už na vyššom leveli.

Rose- Tak poď. Na súboje tu mám ihrisko a nie chodbu.

     Privedie ma do sály, medzitým dám Finneonovi ten item, čo som dostal od Reny. Na ihrisku zaujmeme každý svoje miesto.

Rose- Organizátori ešte dávajú do poriadku neúspešných študentov, tak tu nie je ani jeden. Ale troch pokémonov musíš poraziť. Pokémon je porazený, ak už nedokáže ďalej bojovať ani vstať zo zeme. Choď, Budew!

    Už poučený, vyťahujem pokédex. Budew, trávny jedovatý pokémon. Žije v okolí čistých jazier. V zime svoj púčik zatvorí ale na jar rozkvitne a vypúšťa peľ.

    Síce mi to veľa informácii nedalo, ale aspoň viem, že je aj jedovatý. Neklamali mi.

Ja- Choď, Larvitar!

Rose- Celkom inteligentná voľba. Ale na nás ti to stačiť nebude! Budew, použi stunspore!

Ja- Larvitar, sandstorm!!

     Larvitar rozpútal piesočnú búrku, ktorá rozptýlila prášok. Získavam výhodu. Budew dostáva prvú dávku damage- u z toho geniálneho útoku.

Ja- Larvitar, bite!

     Larvitar sa blíži k Budew, zatiaľ čo ten sa otriasa z predošlého útoku.

Rose- Kam sa tak ponáhľaš? Budew, absorb!

     Absorb vysaje Larvitarovi životy a tak je Budew znovu schopný bojovať v plnej sile. Sandstorm si ale vyberá svoju daň znovu a tak Budew prichádza o ukradnuté životy a je v takom stave ako pred chvíľou.

     Larvitar skáče na Budew a zahryzne sa mu do puku na hlave.

Ja. A teraz Chip away!!

     Ďalší damage, ale Rose sa nenechá poraziť tak ľahko.

Rose- Mega drain!

     Vyzerá to podobne ako keď útočil s absorb, ale tentoraz to na Larvitarovi zanechalo aj známky únavy, z čoho vyplýva, že mu to vysalo viac životov ako predtým. Nemôžem prísť o Larvitara tak rýchlo!

Ja- Znovu bite!

     Tentoraz sa mu Larvitar zahryzne do chvostíka, a Budew nadskočí bolesťou. Sandstorm ho doráža a tak padá na zem neschopný boja. Prvý je dole.

Rose- Budew, bojoval si super, oddýchni si. Ideš, Bellsprout!

Ja- Sandstorm!

     Tento útok sa asi stane mojím obľúbeným.

Rose- Vine whip!

     Bellsproutovi vylezú zo stonky dva viničové biče a už viem, že je zle.

Ja- Larvitar, utekaj!

     A podľa môjho pokynu sa snaží utiecť pred jej bičmi. Ihrisko je celé zo stromčekov, a tak sa tu dá dobre schovať.

     Larvitar na chvíľu stihne striasť Bellsprouta, no ten ho hneď nájde a obviaže ho. Zdvihne ho to vzduchu a Larvitar tam iba tak visí a čaká.

Ja- Bite!

      Uhryznutie do tých lián je super nápad, pretože Bellsprout bolesťou uvoľní zovretie, Sandstorm spôsobuje ďalší damage a tak sme schopný znovu bojovať.

Ja- Chip away!

     Larvitar beží priamo na Bellsprouta a ten znovu útočí s lianami. Vtedy mi príde na um nápad. Tí jej pokémoni sú pomalí.

Ja- Utekaj pomedzi stromy!

     Larvitar poslúchne. Kľučkuje pomedzi kríky a stromčeky, robí úhybné manévre a úspešne sa vyhýba vyničovému biču. Liany sa pomaly ale isto zamotávajú okolo stromov. Ostáva už to iba zauzliť.

Ja- a teraz vyskoč!

      Larvitar zrovna skáče do slučky lián, čím to zauzlí a Bellsprout má problémy. Rose zhíkne.

Ja- A teraz Bite!

     Larvitar znovu pohryzie Bellsprouta, nasleduje útokom chip away a sandstorm nám vyjde v ústrety. Bellsprout padá neschopný boja.

     Rose stiahne svojho pokémona a ja cítim, ako mi po chrbte steká studený pot. Ešte jeden a je to v suchu. Rosin výraz však vyzerá desivo a ja očakávam, že toto bude jej posledný pokémon, silnejší než tí dvaja predtým dohromady.

Rose- Ideš, Roselia.

      Roselia. Vývoj Budew. Toto sa mi nepáči. Je to zrejme len zlý sen. Larvitar je unavený z boja. Mal by som ho nechať oddýchnuť a dať do boja Flaaffyho?

Ja- Vráť sa Larvitar.

     Hádžem pokéloptu s Flaaffym. Dúfam, že sme schopní natiahnuť tento súboj na dostatočne dlhú dobu, aby si stihol Larvitar odpočinúť.

     Nemáme už výhodu ani Sandstormu, pretože Larvitara som stiahol.

Ja- Flaaffy, tackle!

Rose- Stun spore!

     Roselia vypustí do ovzdušia paralyzujúci prášok, a tak Flaaffy nie je schopný útoku.

Rose- Leech seed!

Ja- Thundeshock!

     Flaaffy sa trochu pohne, no paralýza ho zastaví. Leech seed ho zasiahne a vysaje mu energiu.

Ja- Flaaffy, dokážeš to. Sústreď sa! Thundershock!

     Flaaffy sa naozaj prekoná, dostane sa cez paralýzu a zaútočí. Roselia ostane po našom útoku paralyzovaná.

Ja- Teraz sme si kvit.

     Rose za zamračí. No ja nemám čas sa zaoberať naším úspechom. Musím vyriešiť, čo teraz.

Rose- Poison sting!

     Roselia sa však spamätá a útočí s jedovatým ostňom.

Ja- Ako je to možné! Flaaffy, pozor! Spáľ to elektrickým šokom!

     Flaaffy a snaží trafiť nepriateľský osteň, ale netrafil a tak bol zasiahnutý a ešte horšie, otrávený.

Rose- Roselia má item, ktorý redukuje pravdepodobnosť paralýzy na najmenšie možné percento.

      Vykulím oči. Také veci aj existujú?!

Ja- Flaaffy, vydrž to prosím! Použi tackle!

Rose- Roselia, mega drain!

      No Roselia postupne vysáva z Flaaffyho životy a pridáva si ich k tým svojim. Flaaffy začína byť vyčerpaný. Ešte k tomu aj ten status otráveného to zhoršuje, pretože mu to ubližuje v každom kole.

Ja- Thunder shock!

      Tentoraz sa to však podarilo. Flaaffy vrazil do Roselie a následne použil elektrický šok. Roselia sa otriasla, ale nedal som jej pokoj.

Ja- Flaaffy, teraz znovu tackle! Rýchlo!

      Flaaffy je už skoro pri Roselii, keď Rose zahučí.

Rose- Mega drain!

     Roselia používa ten istý útok, kradne nám naše živote a mne aj nervy. Títo pokémoni sú očividne nesmrteľní. Ale čo to trepem?! Veď už sme dvoch takých porazili!

Rose- Poison sting!

Ja- Uhni tomu!

      Neskoro. Flaaffy padne ako mŕtvy, a ja ho smutne stiahnem do pokélopty.

Ja- Larvitar, dúfam, že si si oddýchol.

      Prikývne, aj keď čiastočne. Vyjde na ihrisko a hneď mu rozkážem, aby rozpútal pieskovú búrku. Zdvihne sa prach zo zeme a ihrisko sa ponorí do masy víru, cez ktorý vidno len kde tu. Našťastie to Roselii teraz vráti všetok damage. Len sa nesmie trafiť s jej mega drainom, inak sme v koncoch.

Ja- Bite!

      Larvitar má výhodu. Aj v tomto divnom zaprášenom vzduchu vidí, čiže máme značnú výhodu. Nájde si Roseliu a hryzne jej do jednej z kvetiniek.

Rose- Poison sting!

     Ako sa však Larvitar zahryzol, Roselia mu vystrelila do pusy jedovatý osteň! Larvitar uskočil a to Rose využila.

Rose- A teraz mega drain!

     Už som myslel, že je koniec. No Larvitar sa schoval v piesočnej búrke.

Ja- Výborne, a teraz chip away!

     Ďalší damage pre Roseliu.

Rose- Mega drain!

     Tentoraz však zasiahlo svoj cieľ, a tak Larvitar získal damage, z ktorého sa už musel otriasť. Sandstorm nám dáva výhodu, ale ak sa takto bude Roselia stále healovať, tak to bude k ničomu!

Ja- Už mi lezieš na nervy! Bite!

     Larvitar sa rozbehol na Roseliu.

Rose- Poison sting!

     Chvíľu som mal pocit, akoby sa Larvitarova myseľ spojila s tou mojou, a vďaka tomu bol schopný sa vyhnúť spŕške jedovatých ostňov, spraviť salto vo vzduchu a venovať Roselii posledný hryz.

Ja- A ešte raz!

      Larvitar sa nedal, hrýzol ju ako jablko, až z nej postupne začali opadávať všetky okvetné lístky.

Rose- Roselia, použi mega drain!

      Larvitar jej však nedal šancu a tak Roselia padla. Piesková búrka skončila, a Rose si povzdychla. Stiahla svoju Roseliu do pokélopty a vyšla mi v ústrety s odznakom v ruke. Larvitar sa zvalil na zadok hneď po boji a odpočíval.

Rose- Vezmi si ho. A nos ho s hrdosťou.

     Nemusela to vravieť dvakrát. Okamžite som ho schmatol do ruky vytasil do svetla a prizrel sa mu lepšie. Bola to kvetinka s fialovým odleskom. Takže už mám druhý odznak!

Rose- Až budeš vychádzať z budovy, už tu budú organizátori stáť pri dverách, tak im ukáž tento odznak a dostaneš finančnú odmenu, že si ma porazil.

      Bol som taký šťastný, že som sa nezmohol na slovo.

Rose- A až dorazíš do mestečka Inkberry, pozdravuj tam odo mňa trénera Glaze-a. Sľubuješ?

Ja- Sľubujem!

      A tak som sa spolu s mojím teamom vydal na internát pobaliť si veci a vydať sa ďalej, do mesta Inkberry, kde sa nachádza ďalšia telocvičňa, ďalší odznak.

 

***LyNa***