13.Diel-Ash vs.Naty

 

       Hrám sa s Teddiursou. Naty si založí ruky na hrudi. Pozorne si premeria Pikachua a potom veľavýznamne pozrie na... mňa!!

Naty- Kirra? Akého pokémona by si použila?

         Skoro zhltnem Teddiurse hlavu (to až tak ma tá otázka zaskočí). To fakt myslí vážne?

Ja- Ja? To ty bojuješ, a nie ja.

         Naty na mňa hodí psie oči. Tá brutálne hnedá farba v dúhovke je TOTAL!! Nemôžem podľahnúť! Nie! Nedostane ma! V žiadnom prípade! Ani náhodou! Pokrútim teda hlavou.

Naty- Prosííííííííímmm. Ber to ako radu pre začiatočníka! Si môj vzor. Prosííím!

         Som tvrdohlavá, to áno, no jej slová vo mne znova vyvolajú spomienky na Romana. Nemôžem si pomôcť. Tak sa teda zamyslím nad touto situáciou. No, kebyže mám vodného, tak ho určite použijem. Aj keď sa vraví, že vodní pokémoni sú slabí proti elektrickým, až tak pravda to podľa mňa nie je. Pretože keď vodný namočí elektrického a potom sa elektrický rozhodne zaútočiť, dajme tomu, že bleskovým útokom, tak potom zelektrizuje sám seba, nie? Našťastie takých pokémonov nechovám. Preto by som použila asi Flareona alebo Jolteona. V Natinom prípade... Neviem síce akých pokémonov to chová, no vzhľadom na prostredie typujem takých pôdnych alebo kamených, po prípade lietajúcich ako je Pidgey (alebo jeho vyššie vývojové štádiá) a potom spomínala Ponity, čo sú ohniví. No ale Pikachu je slabí hlavne proti pôdnym.

Ja- Nejakého elektrického alebo pôdneho.

Naty- Ďakujem veľmi veeeľmiiii!

           Ash sa tvári urazene.

Ash- To ty by si si mala vybrať správneho pokémona a nie Kirra.

Naty- Nevravel si, že ja určujem pravidlá? A okrem toho nikdy som s nikým nezápasila, preto neviem, ktorého by som mala použiť. No, ale už by sme aj mohli začať! Herdier, vyberám si teba! Zaútoč na Pikachua nárazovým útokom!

           Tá jej rýchlosť ma prekvapuje. Ash našťastie okamžite zareaguje.

Ash- Pikachu, zasiahni ho bleskovým útokom.

Naty- Vyhýbaj sa Pikachuovým bleskom!

           Herdier sa rozbieha za Pikachuom, Pikachu sa ho snaží zasiahnuť, no Herdier sa úspešne vyhýba jeho elektrickému útoku. Pikachu ho teda nedokáže zasiahnuť svojím útokom.

Ash- Vyskoč Pikachu!

          Pikachu skáče práve včas, pretože Herdier by práve narazil do Pikachua, kebyže ostane na zemi.

Ash- A teraz elektrický šok!!

Naty- Dvojitý tým!

          Pikachu znovu skúša zaútočiť elektrinou, no Herdier v neuveriteľnej rýchlosti vytvoril niekoľko (snáď aj dvesto) svojich kópií a tým to Pikachuovi sťažil. Elektrina postupne útočí na falošných Herdierov.

          Pri tom útoku si niečo všimnem. Herdierove kópie sú dokonalé, ako živé, avšak, je predsa len na nich pozorovateľný patrný rozdiel. Rozdiel, ktorý si nevšimne hocikto. Je to rozdiel v očiach. Pri boji si zakaždým všímam oči, pretože súper ťa dokáže oklamať svojimi pohybmi, ale nie očami. Len hŕstka ľudí dokáže klamať očami. No pokémoni to nerobia. Ak nerátam bojových (jednou z ich taktík je sledovať súperove oči a prísť na jeho ďalší útok). Preto viem, že ten pravý Herdier sa nachádza úplne na konci dlhého radu Herdierov. Ako inak. Pre začiatočníka je dobré držať si odstup, až pokiaľ nepríde na súperove siné a slabé stránky a na spôsob ako ho poraziť. Naty s kamenným výrazom pozerá na útočiaceho Pikachua. Ďalej ma prekvapí ešte jedna vec. Naty niečo ráta. Na prstoch. Čo má matematika spoločné s pokémonmi?

          Pikachu ešte stále útočí. Ash vyzerá netrpezlivo. Pikachuov výboj trvá už hodnú chvíľu. Takto sa unaví až priveľmi rýchlo a tým dá šancu na útok Naty, ktorá vyzerá čoraz presvedčivejšie.

Herdierových kópií už ubúda.

Naty- Znovu dvojitý tým!!

          Herdier znova vytvorí ohromný počet svojich kópií. Vidím na Pikachuovi, že toto kolo skončí už čoskoro. Veď nikto nevydrží útočiť šesť minút v kuse. Ash vyzerá, že práve zapojil svoj ‚intelekt‘ do zápasu a rozmýšľa nad ďalším krokom. Určite si všimol, že Pikachu začína byť unavený. A ešte ani len netrafil Herdiera jediným svojím výbojom.

Ash- Pikachu prestaň útočiť!

         Pikachu si vydýchne. Naty sa zasmeje akoby mala plán. Už nie je ťažké poraziť Pikachua. Stačí aj nejaký poriadny nárazový útok.

Naty- Dobre, padol nám do pasce! A teraz prudký nárazový útok!

         Pikachu sa ledva drží na nohách. Veď ten dlhý útok by unavil každého. Už sa asi nezmôže na útok elektrickým šokom. A ak by aj nejaký maličký výboj zo seba dokázal vyprodukovať, tak pravdepodobne by sa dorazil už úplne. No Ash, aj so začiatočníkom máš problémy, úprimne, začínam o tebe pochybovať.

         Herdier útočí naozaj rýchlo, čo je šokujúce, keďže Herdier nepatrí medzi rýchlych pokémonov. A neútočí len ‚originál‘ Herdier, ale i jeho ‚klony‘. Už keď sú naozaj blízko, tak Ash sa zobudí z toho, asi preň ho vyčerpávajúceho, rozmýšľania a konečne niečo urobí.

Ash- Pikachu, ak ešte vládzeš, tak zaútoč bleskovým útokom!

Naty- Uteč preč, Herdier!

          Neskoro. Pikachu útočí omnoho rýchlejšie. Aj keď je vyčerpaný, je schopný útočiť, aj keď nepredpokladám, že jeho šoky budú už v tak vysokom napätí ako boli na začiatku. Okrem toho Herdierov ‚tmavý plášť‘ na chrbte znižuje určitú čiastku útokov, preto to nemôže Herdierovi až tak veľmi ublížiť. Herdier sa ale nevzdáva. Takže toto je Natin plán. Rátala s Pikachuovým útokom. Herdier samozrejme poznal jej plán tiež a tak sa vydáva plniť ďalší bod plánu. Zahryzne sa Pikachuovi do labky. Pikachu vykríkne.

Ash- Pikachu!!

Naty- A vieš čo máš ďalej robiť!

          Toto nevyzerá dobre. Jeden z Herdierových útokov je aj drvenie pri zahryznutí. Ak má práve toto Naty na mysli, tak potom...

Ja- Ash, vzdaj sa!

Ash- Ja sa nevzdávam!

Ja- Tak aspoň niečo urob! Herdier ide rozdrviť Pikachuovi ruku!!

Ash- ČO!! Pikachu rýchlo!! Elektrický šok, najsilnejší, aký len dokážeš!!

          Pikachu už nevládze, no tento útok je triumfom. Taký obrovský výboj!! Herdier žiari ako štekajúca žiarovka! Zavíja až pokiaľ ho Pikachuov šok neporazí.

Naty- Nie!! Herdier!!

          Rozbehne sa za ním. Po chvíli povie toto.

Naty- A ideme do druhého kola. Tentoraz to nebudeš mať tak ľahké!

Ash- (Ash pokrúti hlavou na nesúhlas) Si na rade. Vyberáš si ako prvá.

Naty- Okey, takže... Exploud, teraz pôjdeš ty.

           Naty hodí pokéloptu. Exploud? Je normálna? To tu všetci ohluchneme! Exploud sa postaví na neviditeľné ihrisko. Ash znovu vyťahuje pokédex, no ja nepočúvam, čo mu pokédex radí. Viem, že tohto pokémona by som porazila so psychickým, alebo potom s temným. V mojej zbierke je temný Umbreon a ešte pár ďalších, ktorých používam len počas Zlatého festivalu, do ktorého sa dobrovoľne zapájam. Je to festival počas Ligy, ktorý sa vlastne zaháji príchodom posledného Zlatého víťaza, v tomto prípade mňa. Do takej veľkej sklennej gule sa vhodia papieriky s menami tých, ktorí nie sú dostatočne starí, aby sa zapísali do Ligy, preto majú možnosť zapísať sa aspoň do Zlatého festivalu. A ide to podobne ako v Lige. S tým rozdielom, že víťaz nemusí bojovať s minuloročným víťazom (ako v Lige).

        Exploud je veľmi podobný Yanmege, až teda na fakt, že tento nelieta. Tento pokémon je známy svojím vrešťaním a jeho zavíjanie počuť do diaľky až šesť míľ. Čiže, veľmi príjemný pokémon hlavne pre hluchovo-nemých trénerov. Ani Toshi zo Smaragdového mesta si nedokázal zvyknúť na vrieskanie od Yanmegy, a to nie je voči tomu Exploudovému ani mäkké .

           Moje otázky mi víria hlavou. A ešte k tomu tu máme ten zádrhel, akého pokémona si vyberie Ash? Proti tomuto nemá šancu. Naty vie, že Exploudovému hypersonickému a ultrasonickému útoku neodolá skoro žiaden pokémon okrem iného pokémona využívajúceho zvuk. Väčšinou však porazí aj takých pokémonov, ako je Crobat, Golbat či Swoobat, ktorí naozaj využívajú vysoké frekvencie zvuku. To preto Naty poznamenala, že tentoraz to Ash nebude mať až tak jednoduché. Na rozdiel od Herdiera, má Exploud omnoho silnejšie útoky a má ich, samozrejme viac.

Ash- Squirtle, vyberám si teba!

           ČO!!! TY SI SA ZBLÁZNIL!! Keď Exploud dokáže využívať zvuk, tak Squirtle je nanič v tejto situácii. A prečo? Pretože zvuk sa vo vode šíri až priveľmi dobre. Omnoho rýchlejšie vo vzduchu. Aj keď možno Ash dúfa, že vodná pumpa alebo vodné delo nejako oslabí zvukové vlny, nemá pravdu, lebo práve opak je pravdou.

Naty- Mal by si vedieť, že Exploud je môj najobľúbenejší pokémon a preto viem o ňom veľmi veľa, a taktiež preto má omnoho silnejšie útoky, než Herdier.

Ash- Dosť bolo kecania! Squirtle, vodné delo!

           Naty sa zaškerí.

Naty- Útok zvukom!

           Ešte sa voda ani nedotkla Explouda a ten už svojím útokom dostal Squirtla. Exploud využil vodu, ktorá sa naň ho valila a cez ňu zaútočil na svojho protivníka, keďže sa zvuk vo vode šíri rýchlejšie než vo vzduchu. Squirtle sa zapotáca od zvukových vĺn.

Ash- Čo to bolo!!?

Naty- (zákerne sa usmieva) Zdá sa, že nevieš o zvuku veľmi veľa. Zvuk sa šíri omnoho rýchlejšie vo vode než vo vzduchu, práve preto použiť na toto kolo Squirtla bola obrovká chyba. Exploudove útoky sú vo vode ešte silnejšie a práve preto Squirtle bude K.O. už o maličkú chvíľku. Exploud, Supersonický útok!! Použi ale bezpečnú frekvenciu, aby sme tu neohluchli!

            Exploud začne vydávať zvukové vlny, ktoré moje ucho zachytáva len ako nepríjemné pišťanie od komára, no Teddiursa, Umbreon, Togepi, Phanpy, Pikachu a samozrejme aj Squirtle sa chytajú za hlavy a zapchávajú si uši, pretože pre nich je to zrejme neznesiteľný zvuk.

Ash- Squirtle, bubliny!

            No Squirtle si zapcháva ešte stále uši.

Naty- Hyperlúč!

             Exploud útočí. Naty sa rozhodla toto kolo ukončiť čo najskôr, aby Squirtle veľmi netrpel. Aspoň teda dúfam, že z tohto dôvodu.

              Squirtla zasiahne naozaj silný hyperlúč, ktorý ho vyhodí do vzduchu, no našťastie ho Ash v pravej chvíli chytí. Niečo mu zašepká, no to nepočujem.

Naty- Vyhraaaaláááá som!! Jupííí!!

              Keď Ash schová Squirtla do pokélopty, hodí pokéloptu.

Ash- Tak poďme na tretie kolo! Rozhodujúce.

             Na ihrisku stojí Bulbasaur.

Naty- Už mám posledného pokémona, takže nezáleží na tom, či je silnejší než tvoj Bulbasaur alebo nie. (hodí pokéloptu) Ideš, Pidgey!

             Ejha! A tak pekne vyzeral tento zápas. Úprimne povedané, tento Pidgey vyzerá vydesene, akoby ho len nedávno chytila a ešte ho nevytrénovala. A ešte k tomu je to mláďa (a mláďatá nemajú silné útoky). Aj keď by sa súper nemal podceňovať, už od oka sa dá vidieť, kto to vyhrá.

Naty- Rýchly útok, Pidgey!

Ash- Použi viničový bič, aby si Pidgeyho zastavil.

              Ako som už vravela, mláďatá ešte nemajú až takú silu ako dospelé jedince. A aj práve preto dokázal Bulbasaur chytiť Pidgeyho práve teraz do svojich výhonkov. S dospelým jedincom by to nedokázal, lebo u dospelých je rýchly útok naozaj rýchly. U malých... no... je asi tak rýchly ako keď uteká slimák. A to si nerobím srandu. No dobre, možno predsa len.

Ash- A teraz semienko pijavica!

               To s tým semienkom predsa len prehnal. Na Pidgeyho je tento útok až priveľmi silný. Mohol si to odpustiť. Len tak mimochodom, ten dnešný zápas snáď netrval dlhšie než pätnásť minút. Aspoň môžeme rýchlejšie vyraziť na cestu do Opálového mesta.

               Bulbasaur teda použije semienko pijavicu a zápasu je koniec. Ash vyhral 2:1 proti Naty. Ale s Exploudom to bolo teda niečo!

              Keď sa Ash s Naty vykecajú o zápase a keď sa rozlúčime, tak si ešte kývame po ceste. Niečo sa však za nami rozbehne. Je to maličké, bledé a volá sa to Phanpy. Uteká za nami. Preto zastavíme. Keď Phanpy pribehne, ja si čupnem a on mi skočí do náruče. Naty k nám pribehne tiež.

Naty- Kirra, Phanpymu si prirástla k srdcu. Myslím, že mu bude oveľa lepšie s tebou, než keby tu mal trpieť tie búrky. S tebou bude v bezpečí.

Ja- Chceš ísť som ňou Phanpy?

               S radosťou v očiach mi prikývne. Lenže mám sedem pokémonov. Normálny tréner by mal mať pri sebe šesť. Vlastne môže mať len šesť pokélôpt. Nikde sa nehovorí o tom, koľko pokémonov môže kráčať mimo pokélopty. A ak vezmem Phanpyho, budem ho musieť niekde v pokémonskom centre poslať strýkovi v pokélopte. Nemôžem mať ôsmych. Kto ich bude kŕmiť! Je to ďalší hladný krk. No ja si ho chcem vziať.

´              Vytiahnem teda pokéloptu.

Ja- Tak vitaj v tíme.

                Stiahnem ho teda do pokélopty. Takže už nemám žiadnu voľnú. Táto, v ktorej je teraz Phanpy bola Umbreonova, no ten nenávidí pokélopty. Uvedomím si, že som ohľadom pokémonov nad limit. To nevadí. Keby niečo, ja budem mať problémy. Je to omnoho lepšie, než keby sa mal Phanpy znovu zraniť. Pošlem ho strýkovi a tam sa aklimatizuje. A my teda konečne vyrážame do Opálového mesta.