14.Diel-Ako sme raňajkovali

 

         Vo vzduchu je cítiť sviežosť čerstvého vzduchu a rannej rosy. Konečne sme sa dostali z toho otrasného lesa, kde sa toho stalo až priveľmi, a teraz mierime po zelených lúkach do Opálového mesta. Brock sa rozpráva s Misty, čo som veľmi rada. Asi sa udobrili, keď som bola s Ashom preč. Ash kráča s Pikachuom na rameni, napravo odo mňa, ako zombie.

Ja- Ash?

         Nezdá sa, že by nejak zaregistroval, že som ho oslovila. Preto sa zopakujem.

Ja- Ash!

Misty- Nechaj ho teraz tak, Kirra.

Ja- He?

Misty- Je po ráne, zabudla si, ako ťažko vstával?

           Zamyslím sa. Ashovi sa vôbec nechcelo vstávať, až ho nakoniec zobudila Mistina Starmie.

Ja- Na to sa zabudnúť nedá.

Brock- To mi pripomína, že sme neraňajkovali. Mohli by sme sa niekde zastaviť a niečo si uvariť. Na aké jedlo by ste mali chuť?

          Asha a Pikachu Brock doslova prebudí z tranzu. Pozrú naň ho so slinou na brade, ako na korisť.

Ash- Počul som dobre? Jedlo?

          Ash sa vešia na Brocka a k tomu všetkému ho aj oňucháva ako pes. Misty sa tvári, akoby tam ani nebola. Brock sa snaží Asha dať zo seba dole, no neúspešne.

Brock- Zlez zo mňa!! Ash!!

          Na Asha Brockov odpor nemá žiaden efekt. Tá skvelá scéna, keď Ash visí na Brockovi a očucháva ho, je k nezaplateniu. A kebyže nie som hladná, nechám ich v tej komickej situácii ešte hodnú chvíľu. No škvŕka mi v bruchu. Ash nie je predsa jediný, kto musí jesť tak často. Aj keď som dievča, dokážem toho zjesť rovnako veľa ako dvaja chalani. A to mi verte, chalani toho jedia fakticky veľa. Našťastie viem, ako jednať s deťmi, keď nechcú poslúchať: Povedz im to, čo chcú počuť.

Ja- Ash, pôjdeme sa najesť, keď dáš Brockovi pokoj. Niekde sa zastavíme. Tu v okolí je jazero, ktoré je blízko Opálového mesta. Keď sa tam zastavíme na deň voľna, tak potom sa Tomovi postavíš v plnej sile. Čo budeš mimochodom potrebovať.

Misty- Kto je Tom?

Ja- Tréner Opálovej telocvične.

          Ash sa prestane vešať na Brocka.

Ash- Tak na čo čakáme? Poďme sa najesť!!

 

****

           Po chvíli kráčania sa dostaneme k tomu spomínanému jazeru. Toto jazero slúži ako kúpalisko pre ľudí z okolitých dediniek. Občas sem zavíta aj pár ľudí z mesta. Každú hodinu sem chodí autobus z Opálového mesta, Aj preto tu býva toľko ľudí, ako dnes. Je krásny deň, a všetci ľudia si sem prišli oddýchnuť, čo sa dalo mimochodom očakávať. Nemám poňatia, aký je dnes deň, ale vzhľadom na tieto davy by som typovala, že víkend.

Misty- Koľko ľudí!

Brock- Niekde si nájdeme miesto, nebojte.... Aha aké krásne dievčatá v bikinách!!

            Brock sa rozbehne za dievčatami, čo si hádžu plážovú loptu.

Ash- Brock!! A čo jedlo?

Brock- Sú aj dôležitejšie veci ako jedlo!!

              Ash začína byť nervózny.

Ash- Brock!! Vráť sa späť!

Misty- Brock!!

             Ja sa ako zvyčajne len prizerám, avšak nie k našej situácii a hrozbe, že ostaneme bez našich raňajok, alebo ako by som to vlastne mala nazvať. Pokukávam totiž po opačnom pohlaví. Títo klučinovia so svalíkmi nie sú vôbec na zahodenie. Pokrútim hlavou. Najprv sa budem musieť niečoho najesť.

Ja- Teddiursa, priveď Brocka prosím ťa naspäť. Bez Brocka nebude žiadna svačinka.

             Teddiursa vytasí svoje päste a uteká za Brockom, ktorý práve opaľuje jednu blondýnku v ružových plavkách. To dievča je bledé ako stena.

Misty- Myslíš, že Teddiursa urobí niečo s Brockom, Kirra?

Ja- Neobávaj sa o Teddiursu, Misty.

Misty- Prečo? Brock je omnoho väčší než tvoja Teddiursa.

            Ash sa zachechce.

Misty- Je tu niečo na smiech?

Ash- Naposledy, keď som podcenil Teddiursu som cítil jej úder po celý zvyšok dňa.

Misty- Ona ťa zbila? Prečo?

Ja- Lebo sa pozeral tam, kam nemal. Teddiursa je síce maličká, avšak jej údery sú silné, nie až také ako od nejakého bojového pokémona, ale poviem ti, že skutočne bolia.

Misty- Aj teba už zbila?

Ja- Keď sme sa prvý krát stretli. Bolo to v Smaragdovom meste pred troma rokmi. Naše prvé stretnutie bolo vskutku bolestivé. Ale bola to moja chyba. Nikdy sa totiž nepozerám pod nohy. Omylom som jej šliapla na nohu. Tá sa nahnevala a potom mi venovala jednu z jej známych faciek. No našťastie keď som sa jej ospravedlnila, že som to nechcela, tak mi vyskočila na rameno a celkom sme sa zblížili. No a potom ten príbeh už poznáte.

Ash- Ty budeš čoskoro jediná, ktorá neschytala od Teddiursy facku. Mala by si si to vážiť.

            Misty sťažka prehltne.

Misty- Budem na to myslieť.

            Pozerám za Teddiursou. So svižnosťou vyskočí Brockovi na rameno. Dievčatá okolo Brocka sa začnú chovať ako kravy. Hovoria niečo také ako: „Tá je zlatá!“ , „Môžem ju pohladkať?“ , „Je to Tvoja Teddiursa?“ atď. Moja Teddiursa nenávidí, keď o nej niekto rozpráva ako o veci. A ja to tiež nemám rada. Brock sa tvári ako jej majiteľ, čím ma poriadne naštve. To čo si dovoľuje?! A ešte k tomu má ten hlúpy tón hlasu ako macho. Zrejme to už má natrénované u miliónov dievčat.

Brock- Áno, je moja. Kľudne si ju pohladkajte, je to veľmi mierumilovný pokémon.

             To kde zobral? Mierumilovná je len ku mne. A síce nie je zákerná, určite je bojovný typ. Samozrejme je aj milá, ale len na toho, ku komu chce. Sme úplne rovnaké. Asi aj preto sa nám tak dobre spolu spolupracuje. Niečo mi však napadne.

Ja- Hej počúvajte, mám omnoho efektívnejší spôsob, ako sem dostať Brocka.

Misty a Ash- (naraz) Som samé ucho.

 

****

            Keď im vysvetlím môj plán, Ash sa smeje odušu a Misty sa červená.

Misty- Nie! To neurobím!

Ja- Ale no tak. Teddiursa mu dá síce facku, ale to nebude stačiť. Zasa pôjde za nimi.

Ash- Misty, nebuď taká egoistická.

            Udivene pozriem na Asha. Odkiaľ pozná to slovo?

Misty- Vieš, čo to slovo vôbec znamená?

           Teraz červenie pre zmenu Ash. Neodpovie na otázku, čím len dokáže, že nevie čo to znamená. Musím nejako zrealizovať svoj plán, a to, že sa títo dvaja neustále doberajú ako nepriatelia, mi v tom nepomôže.

Ja- To je jedno. No Misty!

Misty- Prečo to neurobíš ty?

Ja- Pretože ja už som do tohto plánu už zapojila tým, že som tam poslala Teddiursu a ešte som ho aj vymyslela. A ty by sa len priživovala, bez urážky teda. No poďme na to.

         Misty nakoniec prikývne. Avšak tie dôvody, ktoré som práve povedala, nie sú hlavný dôvod, prečo to nechcem urobiť. Určite ten hlavný dôvod niekedy ešte spomeniem. Misty aj Ash sa postavia na svoje miesta ako v nejako filme. Ja sledujem Brocka. Mojou úlohou je dať znamenie, že v tej správnej chvíli majú vyštartovať. Preto stále naň ho čumím. Teddiursa mu už stihla dať tri facky. Ja sa posadím, Umbreon si sadne vedľa mňa. Škoda, že som nevidela tú prvú facku a Brockov ksicht.

              Zaškvŕka mi v bruchu, čo mi pripomenie vážnosť tejto situácie. Brock je síce môj kamarát, ale v poslednej dobe si viac rozumiem s Ashom. Asi aj preto, že sme približne rovnako starí, aj keď, ja som určite dospelejšia (dievčatá predsa dospievajú rýchlejšie než chlapci). Dievčatá sa stále hihňú aj s Brockom, čo ma prekvapí. Asi je Brock až v takej eufórii, že ignoruje bolesť Teddiursiných faciek. Teddiursa urazená odhopká späť ku mne, čím rezignuje a pohľadom mi povie, že ju mrzí, že nesplnila svoju úlohu.

Ja- Nevadí Teddiursa. Máme plán B.

             Rozžiaria sa jej očká. Sadne si na moje nohy. Brock niečo vypráva tým babám, ktoré sa až otravne smejú. Nejaký vnútorný inštinkt mi napovie, že teraz je ten správny čas. Kývnem Misty na znamenie. Tá prikývne späť a ide do akcie. Mistina chôdza je presne taká, ako som jej povedala. Kráča ako namosúrená mrcha. Zamrvím sa na mieste. „Toto bude SHOW!!“ povie môj vnútorný hlas. Niekedy je otravný, ale dnes má výnimočne pravdu. Misty práve dorazila k Brockovi.

Misty- ČO TO MÁ DOKELU ZNAMENAŤ?!! OKAMŽITE MI TO VYSVETLI!!

Brock- Teraz nie, Misty. Dojdem za chvíľu.

Misty- Nemusíš už ani chodiť!!

Brock- Čo sa s tebou deje, Misty? Veď som ti nič neurobil.

Misty- NIČ?! Tak to určite!! Veď mám oči!!

Brock- Tak asi môžeš aj vidieť, že tu mám už nejakú spoločnosť.

            Misty to hrá naozaj dobre. Nemyslela som, že dokáže až tak falošne emocionálne vybuchnúť.

Misty- No to teda vidím. Vidím, ako tu flirtuješ s inými dievčatami!! A čo ja? Prečo sme sa dali dokopy?!! Keď ma chceš podvádzať a vymeniť ma, tak mi to láskavo povedz do očí, ty... ty jeden zvrhlík!! Ľutujem každé dievča na tomto svete, ktoré sa s tebou stretne!!

            Dievčatá sa zatiaľ len prizerajú, no niektoré už začínajú byť napálené. Očným kontaktom dám Ashovi znamenie, že teraz je na rade on. Pribehne ku Misty a Brockovi, ktorí sú obkolesení dievčatami.

Ash- Čo sa tu deje, Misty?

Misty- Nevidíš snáď? Tento idiot ma tu práve pred mojimi očami podvádza!! (dá Brockovi facku)

           V dave dievčat počuť zhíknutie. Misty má v očiach falošné slzy. Páni, tá je ale dobrá. A aj Ash je super. Vyzerá tak naštvane Obaja by mali byť hercami. Misty vybehne preč od dievčat a sadne si ku mne, pričom má sklopenú hlavu a tvári sa, že plače.

Ash- Čo si to o sebe myslíš?! Ublížiť takto mojej sestre!! Varoval som ťa, aby si jej nezlomil srdce!!

Brock- Ash, čo to má znamenať!!

           Ash neodpovie a miesto toho dá Brockovi tiež facku. Trošku mi je Brocka ľúto, ale to on si vybral tento osud. Keď Ash odchádza z kruhu dievčat, ktorého stredom je Brock, kráča ako Rambo. Dievčatá začnú od Brocka odbiehať.

           A teraz ten hlavný dôvod, prečo som do toho nešla ja. Musím myslieť na svoju reputáciu. Aj keď Brock je dobrý kamarát, nie je to môj typ. A keďže by som tu musela urobiť tú scénu ako Misty, ľudia by si mysleli, že chodím s Brockom, čím by ma urazili. A je tu až veľmi veľa ľudí, ktorí by sa pravdepodobne pozerali. Nie, nepotrebujem očierniť svoje meno. Ja viem, som to ja, kto je tu egoistický.

             Brock mieri k nám. Pekne sa na neho všetci usmievame. Brock však vyzerá naštvane.

Brock- Čo to malo znamenať!?

Ja- Neboj sa, tie dievčatá sú v pohode. A keď nám uvaríš obed, budú znova okolo teba.

            Brock sa zachmúri, potom však vychladne.

Brock- (povzdych) Tak dobre.

            Brock sa dá teda do varenia. Tam, kde som sedela, rozpestrieme deku. Brock si tam rozrobí ohník a začne kuchtiť. Ja, teraz už len v minitričku a kraťasoch ležím na tej deke. Misty aj Ash sa išli prezliecť do plaviek do prezliekacích kabíniek, ktoré sú snáď na každom kroku.

             Ruky mám založené za hlavou. Sledujem mraky a premýšľam nad tým, či som to s Brockom nejako neprehnala. Bolo to trošku brutálne. Posadím sa. Pozriem smerom k tým dievčatám. Niečo si medzi sebou šuškajú a pozerajú mojím smerom. Nechápem, na čo si to šepkajú, keď je nemožné ich počuť na tú vzdialenosť a cez ten hluk, ktorý tu vytvárajú zrejme malé deti. S tými dievčatami je nejaký chalan. A má pokémona hneď vedľa seba. Postavím sa. Misty s Ashom sa ešte nevrátili a Brock ešte stále varí.

             Idem smerom k nim- vysvetliť tým dievčatám situáciu a ešte mierim za tým trénerom. Prechádzam okolo ihriska, kde práve nejaký tréner s Ninjaskom práve poráža trénera s Cherubi. Cherubi mi strašne pripomína čerešne. Ešte tak aj vonia. Brock na mňa niečo zakričí.

Brock- Kirra!!

            Otočím sa a zadržím dych. Snáď nezačne rozprávať o tom, čo sa stalo pred necelými piatimi minútami.

Ja- Áno?

Brock- Napadlo mi, že by sme mohli nechať našich pokémonov aby sa tiež zabavili a užili si deň voľna. Vydýchnem si a usmejem sa.

Ja- Skvelý nápad. (vezmem do náruče všetky pokélopty a hodím ich do vzduchu) Poďte všetci von!!

             Brock urobí to isté. A v jednej chvíli sú naši pokémoni na čerstvom vzduchu. Teddiursa mi vyskočí na rameno. Teraz tu stojí moja kompletná crew- Phanpy, Glaceon, Jolteon, Umbreon, Flareon, Eevee a Teddiursa. Už som spomínala, že s pokémonmi som nad limit?

Ja- Správajte sa slušne a zahrajte sa. (pozriem na Phanpyho) A mimochodom, v našom týme máme nového člena, tak naň ho buďte milí a pohrajte sa spolu.

            Brock sa usmeje a pokračuje vo varení. Naši pokémoni sa rozbehnú na všetky strany. Odhadujem to tak na naháňačku. A babu má... Brockov Vulpix. Som rada, že všetci sa dobre bavia.

 

****

 

            Keď dorazím k ich skupinke, dievčatá začnú pišťať. „Ja som vedela, že to je pravda!“ a ďalšia: „Myslela som, že si to ty.“ A ďalšia: „Dáš mi autogram?“ Pozerám na ne ako zmyslov zbavená.

Ja- Rada vás poznávam.

             Ten chalan tam len tak stojí. Má na sebe bermudy a na krku nejaký žltozelený prívesok. Ten chalan je celkom pekný, no tvári sa nedobytne. To na chalanoch nenávidím.

Ja- Chcela som vás o niečo požiadať. (Baby nastražia uši) Vidíte tamtoho chalana? (ukážem na Brocka a výrazy tých dievčat sa zmenia na naštvané) Ide o to, že my sme si chceli pripraviť takú maličkú scénku ako narodeninový darček pre našu jednu kamarátku, ktorá má veľmi rada film Cassanova a je do Brocka blázon (maličká lož neublíži). Preto sme chceli natočiť, ako Brock je v okolí tak úžasných dievčat, tým myslím vás, (zatvária sa potešne) a ako jeho údajná priateľka, tá s hrdzavými vlasmi, ho prichytí pri podvádzaní. Prišla som vám sem ujasniť tú situáciu, pretože Brocka to veľmi vzalo, keď ste od neho potom utiekli a teraz je veľmi smutný. Nešli by ste ho rozveseliť?

            Jedna baba sa opýta: „To ste natáčali?“

Ja- Áno. A boli ste skvelé, ako herečky!!

            Dievčatá začnú znovu pošťať a rozbehnú sa Brockovým smerom. Tie sú ale vypatlané. Uf, to som si vydýchla. Kebyže nie sú tak blbé, tak by im došlo, že si to vymýšľam. A teraz tamten nafúkaný, celkom pekný tréner.

Ja- Tvoj pokémon je úžasný. Zdá sa, že sa skvelo o neho staráš.

             Usmeje sa jedným kútikom úst. Pozrie mi do očí a povie: „Ja viem (koľká skromnosť). Volám sa...“ Práve jeho nepočujem, pretože niekto zakričí moje meno a prekričí toho chalana. Je to Ash a Misty. Obaja sa tvária šokovane. Ash dokonca naštvane. Pribehnú k nám, majú na sebe plavky. Nevedela som, že Ash má svaly...  o.O !!

Ash- Ty!!!

Ja- Ja?

Ash- Ale nie ty. Ty!! (ukáže na toho chalana za mnou)

Chalan- Che, čo zasa chceš?

Ash- Čo tu robíš?!!

             Ash je naštvaný a ešte aj kričí. Ten chalan pôsobí tak pokojne, až ma to rozčuľuje. A ešte ma štve aj to, že neviem, čo sa tu deje.

Chalan- To isté sa môžem opýtať aj ja teba.

Ash- Ja som sa pýtal prvý!!

Chalan- Nesprávaj sa ako malé decko.

Ash- Nesprávam sa tak!!!

Chalan- Nezmenil si sa, Ash.

               Odkiaľ sa tí dvaja poznajú?

Misty- (ticho) Ash...

Ash- Vyzývam ťa na súboj!!

Chalan- Ty mi za to nestojíš. Ty nie si moja liga.

Misty- A čo je potom tvoja liga?

              Chalan kývne na mňa.

Chalan- Ona.

               Ash sčervenie, Misty je v šoku a ja nemám vôbec poňatia, čo sa to deje. Nechcem to dať ale najavo. Tak hrám, že absolútne tuším, kto je ten chalan.

Ja- Dám si s tebou zápas, ak porazíš Asha.

              Chalan prikývne a mieri na ihrisko, ktoré sa uvoľnilo len pred chvíľkou. Je asi desať krokov predo mnou a vzďaľuje sa. Teraz alebo nikdy!

Ja- Ešte niečo. (otočí sa) Nejako mi ušlo tvoje meno.

               Znovu sa tak usmeje, pričom si uvedomím, že mi ten jeho úsmev lezie na nervy. Ash sa medzitým postavil na svoje miesto na ihrisku.

Chalan- Som Gary Oak.