17.Diel-Ash vs.Tom

 

           Srdce mi bije ako o život. Nechápem prečo. Veď toto sa mi pri zápasoch nestávalo. Nikdy. Tak prečo teda? Nie je to môj zápas! To Ash ide bojovať. Áno, Ash...

           Obaja, Ash aj Tom stoja na ihrisku. Je maličké. A vzhľadom na to, že v Opálovom meste žije viac ako 53% vodných pokémonov (tým myslím, že žijú v oceáne a riekach, nie na ulici), tvorí ihrisko prevažne voda. Kde tu sa nájdu aj ľadové kryhy, samozrejme, že nie sú veľmi veľké, najväčšia tu má asi 4 metre. Squirtle aj Slowpoke sú pripravení. Aj Ash s Tomom. Ale čo ja?!

           Nedokážem si tie motýliky v bruchu vysvetliť. Chcem, aby Ash vyhral, alebo nie? Jasné, že chcem... Aj keď, nie, nechcem!! Ja NEVIEM!!!

Tom- Nebudeme tu postávať celý deň. Slowpoke, zaútoč vodným delom!!

Ash- Squirtle, pod vodu!

           To je mi teda logika. Keď na vás niekto útočí vodou, radšej skočíte pod vodu. Zaujímavá taktika. Fungovalo by to tak aj s ohňom? Ukryješ sa pred ohňom tak, že skočíš do ohňa?

Ash- Útok hlavou, Squirtle!

           Squirtle ‚neuveriteľnou rýchlosťou‘ vylezie z vody a narazí hlavou do Slowpoka. Aj keď viem, že Tom je super tréner, nechápem, prečo si vybral na boj s korytnačkou ešte pomalšieho pokémona. Pokiaľ Slowpoke neprekvapí, (čo ja viem, že nie), niečím, ako útok metronom, tak to má prehraté vopred. To mi na Toma však nesedí. Určite jeho druhý pokémon je jeho eso. Chce dať Ashovi falošnú nádej na výhru.

Slowpoke- Slow_Slow_Poke!

          Ejha, naozaj rýchla reakcia. Prešlo už snáď aj 10 sekúnd.. Slowpoke sa váľa na kryhe od bolesti, ktorú si až teraz uvedomí. Aká som šťastná, že sa vodným pokémonom vyhýbam. Sú takí pribrzdení.

Tom- Psychický útok!

Ash- Bubliny!!

            Squirtle by určite preteky nevyhral, no je rýchlejší než Slowpoke a tak jeho bubliny Slowpoka ešte viacej spomalia (a tým sa Squirtle vyhne psychickému útoku).

Ash- A teraz ho uhryzni!

Tom- Znehybni ho!

           Squirtle sa rozbieha, aby mohol ochutnať Slowpoka, avšak, ten ho v pravej chvíli znehybní. Ash, aj jeho Pikachu majú otvorené ústa dokorán.

Tom- Výborne! Teraz ho zdvihni do vzduchu.

           Slowpoke zdvihne Squirtla do vzduchu vďaka telekinéze.

Tom- Odhoď ho!

           Konečne sa už niečo aj deje. Slowpoke teraz telekinézou odhadzuje na ľadovú kryhu, no Ash ešte stíha zakričať...

Ash- Stiahni sa do panciera!

           To bolo tesne! Squirtle sa stihol 3 sekundy pred nárazom stiahnuť do panciera, a tak ho náraz až toľko nezranil. Snáď...

Ash- Si v poriadku, Squirtle?

            Ten, usmiaty vylezie z panciera.

Ash- Nárazový útok!

            Fakt milé, Ash. Kde sa má, podľa teba Squirtle rozbehnúť? Dokáže snáď behať po vode?

           Nie, nedokáže. Ale vie skákať. Odrazí sa od kryhy a skáče na ďalšiu kryhu, kde sa vyvaľuje Slowpoke.

Tom- Do vody!!

           Slowpoke sa len prevalí na pravú stranu kryhy a čľupne do vody. Bohovská obrana.

Ash- Útok hlavou!!

           Squirtle vyskočí do vzduchu, vykúzli piruetu, obráti sa dole hlavou a naberá rýchlosť. Padá dole. Dopadá na hladinu vody. Jeho dopad na hladinu zapríčiní gigantickú tsunami, ktorá sa valí na mňa!! (A to som na tribúne, celkom dosť vysoko)

           Chytím Teddiursu a utekám sa skryť pred vodou, čiže inými slovami, utekám dole z tribúny smerom k výhodu zo štadiónu. A aj napriek tomu, že viem rýchlo utekať,ma sprcha vody zasiahne aj tak. Postávam so zplyhnutými vlasmi, ‚nadšeným‘ výrazom a mokrou Teddiursou, ktorá teraz pripomína opratého plyšáka. Nikto si nás nevšíma. Vďaka Bohu! Zameriam sa na zápas.

           Squirtle zrejme úspešne zasiahol Slowpoka, ktorý teraz čaká, kým mu mozog oznámi, že by mal práve teraz byť KO. Keď si to konečne ten spomalený tvor uvedomí, môžem spokojne vyhlásiť.

Ja- Slowpoke je KO. Víťazom kola je Ash.

           A presne ako očakávam, Ash sa začne naparovať.

Ash- Čo na to hovoríš, Tom? Som jediný, ktorý ťa porazil už v prvom kole? (ani nečaká na odpoveď) Ja viem, som úžasný. A počkaj si na druhé kolo! To prebehne ešte rýchlejšie než toto!

           Začnem sa smiať a Tom tiež.

Ash- Čo je tu na smiech?

           Odolávam pokušeniu povedať: ‚Ty‘!

Tom- (smeje sa) Ale nič!

           Viem, že Ashovi takáto odpoveď nestačí, ale na moje prekvapenie to ďalej nerozoberá. Tí, ktorí to ešte nepochopili (vrátane Asha): Naozaj to bude omnoho rýchlejšie kolo, pretože Tom už nepoužije Slowpoka. Preto bude rýchlejšie.

Ja- (dochechtávam sa) Druhé kolo môže začať.

Tom- Aby si nepovedal, že si stále vyberáš prvý a si v nevýhode, teraz si zvolím pokémona ako prvý.

Ash- Dobre.

            Tom síce Ashove mumlanie nemá šancu počuť, ale ja hej. Ash si zamumle: ‚Aj keď nechápem, prečo by to mala byť nevýhoda.‘ Ach, Ash, máš sa toho ešte veľa učiť.

Tom- Choď, Samurott!

Ja- No, ty vole!!

Ash- Čo je to?!

           Ash vytiahne pokédex.

Pokédex- Samurott, vodný pokémon. Najvyššie vývojové štádium Oshawotta...

           A bla, bla, bla. Toto bude zaujímavé. Ak by Ash nechal Squirtla, tak to prehrá určite. Ale taký Pikachu by to dal. Stále platí, že vodný pokémon je slabý proti elektrickým (no dobre, nájdu sa aj výnimky). Ash zaklapne pokédex a schová ho do vačku.

Ash- Pikachu, toto máme vyhraté.

           Pozriem na Toma. Zachytím, ako mu ucukne kútikom úst. Mohol to ale očakávať, veď videl, že Ashovi sedí na ramene Pikachu.

Tom- (desivo sa zašklebí) Som zvedavý, kedy ti dojde, že sa mýliš.

           Ash sa zarazí. Ja nie. Rozmýšľa ten Ketchum vôbec niekedy? Ak Samurott použije hrubú silu, Ashovi dojde veľmi skoro, že toto nebude také ľahké. Tohto pokémona by som použila výmenou Pikachu a Squirtla. Squirtl by ho unavil a Pikachu dorazil.

Tom- Nárazový útok!!

           No prosím...

Ash- Pikachu, vyhni sa mu.

           Vážne geniálny protiútok. Ale na teraz to stačí. Pikachu sa uhne valiacemu sa Samurottovi.

Ash- Teraz ty, Pikachu!!

           Toto je vážne zmyselný súboj. Asi max.1 kilový Pikachu ide práve naraziť svoje útle telíčko do Samurotta, ktorý je minimálne 6-krát väčší. Ash je ochotný túto blbosť podstúpiť, aj za ceny (ktorú si neuvedomuje),že jeho Pikachu obdrží otras mozgu.

           Ako Pikachu narazí do Samurotta, má to opačný efekt, než majiteľ Pikachua očakával (a presne taký, aký som ja predpokladala). Pikachu po náraze je odhodený dozadu, Samurott bez jedinej známky, že náraz niečo spôsobil, postáva na mieste. Pikachu sa šmýka po ľadovej kryhe a šmýka sa dole do vody. ČĽUP! Tom sa spokojne usmeje, v očiach mu prebleskne plán.

Tom- Skvelé, Samurott. Máme ho tam, kde sme chceli. Teraz použi útok rohom!!

          Samurott sa rýchlo dostane do vody, ktorá sa mi už na pohľad hnusí (nebojte sa, sprchujem sa-svetelnou rýchlosťou). Túto show pod vodou nemôžem sledovať, pretože ihrisko tvorí obria vodná nádrž, ktorá ani náhodou nemá sklenné okraje, takže ja teraz nevidím, čo sa deje tam pod vodou!! Do r**i!! Súboj môžem sledovať jedine tak, že vyleziem na vyvýšenú tribúnu, z ktorej som zliezla, aby ma tá vlna vody nezasiahla. Idem teda hore. Počas mojej cesty k lepšiemu výhľadu počúvam, čo tí dvaja hovoria.

Tom- Zopakuj to!! Znovu útok rohom!!

Ash- Pikachu!!!!

Tom- A teraz švih chvostom!!

          Ešte stále nie som hore. Ale obzriem sa na zápas, či niečo neuvidím. Som predsa rozhodca, sakra!!

          Pikachu vyletí z vody do vzduchu. Prižmúrim oči, aby som sa presvedčila, že ma oči neklamú. A nie. To, čo sa mi nezdalo boli červené odreniny na jeho žltom kožúšku. Asi ho ten Samurott poriadne prevŕtal megarohom.

          Pikachu dopadá k hladine vody, odkiaľ sa mrštne vystrčí Samurottov chvost a švihne Pikachua smerom k ľadovej kryhe. AUU! Ten dopad, ten bolí aj mňa. Žlté telíčko dopadá na ľadový kus.

Tom- Vodná pumpa!!

          Keď dorazím na správne miesto (čo je mimochodom celé mokré od vody) zameriam sa na súboj. Samurott je vo vode, Pikachu sa zdvíha z ľadovej kryhy. Samurott útočí vodnou pumpou, prúd vody naráža do kryhy, na ktorej je Pikachu a tá sa zdvíha do vzduchu. Pikachu sa práve spamätá z predošlého útoku a čaká na Ashove rozkazy. Ozaj, Ash! Prečo nič nerobí, čo zaspal??

Ash- Elektrický šok, Pikachu!!

         No konečne!! Pikachu si pretrie červené vačky na lícach, zotne labky v päste a vyprodukuje zo seba niekoľko stoviek, ak nie tisícok voltov. Elektrická vlna sa super rýchlo (vďaka vode- voda vedie elektrinu) dostane až do vody, v ktorej sa MAL vynímať Samurott. Kedy ten odtiaľ zmizol?? Som v šoku. Nevšimla som si, kedy to hebedo z vody vyliezlo von!! Asi sa potrebujem offnúť. Ale deň voľna sme mali nedávno...

         Späť k zápasu. Elektrina nezasiahla Samurotta. Pikachu zoskočí z kryhy, ktorá sa až teraz blížila k hladine vody. Je to poriadnu kus ľadu. Má snáď aj 3 metre po dĺžke a cca 60 cm do hrúbky. Ľad dopadá na hladinu, potápa sa. Zdvíha vlnu vody. Že by ďalšia tsunami?! Nepochybne. Tentoraz však nestihnem zareagovať. Schytám to celé. A nie som sama. Teddiursa má moje šťastie, veď som jej trénerka. Čiže sme znovu mokré.

Ash- Bleskový útok!!

         Elektrina zasiahne Samurotta. Ten začne ziapať. Keď Pikachu skončí so svojím útokom, Samurott sa ‚rozplače‘. Je to naozaj strašidelné. Nečudujem sa, že Pikachu je vydesený, Ashovi tiež nie je všetko jedno.

Tom- Použi meč.

          Až teraz si uvedomím, že Pikachu obaja pokémoni stoja na jednej kryhe. Dosť veľkej. Samurott vytasí svoju zbraň, Pikachu postáva ako obarený. Keď Samurott začne sekať svojím mečom, Ash zareaguje.

Ash- Snaž sa mu uhýbať!!

           Pikachu sa teraz rýchlo snaží vyhýbať seknutiam ostrého meča. Ash má zachmúrenú tvár, z čoho usúdim, že zrejme rozmýšľa. Snáď príde s niečím dobrým. Nad jeho hlavou sa rozžiari neviditeľná žiarovka.

Ash- (trošku tichšie) To je ono. (teraz hlasno) Pikachu vyskoč!!

           Pikachu skáče do vzduchu.

Tom- Nemá to zmysel, Ash. Vodná tryska!!

           Samurott útočí vodou.

Ash- Super!! A teraz elektrický šok!!!

           Pikachu zopakuje šokovú terapiu Samurottovi. Tentoraz to však vyzerá, že Pikachu sa snaží s tým útokom omnoho viac ako pred chvíľou. Medzitým dopadne späť na kryhu.

Ash- A teraz rýchly útok!

           Pikachu prestane s elektrinou a rozbehne sa po kryhe. Narazí do Samurotta a ten sa omráčený elektrinou a odhodený prapodivnou silou Pikachua zošmykne do vody.
Ja- Samurott nemôže ďalej pokračovať. Víťazom tohto kola je Pikachu. Víťazom celého zápasu je vyzývateľ Ash Ketchum!!

            Tom stiahne Samurotta do pokélopty a mieri k Ashovi. Ash tancuje svoj víťazný tanec s pokémonmi.

Ash- Zvládli sme to, kamaráti (drží v náručí Squirtla a Pikachu). Dokázali sme to!!

Tom- Bol si dobrý, Ash. Zaslúžiš si ho.

            Tom podá Ashovi odznak, ten ho s radosťou prijme.

Ash- Áno, získal som opálový odznak!!

             Medzitým k nim prijdem.

Ja- To, čo si stváral na začiatku druhého kola bolo niečo strašné!!

            Ash aj Tom sa na mňa zadívajú.

Ash- Kirra?

Ja- No??

Tom- Nevedel som, že už sa nebojíš vody.

Ja- Ja sa jej nebojím. Len sa jej elegantne vyhýbam, pokiaľ sa nesprchujem.

Ash- Ty si sa stihla počas zápasu okúpať?

Ja- Čo?! Ja... (vtedy mi to dojde- stále som mokrá) Nekúpala som sa!!

Ash- Ale si mokrá.

Ja- Za to vďačí tým vašim vodným pokémonom. A okrem toho, už schnem..

             Obaja sa začnú smiať. Vymenia si potom pohľady a strčia ma. Ja zotrvačnosťou padám dozadu. Uvedomím si, že za mnou je len jedna vec. Kričím. Jačím. Dopadám na hladinu vody. Potápam sa. (Ja neviem plávať, len tak mimochodom). Ale nie som blbá a dokážem zadržať dych. V tureckom sede sa so založenými rukami a otvorenými očami potápam ku dnu vodnej nádrže...