22.Diel-Nezvyčajný odvoz

 

            Brocka sme dobehli. Neviem, či nahodil rýchlosť Mach 1, ale stihol nám ujsť dosť ďaleko. V podstate sme vedeli, kam má namierené, takže nebolo veľmi zložité nájsť ho tu v Bronzovom meste. Len ma udivuje, že sa zorientoval tak rýchlo. Každopádne, naše nohy nelenili a poriadne sme sa prebehli.

            Teraz už sedíme v pokémonskom stredisku. Brock stále opaľuje sestričku Joy, lenže ho nemá kto zastaviť, pretože Misty je unavená z utekania. Ash vybavuje lekársku starostlivosť pre Chiki. Dúfam, že to nebude nič vážne, inak neviem čo urobím. Mala by som tu potom s Ashom počkať, alebo ísť priamo do Zlatého mesta? A ešte je tu potom otázka: Ako sa tam dostanem?? Liga začína za 4 dni!!

Ash- Prosím vás, je to naliehavé, Chikorita potrebuje ošetriť!

Joy- Je to dosť možné, ale teraz máme plno.

             Toto nevyzerá dobre. Ak v centre nie je miesto pre Chiki, znamenalo by to, že musí vydržať až do pokémonského strediska v Striebornom meste, o čom teda pochybujem, že by tam bola iná situácia ako tu. Aj tam určite budú na 100% preplnené obe strediská.

Ash- Veľmi vás prosím, sestrička Joy.

            Ash mi je síce chrbtom, no v jeho hlase cítiť zúfalstvo. A niečo, čo som doteraz u Asha nikdy nevidela ani nepočula. Sú to slzy. Ja tiež nemám čas tu čakať tri hodiny a presvedčovať sestričku, aby urobila nejaké kúzlo a spravilo by sa miesto pre Chikoritu. A už duplom nemám čas na niekoho utešovanie!! Sakra!! Postavím sa a mierim k tým dvom.

Joy- Naozaj nemáme miesto pre ďalších pokémonov. Už týždne pred Ligou sa začínajú prepĺňať. Skúste pokémonské stredisko v Striebornom meste.

Ja- Aj tam je preplnené.

            Obaja mi venujú pozornosť.

Ja- Čím bližšie k Zlatému mestu si, tým tam bude viac ľudí, viac trénerov a... viac zranených pokémonov. Každý pred začiatkom Ligy chce dať svojich pokémonov do pucu. Vy ste naša jediná nádej, sestrička Joy. Zlatá Liga začína za 4 dni!! Nemáme času nazbyt! Viem, že máte prácu, no Ashovu Chikoritu ste už mohla mať dávno vybavenú, nebyť tejto dlhej debaty!!

Joy- Ale u nás naozaj nie je miesto.

Ja- Tak ju prešetrite tu, to je taký problém?? Toto (poťukám na pult) je tiež pult, na ktorom by sa dali ošetrovať pokémoni. Nie je to síce sterilné, no je to naša jediná nádej. Tento tréner je som nou, sprevádzam ho, takže ak jeho Chiki nebude ošetrená, bude to znamenať, že ja sa včas nedostanem na otvárací ceremoniál a žiadna Liga nebude. A to len kvôli jednému pokémonovi, ktorý nemal miesto v stredisku, aby ho ošetrili.

             Toto zaberie. Zlatá Liga je niečo asi ako svetová olympiáda. Nikto by nechcel niesť bremeno za to, že by sa z nejaké dôvodu zrušila. A keď sa nedostaví tréner s titulom Zlatý, v mojom prípade Zlatá, tak sa Zlatá Liga buď odloží alebo zruší. A ja za to nemienim byť zodpovedná!

Joy- Chansey, skontroluj ešte raz, či sa nejaké miesto neuvoľnilo.

             Aspoň sa snaží. Pred tým ani nepôsobila dojmom, že by nám chcela pomôcť.

Chansey- Chan_Chansey_Chansey!!

              Nerozumiem síce čo hovorí, no očný kontakt mi postačí. Vydýchnem si. Majú miesto. Prečo si ľudia začnú uvedomovať závažnosť situácie, až keď sa objavím ja? Takto by sme možno mohli zohnať aj lístky do Zlatej strely. Čo mi pripomína...

              Obrátim sa smerom k Brockovi, ktorý sa ponúkol, že pomôže so zmotávaní obväzov. Sedí na lavičke a naozaj pomáha. Misty si už zrejme oddýchla, pretože teraz telefonuje. Tak, ako som povedala. Ľudia, ako ste vy traja mohli fungovať bezo mňa? Cítim sa ako vaša mama, čo ma vonkoncom neteší.

              Sestrička vezme Chiki na ošetrovňu. Ash má červené oči, neviem, či od únavy alebo toho, že plakal. Nechcem sa s ním teraz rozprávať, pri mojom šťastí by som jeho náladu zhoršila.

Ash- Ďakujem.

              Čo mám asi tak povedať??

Ja- To nestojí za reč, Ash.

Ash- Naozaj ďakujem. Nebyť teba...

              Hlas ho zradí. Určite má v krku knedlíček. Aj ja, ale od zúrivosti, než zúfalstva. Zamierim k Misty. Už na diaľku počujem jej rozhovor. Teda, myslím to, čo hovorí ona.

Misty- Prečo sa nedajú kúpiť lístky do turistická triedy??.... Je plná? A ako sa máme sdostať do Zlatého mesta?.....Ja viem, že to budú dva dni pred Ligou, ale prosím vás, nemáte žiadne voľné miesta??... Veľ... /vezmem jej telefón/

Ja- Haló, je tam niekto kto by mi predal 4 lístky na Zlatú strelu, samozrejme Business trieda?

Misty- Business trieda?? To je viac než 1. trieda!!

Ja- Veď mi ešte nedávno (klamať trošku sa musí) bolo oznámené, že business trieda je prístupná. Naozaj nechápem, čo teda robíte za cirkus, proste mi predajte tie na busin... Neskáčte mi do reči!! Budete mať z toho problémy.... Že mi nemôžete predať lístky? A máte na to nejaký dôvod?...

             Počúvam toho ťuťmáka, ako sa mi snaží vysvetliť, že požadovaná trieda je len pre vysoko postavených ľudí. Nepovedala som, kto volá, takže chudák netuší, že ma má na linke. Brock medzitým prestane zmotávať obväzy a teraz sa na mňa všetci traja pozerajú.

Ja- Aha, to je zaujímavé, nechcem byť hrubá, ale vďaka vám sa asi nedostanem do Ligy včas... Áno, ja budem v Zlatej Lige.... Nie, ja odznaky nezbieram už tri roky, čo sa týka tejto Ligy... /počujem ako sťažka prehltne a potom vysloví moje meno/ Áno?.... To je milé, že ste mi fandili, ale ja potrebujem tie lístky...prečo som to nepovedala skôr? .... Počkajte, už ste to vybavili?? To je úžasné!! ČO?!! Čím pôjdeme?! ...Aha, no teraz sme v Bronzovom meste... Dobre... spolieham sa na vás. Ako dlho to bude trvať?? ....Za 15 minút, to určite zvládneme. Ďakujem za všetko, dovidenia.

            Zložím slúchadlo a neverím vlastným ušiam. Moji traja spoločníci sa postavia a prídu ku mne.

Brock- Tak, ako to išlo??

Ja- Výborne, len dúfam, že sestrička ošetrí Chikoritu skorej než nám dojde odvoz.

Misty- Počkaj, ty si vybavila odvoz odtiaľto? Ale my sme potrebova...

Ja- Ja viem Misty. Všetko je vybavené. Aj odvoz do Strieborného mesta a následný odvoz do Zlatého mesta. Za 15 minút máme byť na heliporte.

Ash- Heli...

Misty- ...porte?

Brock- My pôjdeme helikoptérou?

Ja- Nejaký problém??

 

****

 

               Sestrička Joy ošetrila Chiki naozaj rýchlo. Nechápem, prečo pred tým robila taký cirkus. Ash si vzal Chikoritu do pokélopty a teraz stojíme na heliporte pokémonského centra a čakáme, kým pekná veľká tyrkysová helikoptéra pristane, aby sme sa mohli nalodiť dovnútra. Všetci okrem mňa majú vydesené výrazy, nechápem prečo? Doprava helikoptérou je tu úplne normálna. Teda... mám na mysli... pre mňa. Je to zábava. Hlavne keď dostaneš tú helmu s mikrofónom. Je to sranda. A minule ma pilot nechal chvíľu pilotovať samu. Keď chodím sama, je samozrejmé, že musím byť vpredu. A vyzerá to tak, že aj dnes budem vpredu. Mne to nevadí. Zbožňujem to. Ak by som nebola Zlatou, a ani trénerkou, asi by som chcela byť pilotkou helikoptéry.

                Vrtuľa helikoptéry robí neuveriteľný vietor, takže mi vlasy lietajú okolo tváre. Misty bez slova schová Togepiho do červeného batohu. Ash si pridŕža šiltovku a Pikachua, aby ho neodfúklo. Brock bez slova pozerá na náš dopravný prostriedok. Moja Teddiursa sa zahniezdila na mojom ramene a drží sa mojej čiernej košele.

             Helikoptéra pristane. Pilot sa vystrčí von. Prekvapí ma, že ho poznám. Asi je už normálne, že žiadam prepravu helikoptérou. Pilot sa volá Camil, ale neznáša, keď ho tak niekto tak volá. Preferuje prezývku Cam.

Cam- Váš zlatý odvoz sa pristavil, Zlatá.

Ja- (zasmejem sa) Sam...

              Vyskočí von z vrtuľníku a vystrúha pukerlík.

Ash- Ale ten vrtuľník je modrý.

Cam- A títo idú s nami?

Ja- (prikývnem) Cam, toto je Ash, Misty a Brock.

Misty- Rada vás spoznávam.

Brock- Teší ma.

Cam- Ale na čo tie formality?? Nevykajte mi. Veď nie som taký starý. Volajte ma Cam.

Ash- Je tá helikoptéra bezpečná?

Cam- Asi tak, ako každé lietadlo, ktoré spadne. (Ash chytí zelenú farbu) Hahaha, robím si srandu. Jasné že je bezpečné. Inak by som v ňom nemohol prepravovať našu Zlatú.

Ja- Tá Zlatá má aj meno.

Cam- Ja viem, ale Zlatá sa ti viac hodí, než Kirra.

               Ako vidíte, ani po mojom víťazstve ma nezačali volať menom.

Ja- Cam, v Striebornom meste sa zastavíme ešte v telocvični. (Cam pozdvihne obočie) Ash musí získať posledný odznak.

Cam- Tak to ti nezávidím. Vieš, za koľko dní začína Liga, Ash?

Ash- Za 4 dni.

Cam- No ako myslíš. Ja som len vodič dopravného prostriedku. Tak nastupujete!!

               Brock nastúpi ako prvý. Niekde vzadu sa usadí. Misty sa pri nástupe pozastaví a pozrie na Cama.

Misty- Ako dlho už lietaš?

Cam- Nooo, s doprovodom od 15 a sám od 18. Nemusíš sa niečoho báť. Mám tu dneska aj výpomoc.

Ash- Výpomoc?

Cam- Veď Kirru.

               Brock zakričí z helikoptéry.

Brock- Ty vieš pilotovať vrtuľník?

Ja- Aj hej. Nie je to ťažké, keď musíš stláčať len čudlíky. (venujem mu široký úsmev)

Cam- No pohnite si. Najkrajší výhľad je, keď sa rozsvecujú pouličné svetlá.

               Nasúkame sa dnu. Camova helikoptéra je veľká zvonku a ešte väčšia zvnútra. Usadíme sa. Cam ešte ostatným ukazuje, ako sa pripútať a dáva im na hlavu moje obľúbené helmy. Ja už som prichystaná na vzlietnutie. Cam si o chvíľu prisadne ku mne. Vymeníme si pohľady.

Cam- Dnes nemôžeme robiť kúsky, máme aj iných pasažierov.

Ja- No čo už. Tak nabudúce.

                Cam začne posúvať páčky, ja stláčam známe tlačítka. Hladko sa dostaneme do vzduchu.

Cam- A letíme!!!

Ja- Letel už niekto z vás?

Ash- Len vzducholoďou.

Misty- Ani mi to nepripomínaj!!

Ja- Nedopadlo to dobre??

Misty- Som rada, že som.

Ja- (hlasno sa zasmejem) A kedy ste leteli tou vzducholoďou?

Ash- Keď som si išiel po odznak do Pomarančovej ligy.

Ja- Zaujímavé. Mali ste šťastie, v novinách sa písalo o jednej havarovanej helikoptére na jednom z Pomarančových ostrovov.

Misty- My sme išli v nej.

              Vypleštím oči. Vymýšľa si to, alebo nie? Asi nie, Misty taká nie je.

Cam- Nebojte sa. Helikoptéra je úplne iná, než nejaká vzducholoď. Pilotuje sa omnoho jednoduchšie.

Ja- Pozrite sa dole!

Cam- Najkrajší pohľad, aký sa vám naskytne pri cestovaní v helikoptére.

              Akurát rozsvecujú svetlá v domoch a na uliciach. Toľké farby. Nádhera.

Misty- Ako dlho poletíme?

Ja- Kľudne si pospi. Potrvá to.

               Nechcem ju vyplašiť, že to Cam vezme tou dlhšou trasou, aby som si užila let. Vždy to tak robíme. A keď chodí po mňa čiernym vrtuľníkom, tak robíme rôzne kúsky vo vzduchu. Ale dnes nemôžeme. S takýmto hebedom by sme to nedokázali. V najlepšom prípade by sa helikoptéra zlomila na polovicu...

               Let je krásny. Zotmieva sa. Oblaky sú stále zafarbené do ružova a oranžova od slnečných lúčov. Aj stromy majú odtieň koralovej farby. Keď preletíme ponad mesto, dostaneme sa nad polia. Pobehujú po nich Deerlingy a Sawsbuckovia. Kde tu sa nájde aj Donphanie stádo. Zotmieva sa rýchlo. Teším sa na cestu do Zlatého mesta. Okolo neho sú totiž obrovské vodopády, ktoré z nejakého dôvodu dokážu pod UV svetlom žiariť v tme. Preto sa mesto rozhodlo, že ho osvetlia týmto druhom svetla, preto je výhľad na ne taký úžasný. Ľudia hovoria, že pri týchto vodopádoch videli pokémona Suicune. Krásny pokémon, aspoň z obrázkov. Aj keď je to vodný typ. Chcela by som ho vidieť naživo, avšak to sa podarí len šťastlivcom.

               

Pokračovanie nabudúce