26.Diel-Zranenie

 

Ja- Aww, kawaii.

Misty- Ten je ale roztomilý.          

         Ja aj Misty sa rozplývame ale máme na to aj dôvod. Foxyho Vulpix totiž vyzerá naozaj dobre a zlatučko. Jeho srsť je lesklá, oči mu žiaria ako hviezdičky a chvosty má vyčesané do krásy. Vidno, že sa oň ho jeho tréner naozaj stará. Aspoň, čo sa týka vonkajšej krásy. Uvidíme, v akej forme vlastne je.

Brock- Foxy, tvoj Vulpix vyzerá vážne super.

Foxy- Tak, snažím sa, aby sa mal čo najlepšie popri tvrdom tréningu. Viete, aj pokémoni si radi oddýchnu a zrelaxujú sa po namáhavom dni.

Brock- Úplne ti rozumiem. Aký druh potravy podávaš Vulpixovi?

Foxy- Tak striedam ich, pretože nikto nemá rád stereotypy. Teraz som vyskúšal Firetop, je to novinka, a Vulpixovi veľmi zachutila. Ale inak miešam potravu z vlastných zásob. Bohužiaľ, nie vždy mám pri sebe potrebné suroviny na namiešanie, hlavne keď som na cestách.

Ash- Môžeme už začať bojovať??

              Foxy sa chytí za hlavu.

Foxy- Jasné, prepáč.

Ash- Pikachu, bleskový útok!!

Foxy- Plameňomet!!

               Fakt super. Foxy sa s Ashom nepiple. Zrejme mu čoskoro odchádza vlak. Poviem vám, že nestihnúť svoj odvoz do Zlatého mesta je vážne brutál. Je to v podstate jedno z tých najhorších vecí, čo sa vám môže stať počas Ligy. Nedostaviť sa na ceremoniál, pokiaľ ste súťažiaci.

               Všetci si rukou kryjeme tvár, pretože útok bleskom a ohňom v spojení zakaždým vytvorí výbuch. Vlasy nám vejú v prúde vzduchu. Teddiursa ma škrtí zovretím, aby sa na mne udržala.

               Pozriem na ihrisko. Obaja pokémoni zatiaľ stoja na nohách. Foxy pozrie na hodinky a potom späť na ihrisko.

Foxy- Vyzerá to tak, že na zápas budeme mať len 5 minút a potom budem musieť utekať. Nejak som si neuvedomil čas, keď som ťa vyzval.

Ash- Nevadí. Skúsim ťa poraziť čo najrýchlejšie teda.

Foxy- Nejako si fandíš. Vulpix, rýchly útok!!

Ash- Elektrický šok!!

               Neviem, či mal Ashov útok vôbec zmysel, ale nevadí. Vulpix je skvelo vytrénovaný. Jeho rýchly útok prebehol snáď v niekoľkých sekundách. Pri tom Pikachuov útok pôsobil ako od slimáka.

               Vulpix narazí do Pikachua a toho to odhodí dozadu. Pikachu sa však zdvihne na nohy a je pripravený útočiť. No Foxy dáva rýchlejšie rozkazy na útok než Ash.

Foxy- Mätúci lúč!!

Brock- Čože?!

Misty- Nemožné!

Ash- Vyhni sa mu Pikachu!!

                Našťastie sa Pikachu lúču vyhne. Ale Vulpix ešte neprestal útočiť. Pikachu poskakuje sem a tam, aby ho ani náhodou mätúci lúč nezasiahol.

Ash- Pohyblivosť, Pikachu!!

                Tak s touto obranou.. neviem, či to má nejaký zmysel pre Asha. Ale pre Foxyho áno. Pozorne sleduje Pikachuove pohyby. Vrýva si ich do pamäti. Niečo si mrmle popod nos. V pohľade sa mu rýsuje sústredenosť a stratégia. Veci, čo Ash postráda.

Foxy- Yosh, Vulpix, Inferno na 9 hodinu!!

Ash- Nieeeee!

                Tak máme tu opekanú myšku. Inferno patrí k Vulpixovmu najsilnejšiemu útoku. A Pikachu ho teraz okúsil na vlastný kožuch.

                 Preto Foxy tak pozorne sledoval, ako sa Pikachu pohybuje. Chystal sa na útok. A keď už si bol istý ďalším Pikachuovým krokom, zaútočil. A úspešne.

Ja- Si dobrý.

Foxy- (začervená sa) Ehem.. Ďakujem. Od teba byť pochválený je... najvyššia pocta.

Ja- (slabo sa usmejem) No tak utekaj, aby si stihol vlak.

Foxy- Tak sa majte. A Ash, ďakujem za zápas. Čaww.

                  Podídem k Ashovi, ktorý drží v náručí zraneného Pikachua. Je popálený, to je vidno. Rýchlu pomoc síce neovládam, ale dobre vidím, že toto zranenie nie je vôbec dobré.

Ja- Mali by sme ho dostať do nemocnice.

Ash- Kde je tu najbližšia?

Ja- Tri bloky odtiaľto.

Brock- Mali by sme teda vyraziť.

Misty- (prevráti očami) Zasa sa budeme musieť ponáhľať! (povzdych)

                  Pozriem na Brocka. Ani ten nevyzerá, že by sa v noci vyspal do ružova. Vidno, že je unavený. Aj Misty. Okrem toho zapadá slnko, a my sme ešte nič nejedli. Krásny deň. To čakanie v telocvični, kým prijali Asha bolo také dlhé a únavné.

Ja- Brock, ostaň s Misty. Vy dvaja sa nemusíte ponáhľať. Len hľadajte roh Tulipánovej a Zvoncovej. Oproti zmrzlinárne je nemocnica pre pokémonov. Nemali by ste zablúdiť, ak pôjdete tadeto. (ukážem na uličku)

Brock- Donesieme vám aj nejaký sendvič.

                  Prikývnem.

Ja- Môžeme Ash?

                 Nič nepovie. Len sa obaja rozbehneme uličkou. Bežať tri bloky nie je žiadna sranda. Ale čo už. Čím skôr tam dojdeme, tým skôr bude Pikachu ošetrený. Utekáme oproti zapadajúcemu slnku. Oči mám oslepené žiarou, ale Ash zrejme tiež. Ani jedného z nás nezaujíma, že budeme utekať ešte dlho.

                  No kto by si bol pomyslel, že Vulpix bude v tak dobrej kondícii?

Ja- Si v pohode, Ash?

                 Neodpovie. Je stratený vo svojich myšlienkach. Možno uvažuje nad tým najhorším. NIE. To nie je Ash akého poznám. Nie je pesimista. Vždy a všade bol ten energický optimistický chalan s drzou pusou a netrpezlivosťou, ktorá žiari na míle ďaleko.

                   Chvíľu bežíme. Celkom ma prekvapí, že tie tri bloky dáme tak rýchlo. Prebehneme cez cestu, tu v meste sú na to úplne zvyknutí, ale i tak na nás trúbia a nadávajú za nami. Vletíme cez otáčacie sklenné dvere do prijímacej haly. Sestričky aj čakajúci ľudia na nás vypúlia oči. Je to slastný pohľad, len škoda, že nemám čas sa na nich zabávať.

Ash- Potrebujeme pomoc.

                   Sestrička Joy je okamžite v pohotovosti. Neviem, či to urobili tie strašne vyzerajúce zranenia alebo jej dobrota, no stačí, ak ho vyšetrí. Vezme Pikachua na nosítka a spoločne s troma Chansey zmizne za dverami. Ash sa za ňou rozbehne, ale chytím ho okolo pásu, aby nebežal ďalej. Aj tak by ho tam nepustili.

Ash- Pusti ma, Kirra! Pusti ma! Pikachu ma potrebuje!!

Ja- Bude to preň ho veľká podpora, keď nebudeš robiť cirkus.

Ash- Ale...

                    Nenechám sa len tak odbiť.

Ja- Všetko bude v poriadku. Uvidíš. Sestrička sa o neho postará. Tak ako vždy. (otočím ho k sebe tvárou) Pozri sa mi do očí. (aj to urobí) Všetko bude v poriadku. Rozumieš??

                   Umbreon sa Ashovi obtiera o nohu ako to majú vo zvyku mačky. Teddiursa mu skočí na rameno a hladí mu vlasy, ako to robievajú maminky rozrušeným deťom.

                  Sadneme si na voľné miesta. A čakáme. Dúfam, že sem Misty aj Brock trafia. Trošku sa o nich bojím, pretože ešte nám išli zohnať nejaký sendvič alebo niečo pod zub, tak snáď sa nestratili.

Ash- Ako dlho?

                   Ash ma vytrhne z mojich myšlienok do reality. Nepôsobí ako hyperaktívne dieťa. Pozerá na podlahu a v hlase mu nepočuť žiaden pocit.

Ja- Prosím?

Ash- Ako dlho to bude trvať?

                    Pochopím, čo má na mysli, veď každému sa zdá čakanie ako večnosť. Nech už je to čakanie na čokoľvek.

Ja- Uvidíš, za chvíľu sa Joy objaví a povie, že Pikachu je v poriadku, len si potrebuje odpočinúť do zajtra.

                    Ash len povzdychne.

Ja- Bude to v pohode. Máme ešte čas. Jeden deň nás nezabije a nebude vadiť, keď tam nebudeme. (usmejem sa na neho)

                    Nepoviem mu, že by som bola najradšej, kebyže už som v Zlatom meste. To by som len priliala olej do ohňa. Ľudia tam na mňa čakajú. Ale Ash tu potrebuje morálnu podporu.

                    Všimnem si, že sa nejako moc strachujem o Asha. Ani nie o Pikachua. Ale o Asha. Vyzerá to tak, že mi prirástol k srdcu... O čom to hovorím sakra!! Je to len Ash!! Len Ash... Môj kamarát... Môj rival!! Nesmiem si ho obľúbiť! Veď po Lige každý pôjde svojou cestou. A ja ostanem znova sama... Sama so svojimi pokémonmi. Nebude tu nikto, s kým sa budem môcť porozprávať. Budem zasa osamelé Zlatá. A možno ani to. Ak sa nájde niekto, kto ma porazí. Budú to zas len dni poflakovania a tréningu pokémonov pomimo. Chcelo by to niekde sa usadiť. A nie presúvať sa z miesta na miesto ako osadník. S Ashom je zábava. Nedokážem si predstaviť, že sa od neho odlúčim.

                     Čo to sakra.. ja som mäkkýš alebo čo?! Veď.. /zvoní mi mobil/

Ja- (zdvihnem ho) Ano?

Cam- Kde ste?? Ešte čakáte v telocvični??

                      CAM!!! Do riti!! Úplne som zabudla dať mu vedieť o tom, ako sa situácia vyvinula. Postavím sa a vyjdem pred nemocnicu, aby som náhodou čosas hovoru nezhoršila ešte viac Ashovu náladu.

Ja- No vec sa má tak, že teraz sme v nemocnici.

Cam- WTF!! Čo sa stalo??

Ja- Pikachu je zranený. Inferno ho trošku oškvarilo, ale snáď bude v pohode.

Cam- (vydýchne si) Toto mi už nerob!! Myslel som, že sa stalo niečo tebe.

Ja- Nie, nie. Ja som celá, neboj.

Cam- Ako dlho budete trčať v tej nemocnici??

Ja- No... ešte sestrička nevyšla von zo sály. Stále svieti svetielko nerušiť. Dúfam, že to nebude trvať dlho.

Cam- No to aj ja. Príde Veronika.

                      Veronika. Camova priateľka. Chodia spolu už nejakú dobu. Vlastne som to ja, kto tu nemá priateľa. Chvíľku sme s Camom spolu chodili, ale je to proste kamarát. Nesadlo to. A ja som rada. Potom by to už nebolo také, ako predtým, kebyže spolu chodíme. No z nejakého nepochopiteľného dôvodu sa mi o nej ťažko rozpráva. Nežiarlim, len... je mi blbé rozprávať o jeho priateľke. A zvlášť ju nazývať menom.

Ja- A kedy príde??

Cam- No znova sa zúčastní Ligy.

Ja- Že ju to ešte baví...

Cam- Aj teba Liga baví a neskončíš s ňou. Prečo by to ju nemalo baviť?

Ja- Opakovať Ligu 5-krát po sebe je už podľa mňa prehnané. A hlavne keď sa nedostaneš ani cez 3.základné kolo.

Cam- Ju to baví. A keď je šťastná ona, tak som aj ja.

Ja- To viem. Takže ako teda? Prídeš sem za nami do nemocnice??

Cam- Vypadá to tak. Už som urobil prehliadku helikoptéry, je v naprostom poriadku, doplnil som šťavu a dokonca som sa aj prezliekol. A už nemám čo na prácu, tak prídem za tebou.

Ja- (výsmešne) Trafíš sem, či?

Cam- Jasné. A keby niečo, tak zavolám.

Ja- Tak zatiaľ.

Cam- Čawko.

                    Dojdem dnu a akurát sa vystrčí sestrička von zo sály. Ash má sklopenú hlavu a nevšimne si ju. Ale ja k nej hneď dobehnem a snažím sa zistiť, ako to bude ďalej.

                    Ash si nás v tom rozhovore všimne a príde k nám. Jemu sa ujde len záver.

Ja- Dobre. Ďakujeme.

Joy- Je to moja práca.

                     A tak Joy odkráča.

Ash- Kirra??

                     Jeho pohľad je taký plný obáv, až je mi z toho... tak zvláštne.

Ja- Pikachua pustia zajtra. Chcú si ho nechať na noc tu, aby sa mu zranenia zahojili.

Ash- Vďaka bohu.

Ja- Vravela som, že všetko dopadne dobre.

                      

****

 

*Pokračovanie nabudúce*