5.Diel-Smaragdový odznak

 

      Sedím na lavičke vedľa ihriska. Na pravo odo mňa sedí Brock, na ľavo zasa Misty držiaca Togepiho. Na kolenách mi sedí Teddiursa, pri nohách Umbreon. More je pokojné, čo len dokazuje, že toto je naozaj Pokojná zátoka, doslova. Ash aj s Toshim stoja na ihrisku s vtipnými výrazmi v tvári, zrejme sa snažia tváriť ako neoblomný tréneri, čo sa nedarí ani jednému. Toshimu pre to, že je skôr dobrosrdečný, než nejaký hardcore a Ashovi... o tom sa môžeme len dohadovať. Asi ostanem pri tom, že ešte na to nemá vek. Aj keď s tvrdohlavosťou je na tom na desať rokov dopredu.

      Na plošinu ihriska sme sa dostali motorovým člnom. Vtedy Misty stále hladila Golducka a básnila s Toshim o vodných pokémonoch. Pre mňa hotové utrpenie, ale musím dopriať aj ostatným a uvedomiť si, že nie som jediná, ktorá sa chce rozprávať s trénerom smaragdového ihriska. Takže tú situáciu využil Ash a opýtal sa ma otázku.

Ash- Je Toshi dobrý tréner?

Ja- Keď som tu bola pred troma rokmi, aby som ho vyzvala, bol omnoho lepší, než len dobrý. Bol úžasný a mal perfektnú stratégiu. Povedala by som, že neporaziteľnú. Čas letí, čo znamená, že bude ešte lepší, pokiaľ nepoľavil v tréningu. (o čom teda pochybujem)

Ash- Tak ako si ho porazila?

Ja- (zazubila som sa) Povedzme, že som asi vedela, čo robiť.

       Nechcela som Ashovi rozprávať to, že Toshiho som porazila až na druhý krát, aj keď som vtedy bola omnoho mladšia než je teraz Ash. Tá Ashova otázka vo mne však vyvolala spomienky na moju prvú prehru na ceste za mojím snom.

        Vtedy, hneď po zoznámení s Toshim a jeho úbohom presviedčaní, že by som ešte mala so Zlatou ligou počkať, sme sa postavili na ihrisko a zvolili sme si pokémonov. Toshi si vybral Yanmu a ja... no Flareona. V tej dobe som veľa pokémonov nemala, takže som ani nemala z čoho vyberať. Po niekoľkých útokoch môjho Flareona, ktoré nemali na Yanmu žiaden účinok, keďže vždy pred nimi uletela, bol už vyčerpaný. A k tomu Yanma použila to otrasné trenie krídel, kedy aj to najtvrdšie sklo praská. Toshi už som ňou odmietal bojovať.

Toshi- Zober Flareona do pokémonského strediska aby sa zotavil, ty si daj horúcu sprchu a pobaľ sa domov. Ešte si malá a nedokážeš predvídať svojho súpera. V Lige to nebude o nič ľahšie. A svojou neskúsenosťou trpia tvoji pokémoni.

        Teraz mi tak trochu Ash stojaci na ihrisku pripomína mňa, ale v kútiku duše dúfam, že porazí Toshiho. Je mi úplne jasné, že sa pravdepodobne Toshiho Yanma už dávno vyvinula, a pokiaľ nie, už nebude mať od toho veľmi ďaleko, takže bude na veeeľmi vysokej úrovni. Obzriem sa za rozhodcom. Je to mladý, asi 16 ročný chlapec. Má oblečené modré tričko s krátkym rukávom, odkiaľ vykúkajú svaly, khaki nohavice po kolená a tak chlapsky chlpaté opálené nohy aj ruky. Vlasy ebenovo čierne a oči modré ako talianska obloha.

Rozhodca- Zápas bude mať dve kolá a v každom použijete iného pokémona. Prehráva ten, koho pokémon už nevládze bojovať ďalej alebo spadne z plošiny do vody. Na to, aby vyzývateľ získal smaragdový odznak musí trénera Toshiho poraziť v oboch kolách. Otázky?

       Toshi automaticky pokrúti hlavou. A Ash tiež. Len dúfam, že si uvedomuje, že mu ten rozhodca podal veľmi dôležitú informáciu to s tou plošinou. Dá sa to totiž veľmi užitočne využiť. Aj ja som to využila v mojom druhom zápase, keď som si sem prišla po odvetu. Toshi si vybral Yanmu, z čoho som vtedy usúdila, že jej asi veľmi dôveruje. Myslela som, že ju použije, takže som sa na ňu s Flareonom dostatočne pripravila. Hneď ako sa zápas začal, sme Yanmu, ako letela pri zemi, prekvapili lávovým oblakom. To ju zaskočilo natoľko, že nič nevidela a nemala poňatia kam letí. Potom sme pálivý vzduch ešte viac zohriali, aby to bolo pre Yanmu ešte ťažšie. (Chceli sme sa predsa pomstiť za prehru, vlastne nie ani tak ja, ako Flareon. Ani som mu nemusela vravieť príkazy, on to dáko vycítil, čo som chcela práve použiť a čo sa práve hodilo). Potom ohnivý vír a náraz chvostom. Yanma síce nevládala lietať, lebo sme jej poškodili celé jedno krídlo, ale stále vedela použiť dvojitý tým a útok vreskom. Chceli sme tomu zabrániť a tak jednoducho nárazom Flareon zhodil Yanmu do vody. A bolo. Vyhrali sme. Takto sa môj Flareon dokáže odplatiť za prehru. Odvtedy sme vždy spolupracovali ako jeden. Ako so všetkými mojimi pokémonmi.

         Toshi naznačil Ashovi, že môže začať ako prvý, čo by som ja osobne odmietla. Začínať ako prvý s voľbou pokémona je absolútna blbosť, keďže súper má možnosť vybrať si pokémona, proti ktorému je ten môj slabí. A pokiaľ takého nemá, je to len náhoda.

        Ash sa však tej ‚úžasnej ponuky‘ chopí. Vyberie pokéloptu a s gráciou ju hodí. Dokonca pridá aj ten bohovský pokrik: „Vyberám si teba.“ Na ihrisku zrazu stojí Chikorita. Maličké zelené stvorenie s listom na hlave a štyrmi krátkymi nožičkami. Chikorita sa však uteká líškať Ashovi. Ten je z toho tak trošku zaskočení a v tvári má výraz typu: ‚Aj ja ťa mám rád, ale teraz treba bojovať.‘ Pozriem na Toshiho a ten sa zadúša od smiechu. Aj za brucho sa drží.

Toshi- Chichichichochochochochachachacha..... Chahahahachichihcichichichi...

       Pozriem zasa Ashovým smerom, či je to až tak vražedne vtipné. A bolo. Chikorita zvalila Asha na zem a ľahla si naň ho. Neubránila som sa úsmevu a potom ma ovládol záchvat smiechu, hneď, keď Chikorita začala oblizovať Asha. Pridá sa ku mne aj Brock a Misty s jej výstižným tónom hlasu.

Misty- Myslela som, že ju to už odnaučil.

Brock- Niečo také len ťažko odnaučíš, Misty. No nemám pravdu?

Misty- Hovoríš snáď z vlastnej skúsenosti?

Brock- Hehe.

       Keď sa konečne Chiki postaví na ihrisko, Toshi s tichosťou hodí pokéloptu. Už dokonca aj on začínal vyzerať nedočkavo. Keď hádže pokéloptu, nepovie pri tom žiadnu frázu, tak ako Ash. Možno to bude tým, že Toshi nikdy nebol tým chalanom, čo bol rád v strede pozornosti. A na ihrisku stojí.... Myslím, že ma neprekvapil ani tak ten výber, ako skôr tá zmena. Z jemnej milej Yanmy teraz bola otrasná chrobákovitá potvora menom Yanmega. Misty zvrieskla a ospravedlnila to tým, že Yanmega je chrobák a ona má z nich panický strach. Ani sa jej nečudujem. Táto opacha by vydesila teda aj mňa, aspoň v noci alebo za šera. Ash vyťahuje pokédex a Pikachu sedí poslušne vedľa neho. Síce nepočujem, čo mu pokédex vraví, ale ani nepotrebujem počuť, že táto... už mi došli nápady na pomenovania, je ešte rýchlejšia než Yanma, tiež dokáže sonickým útokom rozbíjať okná a tak ďalej. Toshi Ashovi naznačí, že môže zaútočiť ako prvý.

Ash- Ostré listy!!

Toshi- Vieš, čo máš robiť.

      Čo v Toshiho slovníku znamená- rozsekaj ich. Yanmega totiž dokáže rozsekať aj kamene. Toshiho strýko Yanmegu- mimochodom tú svoju, používa na opracovávanie smaragdov.

      Yanmega teda úspešne rozseká všetky ostré listy ako strúhadlo na uhorky. Chikorita aj s Ashom sú zaskočení, že im prekazila plány.

Toshi- Dvojitý tým.

       Zrazu sa z jednej hrozivej Yanmegy stáva nezrátateľný roj, ktorý by som v prírode stretnúť určite nechcela. Chikorita sa okolo seba obzerá, hľadá skutočnú Yanmegu.

Ash- Nenechaj sa zmiasť! Použi viničový bič!!

       Zelené výhonky útočia na všetky obrazy strašidelnej ‚vážky‘. PLESK!! Chiki sa trafila!!

To by som naozaj nečakala. Dobrá práca Chiki.

Ash- Obmotaj Yanmegu!

       Akoby sa už aj stalo. Yanmega sa ocitá v zovretí tenkých, no celkom silných výhonkov. Len dúfam, že teraz nezačne vrieskať. Avšak moje želanie ostane nesplnené. Yanmega zo seba vydá ten najotrasnejší zvuk aký kedy kto môže počuť. Ak si predstavíte ten najhorší vreskot, aký ste kedy počuli, tak tento je ešte 50 krát horší. Hodí sa dokonca aj do hororu. A kebyže vidíte Yanmegu na vlastné oči, tak tento zvuk by ste od nej očakávali.

       V sekunde sme si všetci zapchali uši, dokonca aj Toshi, čo ma celkom prekvapilo. Zrejme sa na to vrešťanie zvyknúť nedá. Svoj účel ale splnilo. Chikorita pustila Yanmegu z viničových výhonkov, čím jej umožnila vzlietnuť do výšky,  odkiaľ sa chystala na rýchly útok s obrovskou rýchlosťou. Našťastie s tým vreskotom prestala. Avšak, na moje očakávanie, teraz Yanmega z veľkej výšky neuveriteľnou rýchlosťou mieri k Chikorite. Tá pred ňou začne utekať na plošine. A keď už Yanmega udrie, je to poriadna šupa. Ani tentoraz to nebola výnimka. Náraz odhodí Chiki na okraj plošiny, jej vlastnou váhou sa šúcha ďalej, až jej maličké telíčko visí z plošiny a ona sa drží len prednými nôžkami. Yanmega sa chystá na ďalší útok zo vzduchu.

Ash- Chikorita vydrž! Chyť sa Yanmegy pri ďalšom nálete viničovým bičom.

         Celkom strategické, keďže Yanmega je jediná, čoho sa Chiki môže chytiť. Musí ale vystihnúť pravú chvíľu. Yanmega sa snáď nadzvukovou rýchlosťou blíži k Chiki a keď už je asi len 20 cm od nej, Chiki sa jej chytí celou silou s viničom. Yanmega vzlietne nad more a snaží sa ju zo seba striasť. Chikorita sa však drží viničom poriadne a pekne si počká, kým Yanmega priletí nad plošinu, aby sa tam ďalej mohla snažiť zhodiť Chiki. Tá k jej nosu namieri lístok na hlave a začne sa z neho šíriť rúžový kúdol. Brock vedľa mňa niečo poznamená.

Brock- Sladká vôňa.

          Viac ani povedať netreba. Sladká vôňa má narkotické účinky, čo presnejšie znamená, že uspáva a to okamžite. Yanmega sa valí k zemi s Chiki na chrbte. Tá sa vo vhodnej chvíli od nej odlepí aj s viničom a padá na zem. Ash sa rozbehne aby ju chytil do rúk. Aj sa efektívne zvalí na zem a šmýka sa, len aby ju chytil, aj keď to musí poriadne bolieť- plošina je z betónu. Našťastie Chiki chytí do náruče, takže sa jej nič nestane. Ešte ju aj objíme a zrejme ju aj chváli, je nám s Misty a Brockom chrbtom, no počujem, že jej niečo hovorí, lenže vietor odnáša jeho slová ďalej do sveta. Pozriem na Toshiho a ten má uznanlivý pohľad, samozrejme pozerá na Asha.

Rozhodca- Yanmega nie je schopná boju. Víťazom je Chikorita.

Toshi- Oddýchni si (stiahne Yanmegu do pokélopty).

        Keď sa Ash prestane s Chiki objímať a schová ju do pokélopty, Toshi sa hrdo narovná.

Toshi- Pripravený na ďalšie kolo?

Ash- Vždy!!

Toshi- Aby si získal smaragdový odznak, budeš si musieť poradiť s mojím najsilnejším pokémonom.

         Cítim, že Ash práve zaťal zuby. A vyzerá to tak, že si Ash chcel na ďalšie kolo vybrať Pikachu, bez ohľadu na to, akého pokémona zvolí Toshi.

Toshi- Lucario, ukáž im, že si lepší, než hocijaký ich pokémon.

          No jasné, zdá sa, že Yanma nebola jediná, ktorá sa vyvinula. Ani Riolu nezaháľal a je z neho svalnatý Lucario.

          Ash zasa vytiahne pokédex. Načo ho vlastne odložil? Toshi má len takých pokémonov, ktorých si treba dobre precheknúť (tak ako Toshiho) a potom máte obrovskú šancu zvíťaziť, len ich treba mať prečítaných ako knihy. Sama si teraz Lucaria prezerám. Má veľmi  lesklú pokožku, čo značí, že má naozaj zdravú a výživnú stravu. Veľké svaly potvrdzujú tvrdý tréning. Jeho oči sú tvrdé, až by som povedala, že nečitateľné, zatiaľ. Určite sa počas súboju zlomí a jeho emócie vyplávajú na povrch. Treba byť trpezlivý. A samozrejme vybrať správneho pokémona. Najlepšou voľbou by bol asi nejaký ohnivý alebo zemný, možno by sa hodil celkom aj správne vytrénovaný bojový, no to by som neriskovala. Na tento súboj by som ja zvolila Flareona alebo Umbreona, ktorý je veľmi rýchly. Z Ashovej zbierky je jediným potenciálnym víťazom jedine Charizard. Snáď ho aj vyberie. No to, čo spraví Ash ma šokuje.

Ash- Pikachu, v tomto kole budeš bojovať ty.

       ČOŽE??!! Pikachu??!! To si snáď robí srandu!! Mám chuť dať Ashovi facku,aby sa konečne prebral a začal uvažovať. Pikachu je síce celkom rýchly, no nevydrí útoky omnoho väčšieho a statnejšieho Lucaria, aspoň nie veľmi dlho.

        Pikachu priskáče na ihrisko a Toshi vyzerá, že ho Ashov výber urazil. Každopádne, nemusel by ho uraziť, kebyže aspoň Toshi tuší, že Ash nepoužíva mozog. No ja chápem jeho rozhorčenie. Toshi označil Ashovu voľbu za urážlivú, lebo si myslí, že Ash považuje Lucaria v tak zlej forme, že ho dokáže poraziť aj maličký hlodavec ako je Pikachu. Obávam sa, že toto kolo nebude trvať ani päť minút. Misty vedľa mňa sa zamrví na mieste.

Misty- Má Pikachu šancu?

Brock- Nechcem hádzať hrach na stenu, ale podľa Lucaria a jeho svalov, lesklej pokožky vyzerá, že je v omnoho lepšej kondícii než Pikachu.

Ja- Lepšia voľba by bol Charizard. Lucario je slabí proti ohňu, ale proti elektrine... Dúfam, že sa Pikachu veľmi nezraní. Údery od bojových pokémonov bolia strašne.

       To mi verte, neoplatí sa zahrávať s bojovým pokémonom, lebo vás udrie. Mne taký jeden zlomil ruku, lebo som neverila, že ma dokáže pretlačiť v tej hre, kde sa pretláča rukami. Bolo to potupné, že som to vôbec skúšala, ale mala som osem! A keďže ten pokémon mal o dve ruky viac ako ja, bolo to ešte horšie (len tak medzi nami to bol Machamp). Odvtedy nechytám bojových pokémonov. Čo k tomu povedať, myslím, že je to rešpekt, aj keď viem, že to bola vtedy moja chyba, a nie jeho.

Rozhodca- Druhé kolo sa začína.

Toshi- Lucario, trošku sa s Pikachu pohráme.

       Lucario mu prikývne. Toto vôbec nezačína dobre. Pohrať sa? Nechcela by som byť Pikachu v nasledujúcich minútach.

Toshi- Sleduj jeho auru.

Ash- Použi hybký útok!

      Pikachu sa rozbieha a s ľahkosťou a menením svojej pozície počas utekania sa dostáva k Lucariovi, ktorý má pripravené všetky svaly na odrazenie útoku. Pozoruje auru Pikachu. Čo pre tých, čo menej poznajú Lucaria, znamená, že pozorovaním aury hocijakého žijúceho organizmu dokáže predvídať všetky jeho útoky a pohyby. Veľmi užitočná vlastnosť počas bojov.

      Pikachu je meter pred Lucariom, skáče naň ho.

Toshi- Odkopni ho.

      Lucariova noha vystrelí snáď ešte skôr, než to Toshi dopovie a Pikachu odkopnutý ako futbalka letí vzduchom na druhý koniec plošiny.

     To bola teda rýchlosť kopu! Stačili mu asi len dve sekundy na útok. Tomu poviem WOW.

Ash- Pikachu si v poriadku?

     Pikachu sa zdvihne ladne z betónu na nohy.

Pikachu- PikaPika.

     Ash si vydýchne.

Ash- Dobre, tak teraz elektrický šok.

     Pikachu si priloží predné labky na červené líčka, kde má uložené vačky s elektrinou a vypustí z nich Lucariovým smerom slušne vyzerajúci výboj. Lucario však s ladnosťou odskočí na pravo od Pikachu. Teraz sú vo vzdialenosti asi len tri metre. Pikachu aj s elektrinou začne nanovo mieriť na Lucaria. Avšak on znovu odskočí, tentoraz na ľavo.

     Takto to ďalej nesmie pokračovať! Pikachu sa čoskoro vyčerpá, pokiaľ Lucario nezačne útočiť. No toto bola tá hra, ktorú mal na mysli Toshi. Jednou z jeho taktík je vyčerpanie súperovho pokémona samým sebou. Oni vyvinú len toľko energie, aby ho dorazili. Mne to tiež urobil, jeho Yanma vtedy stále len odlietavala pred ohnivými útokmi môjho Flareona, takže sa rýchlo sa vyčerpal. Teraz to títo dvaja skúšajú zas na Asha. Treba niečo vymyslieť, inak sa tu zrejme zdržíme o niečo dlhšie, než sme plánovali.

Toshi- Sústredený úder!!

     To bude bolieť. Lucario zrazu stojí Pikachu za chrbtom. Ten ho nevidí a preto Ash zakričí.

Ash- Za tebou, Pikachu!!!

    Pikachu sa v tej chvíli otočí a hľadí do chladných očí Lucaria. Priznávam, sú krásne. A čitateľné! Keďže ani Toshi nedokáže uchovať svoje emócie pod pokrývkou, nemôže to naučiť ani svojich pokémonov.

     Lucariove oči prezrádzajú toho veľa. Okrem odhodlania vyhrať a hrdosti, že útoky od Pikachu naň ho nefungujú tam je niečo ako... sústredenie. No jasné, sústredený úder!! Na to sa treba pekelne sústrediť, čo vyžaduje aj určitý čas.

Ja- Ash, teraz máte šancu  na útok!!

     Ash prikývne.

Ash- Bleskový útok!

      Pikachu si zasa pretrie líčka a narozdiel od predchádzajúcich útokov, tento bol zásahom do čierneho. Pikachuov blesk trafí Lucaria, ktorý sa stále chystal zaútočiť. Lucario teda zažiari ako žiarovka.

Ash- A teraz hromový útok!!

       Čo má hrom spoločné s elektrinou naozaj neviem. Veď hrom je predsa ten zvuk pri búrke, nie obraz... Pikachu nám práve robí neuveriteľné predstavenie. Obloha sa začala zaťahovať, čo som najprv nechápala. More ostalo pokojné, keďže je to Pokojná zátoka. Niečo mi kvapne na nos. Dúfam, že to nie je nejaký lietajúci pokémon. Keď zdvihnem hlavu, začne doslova liať. Aj keď je leto, parí sa mi z úst. Je mi chladno. Brock si to všimne a dá mi svoju obrovskú vestu, do ktorej sa zamotám ako do deky, takže je v nej veľmi teplo. Previnilo sa pozriem na Brocka, ktorý je teraz len v krátkom rukáve. Z ruksaku teda vytiahnem dáždnik. Vďačne mi kývne hlavou, keď zistí, že je to dáždnik pre dvoch. Ani som o tom nevedela, no ten dáždnik je gigantický a určite sa podeň zmestí viac ľudí, než len dvaja. Misty si vytiahne z ruksaku sveter a šupne sa k nám pod môj obrí dáždnik. A ďalej sa môžeme venovať zápasu.

       Všetci na ihrisku sú premočení. Pikachu zrazu hrozivo zareve, má to dokonca aj poriadne echo, asi vďaka búrke, ktorá sa sem tak rýchlo prihnala.

Pikachu- PIKACHUUUUU!!!

        Z oblohy doň ho smeruje blesk, ktorý ho nabije doplna. Potom sa Pikachu s akousi nenávisťou pozrie na Lucaria, ktorý je už pripravený.

Toshi- Predvídaj jeho pohyby!

Ash- Pikachu počkaj, kým Lucario zaútočí.

        Pikachu poslúchne. Sadne si na asfalt a zatvorí oči. Toshi aj Lucario majú jednotný nechápavý výraz.

Toshi- Čo to robí?

        Lucariovi sa už nechce čakať.

Toshi- Lucario, Temný úder!!

       Pikachu ešte stále sedí na zemi. Ash si čosi nezrozumiteľné mrmle popod nos. Aj keď to síce nepočujem, nejako cítim, že to má konečne strategický nádych.

Ash- Ešte nie...

       Lucario sa blíži a Pikachu ešte stále sedí na zemi so zatvorenými očami.

Ash- Ešte kúsok...

       Keď už je Lucario len maličký kúsok os Pikachu, akoby sa Pikachu aj s Ashom zrazu vžili do jedného.

Ash- Teraz!!

       Pikachu z tej istej sekunde otvorí oči, vyskočí do výšky. Lucario sa za ním len obzerá ako to dokázal. Pikachu vo vzduchu použije elektrický šok. Najsilnejší, aký som u neho kedy videla. Ožiaril celú oblohu. Vďaka prudkému dažďu bol Lucario mokrý na 101%, čo znamenalo, že ho bleskový šok zasiahne do špiku kostí. A nemýlila som sa. Lucario sa pod obrovským výbojom začne triasť. Je mi ho tak trochu ľúto. Keď Pikachu zo vzduchu dopadne na všetky štyri labky, ako mačka, obloha sa vyčistí. Bol to ten jeho hromový útok? Nemám poňatia. Ale útokom by som určite nazvala. Lucario leží zelektrizovaný na betóne a snaží sa postaviť. Síce sa dostane asi 5 cm nad betón, ale viac mu to vyčerpanosť nedovolí. Padne späť na zem.

Rozhodca- Lucario už nevládze ďalej bojovať. Toto kolo vyhráva Pikachu.

      Pikachu sa rozbehne k Ashovi do náruče a Toshi porazene stiahne Lucaria do pokéloty.

Rozhodca- Víťazom celého zápasu sa stáva vyzývateľ Ash Ketchum.

      Ash aj s Pikachu začnú skákať od radosti. Toshi ich sleduje s chabým úsmevom. Rýchlosť tohto zápasu ma prekvapila. Nečakala by som, že to bude tak rýchlo.

      Toshi podíde k Ashovi.

Toshi- Myslím, že toto je tvoje. Si skvelí tréner a dnes som sa toho od teba veľa naučil. Zaslúžiš si ho.

       V ruke drží zelený odznak tvaru štvorlístka. Ash si ho chamtivo vezme.

Ash- Áno!! Získal som smaragdový odznak!!

       Pozriem na Toshiho a ten vyzerá zronený. Teddiursa k nemu skočí na rameno a začne mu labkou behať po tvári. To ho rozosmeje.

        Misty sa rozpráva s Brockom a Ashom, dokonca aj Toshi sa pridá do rozhovoru. Ja sa rozprávať nechcem. Spomienky sú až príliš silné. Netuším, ako je to možné. Keď sa pozerám na Asha, tak strašne mi pripomína mňa. Ja viem, znie to sebecky. Pri ňom dokonca môžem vidieť všetky moje chyby, ktoré som v zápasoch urobila. A teraz mi na um prišla skôr obava. Ash je skvelý tréner a má na to dostať sa do Ligy, dokonca, ak bude konať rozumne, dostane sa až do finále. Je mojím kamarátom a ja mu to len prajem, avšak... Nechcem s ním bojovať v Zlatej lige vo finále. Liga je vlastne dôvodom, prečo som s nimi išla. Ja totižto musím byť v Zlatom meste pri slávnostnom otváraní brán a oslavnom ceremoniáli začiatku ďalšieho ročníka Zlatej Ligy. A ja, ako víťaz, som povinná tam byť po celý čas prebiehania Ligy. A podľa pravidiel budem súperiť s najlepším trénerom, ktorý sa dostane do finále. Bude to ako súboj najlepšieho s najlepším. Nechcem s Ashom bojovať. Je to môj priateľ a bojovať s ním vo finále... Kebyže ho odmietnem, okamžite by sa Ash stal právoplatným víťazom, avšak by vyhral kontumačne. Ale to neurobím. Pri našom spoločnom boji u strýka a tety sme remizovali. Mám šancu ho poraziť, ak sa tam dostane. A aj ho porazím. Nenechám si vziať môj titul víťaza, ktorý obhajujem už tri roky nejakým chalanom z mesta Palet.

       Jediné, čo ma desí najviac je fakt, že Ash ako jediný som ňou dokázal remizovať. Všetci ostatní totižto prehrali...