73.Diel-V duchu legendárok

(sorry za meškanie)

 

     Motýliky v bruchu? Brnenie v končatinách? Nervozita? Tréneri toto zažívajú, keď vedia, že pôjdu proti vynikajúcim trénerom. Platí to v každom prípade. Avšak, nie u mňa. Na svoj zápas sa nesmierne teším. Romano sa zlepšil a určite vytvoril aj combá, a nové stratégie, ktorými sa ma pokúsi zahnať do kúta. No má smolu. Aj keď som na tréningy nemala toľko času ako kedysi, moji pokémoni sú asi v najlepšej kondícii za celú moju kariéru.

     Ani za svet nebudem Romana šetriť. Prečo by som s ním mala jednať v rukavičkách? Je omnoho skúsenejší a starší, rešpektujem ho, ale tým to končí. Sme dvaja tréneri, obaja na celkom dosť vysokej úrovni. Cítim v kostiach, že tento boj bude epický.

     Poobzerám sa okolo seba. Toľko ľudí som naposledy videla na videu zo svadby môjho otca a mami. Hluk ako na Wallstreet. Najhoršie na tom je, že počas zápasu je všade ticho, a váš hlas sa ozýva v celom areály.

     Zápas možno zmení môj osud. Zadívam sa na Romana a vyhlásim.

Ja- Nech vyhrá ten najlepší.

Romano- Veľa šťastia.

     Premeriam si ho pohľadom.

Ja- Nie že by som ho potrebovala. Stačí čistý talent.

     Vyplazím mu jazyk a obaja si potrasieme rukami, na znak férovej hry. A potom sa rozídeme. Mierim ku svojmu východu na ihrisko. Hrám za čiernu stranu. Romano je červený. Neviem prečo, ale čierna strana prináleží tomu trénerovi, ktorý má na účte viac víťazstiev. V tomto prípade som to ja, aj keď logicky by to mal byť Romano.

     Hneď ako vyjdem na ihrisko sa ozve jasot divákov. Taký nezvyk. Na takomto ihrisku som nestála celý rok. Toľko ľudí, čo vás hypnotizuje pohľadmi je trochu stresujúce. No aspoň máme zvukové kulisy s hudbou. Dnes komentátori majú voľno. Ako všetci. Jediné, čo bude naznačovať kto vedie, bude zvukár a jeho výstižné ost-čka.

     Romano vyjde zarovno so mnou, len z východu oproti. Z reproduktorov zaznie pesnička ‚We are the champions‘ a aplauz sa ešte strojnásobí. Kútikom oka zachytím Zlatú Elitu a aj jej nový prírastok. Asha. Pri nich sedí aj teta so strýkom a bračekom. Dokonca aj môj otec. Pri pohľade naň ho sa mi srdce rozbúcha. Mám šancu ukázať, ako som sa zlepšila za tie roky. Otec totiž nepríde zakaždým, keď mám final battle.

     Zvukár ohlási nahrávkou, 3 roky starou, náš zápas: Dnes sme sa dočkali zlatého klinca našej Ligy. Kirra Benetová pôjde proti skúsenému Romanovi. Veľa šťastia obom trénerom.

     Zaznie výstrel z dela. Je čas začať. Každý priestupok v pravidlách ma bude niečo stáť. Musíme hádzať pokélopty naraz, v takej kombinácii, akú sme udali na dotazníku pre porotu. Samozrejme, že ja neviem, aké poradie pokémonov si vybral Romano, a presne naopak. Musíme dokázať, že dokážeme bojovať aj proti trénerovi, ktorého pokémon je v značnej výhode.

Romano- ideš, Koffing!!

Ja- Phanpy, ukáž čo vieš.

Romano- Smoke screen!!!

     Premeriam si Romana. Vraví sa, že dvaja dokonalí tréneri dokážu bez slova predvídať kroky toho druhého. Preblesne mu v očiach. Áha. Máme to tu.

Ja- Phanpy, drž sa na okraji ihriska, tu pri mne.

     Znie napätá hudba a Phanpy mieri do rohu ihriska. Bude totižto iba jediný smer, z ktorého bude môcť Koffing zaútočiť. A to spredu. Pokiaľ by chcel zaútočiť odzadu, videla by som ho zas ja.

Ja- Priprav sa. Vieš, čo treba robiť.

     Phanpy sa pokrčí v kolenách a odpovie mi na súhlas. Koffing sa pohybuje rýchlo, čo trochu sťažuje situáciu. Ale obranu sme si zariadili. Ihrisko je ponorené v dyme, ale počujem, a predpokladám, že aj Phanpy, ako Koffing sviští vzduchom. To ticho, čo vládne na štadióne medzi divákmi mi dáva ešte väčšiu výhodu. Svišťanie sa stáva hlasnejším každou sekundou.

Ja- Teraz!!

     Phanpy sa začne rolovať po celom ihrisku. Je to chaotické, takže Koffing nemá šancu vedieť, kam Phanpy pôjde. Pritom môj pokémon vytvára vzdušný vír, ktorý postupne odfúkne preč dymovú clonu. A vďaka nemu máme krásny výhľad. Usmejem sa.

Ja- Výborne.

     Čas za neútočenie sa totiž odrátava len vtedy, keď iba jeden pokémon neútočí. Pokiaľ obaja plánujú útok, počíta sa to za útočenie. Kniha pravidiel Zlatej Ligy, ktorá má 983 strán obsahuje aj tie najabsurdnejšie možnosti, ktoré môžu v Lige vzniknúť.

     Musela som ju čítať každý rok aspoň trikrát aby som sa naučila celú naspamäť. Keď tú knihu má váš tatko v knižnici, môžete to začať čítať už ako malí. Ja som začala v siedmich rokoch, keď som už vedela lepšie čítať. Predsa len, čítanie prváka nie je žiadna sláva.

Ja- Slam!!

Romano- Gyroball!!

     Koffing sa začne točiť a Phanpy rollovať. Vrazia do seba a chvíľu sa pretláčajú, nakoniec však Phanpyho odhodí do diaľky.

Ja- Roll out fang!!

     Romano pochopí, že tento útok je na blízko. Phanpy sa začne rolovať už vo vzduchu a tak ho dopad na zem nestojí žiadne HP. Pritom nazbiera dostatočnú rýchlosť a už sa valí na Koffinga. Ako sa epicky odrazí v tej rýchlosti, vyzerá to, akoby letel. Narazí do Koffinga, zahryzne sa doň ho a on vzplanie. Fire fang. A čo, že je to útok, čo masteruje Donphan. Nevadí. Phanpy má potenciál, a okrem toho drží everstone. Bez neho by som mala obrneného slona. Takto mám roztomilého sloníka, ktorý má životy okolo 325HP a útoky, ktoré by malo ovládať jeho vyššie vývojové štádium.

     Okrem toho teraz Koffing nemôže použiť žiaden jedovatý útok, inak by vybuchol. Je to proste horľavé. Koffing padne na zem ako horiaci meteorit a to sa nám naskytne perfektná príležitosť.

Ja- Ancient power!!

     Phanpy si vytvorí guľu energie. Pošle ju na Koffinga, ktorý sa na moje šťastie ešte stále váľa na zemi. Zásah!A ešte nám to zvýšilo všetky staty!!

Romano- Psybeam!!

     Koffing hneď po tom, čo sa otrasie, na nás útočí.

Ja- Roll out!!

     Phanpy je však pri rolovaní nedostihnuteľný. Pohybuje sa tak rýchlo, že ho ani osobné auto nevedelo dohnať. Úspešne sa tak vyhne psybeam-u.

Romano- Clear smog!!

     Koffing vypustí na ihrisko biely dym. Žiadna viditeľnosť a naše zvýšené staty z Ancient power sa vynulujú. Ach, to bol zase nápad, Romano. Dobrý ťah.

Romano- Teraz!!!

     Ani ja, ani Phanpy nevieme, na čo sa chystajú. Ešte k tomu ich ani nevidím, takže Phanpymu teraz zrovna pomôcť nemôžem. Jediné, čo počujem je nejaký divný zvuk.

Ja- Niečo prichádza!!

     Phanpy mi odpovie na súhlas. Som rada, že nespanikáril. Šikovný to sloník. Zafúka vietor. Príroda, mohla si si to načasovať trochu skorej. A už vidím, čo sa to na nás valí. Bohužiaľ, je neskoro zareagovať.

Ja- (zašepkám si pre seba) Sludge wave. Romano, ty sviňa. (zakričím) Protect!!

     Ani neviem, či sa Phanpy stihol ubrániť. Je síce len 10% šanca, že zostane otrávený, ale tento útok je extrémne silný, a my nemôžeme dovoliť stratiť čo i len jediný health point.

Romano- Gyro ball!!

     Phanpy sa zviecha zo zeme, no ako sa postaví na nohy, zrazí ho Koffing presne tam, kde sa pred 5 sekundami ešte váľal.

Romano- Sludge bomb!!

Ja- Protect!!

     Teraz viem, že Phanpyho sludge wave zasiahla len z polovice, takže ešte stále mu zostala aká-taká sila aby zostal v zápase. Stihne aktivovať obranný štít. Ideme vyskúšať našu špecialitku.

Ja- Double team!!!... Protect!!... Roll out!!

     Phanpy si vytvorí dvojníkov, aby zmiatol Koffinga a aj samotného Romana.

Romano- Psybeam!!!

     Keďže sú obklopený protect-om, Koffing do nich nemôže naraziť ani ich zasiahnuť, a tak ani nezistí, ktorý je pravý a ktorí falošní. Rollujú sa po ihrisku tak organizovane, ale pritom chaoticky, ako mravce v mravenisku. Koffing to iba bezmocne sleduje. Hudba naznačuje, že sme prekvapili súpera. Myslím že sa nám to aj podarilo.

Ja- Ice shard!!

     Všetci Phanpy-ovia na ihrisku, rolujúc sa zaútočia s ostrými ľadovými úlomkami. Čakala by som, že použije explosion, ale Romano je príliš pyšný na to, aby použil sebadeštrukciu. Nemá čo použiť. Vidím mu to na očiach. Úlomky sa približujú, dokonca padajú na neho aj zvrchu. Zásah. Koffinga obklopí dym, akoby vybuchol. Padne na zem. Falošný Phanpy-ovia zmiznú, pretože to Phanpyho stojí až moc energie používať až tri útoky naraz. Phanpy ostane na mieste stáť ako socha.

Ja- Bulldoze!!

     Koffing leží na zemi a na neho sa valí Phanpy. Ani Phanpy dlho nevydrží, ale verím, že stihne zasiahnuť Koffinga predtým, než mu dojdú všetky sily.

Romano- Venoshock!!

     Rozšíria sa mi hrôzou zreničky. Venoshock zasiahne Phanpyho a zastaví to jeho útok.

Romano- Fire blast!!

     Ako som na začiatku vravela, je to horľavé. Toto už Phanpy asi nerozchodí. Vzplanie ako týždeň suché pole a padne sťa hnilá hruška.

Rozhlas- 1:0

     Na tabuli výsledkov Phanpyho obrázok sčernie. Ostáva mi päť pokémonov. Zaznie ďalší výstrel z dela. Druhé kolo začína. Všimnem si ako môj otec sleduje všetko, čo sa deje.

Romano- Pachirisu, show your spark!!!

Ja- Flareon, rozpáľ to tu!

Romano- Super fang!!

     Romano začína hneď tak zhurta. Veď super fang odoberie polovicu HP, keď zasiahne!! Nesmie sa nás to ani dotknúť.

Ja- Flame protect!!

     Upgradovaný protect, pričom Flareon rozpáli obranný štít na vysokú teplotu. Pretože Pachirisu sa potrebuje rozbehnúť a skočiť na Flareona. Keď narazí na protect, len ju to odrazí. Flame protect však spôsobí taký damage, ako najslabší ohnivý útok. A to je incinerate so silou 30.

     Pachirisu teraz trpí jedným zo status ailments a to burn. Aspoň jej to vždy odoberie nejaké malé HP pointy. Zdvihnem obočie, pretože vykríknem s Romanom naraz.

Romano- Thundebolt!!

Ja- Fusion flare!!!

     Počujem ako niekto z hľadiska vykríkne: „To je Reshiramov útok!!“

Romano- Thunder punch!!

     Očividne sa spolieha na to, že odrazí Fusion flare. Pachirisu sa hrdinsky vrhne naproti útoku a vytasí spoju päsť. Bohovské. Chvíľu to vyzerá nádejne. Zadrží útok. Na jej malej tváričke vidím slastný úsmev, avšak ten rýchlo vystrieda zdesenie. Oheň sa prederie až k nej a popáli ju.

     Flareon je môj šampión už od úplného začiatku, takže sa naučil aj tie najabsurdnejšie útoky. Ľudia čo popisovali Reshirama v legendách a jeho úžasný útok Fusion Flare, ktorý vraj spáli všetko na popol a dokonca tým raz porazil aj samotného Zekroma. Obyčajný človek by to bral len ako legendu. Uznávam, naučiť to Flareona trvalo s tými málo informáciami asi 2,5 roka. Nie som však jediná, koho pokémon dokáže ovládať legendárny útok.

Romano- Fusion bolt!!

     Znovu sa ozve ten istý čo pred chvíľkou vykríkol: „A toto je Zekromov útok!!“

     Ani neviem, či by Flareona ochránil jednoduchý protect. Môžeme však využiť Pachirisinu slabosť.

Ja- Pod zem!!!

     Fusion bolt vyjde nazmar, ale je mi jasné, že sa k nemu Romano ešte vráti, keď nastane tá správna chvíľa.

     Flareon zmizne pod zemou. Vďaka Bohu, že sa to naučil ešte ako malý Eevee. Vybehne spod zeme presne na mieste, kde stojí Pachirisu. BAM!! Pachirisu to vyhodí do vzduchu.

Romano- Iron tail!!!

     Teraz pre zmenu zasiahne môjho Flareona.

Romano- Bite!!!

Ja- Rock smash!!

     Pachirisu sa chystá zahryznúť do Flareona, on však zloží Pachirisu na zem, pričom s ňou trochu rozbije ihrisko. Jej sa zatočí hlava, ale pozviecha sa. Obaja pokémoni stoja naproti sebe asi v 7 metrovej vzdialenosti.

Romano- Discharge!!

Ja- Lava plume!!

     Zaútočia no obaja uhnú potom z cesty. Vedia, že útoky vybuchnú hneď ako sa zmiešajú dohromady. Ihrisko to najprv zahalí do tmavého dymu.

Romano- Voltackle!!

Ja- Zdá sa, že niekto odkukával útoky.

Romano- Tak treba, pokiaľ sa ti pozdávajú.

Ja- (uchechtnem sa) Fire spin!!

     Flareon sa snaží ohnivým vírom zastaviť Pachirisu, ale tá je ako v tranze. Oheň s ňou nič nerobí. Láme sa na elektrine, ktorá ju teraz obklopuje. Jej rýchlosť je znásobená, čo je pre mňa nebezpečné. Teda... Pre Flareona a pre mňa. Pachirisu narazí do môjho pokémona. Paralýza!!

Ja- Heal bell!!!

Romano- V žiadnom prípade!! Pachirisu, Super fang!!

     Pachirisu je asi jeden meter od Flareona, keď sa vyhealuje a je schopný zapnúť svoju obranu.

Ja- Flame protect!!

     Práve včas. Stihli sme to!!

Ja- Searing shot!!

     Extrémny útok. Zasiahne všetko okolo seba páliac na uhol s rubínovo-červenými plameňmi. Flareon sa zahalí do červenej a obklopí ho žltý oheň. Vypáli to na Pachirisu. Vyzerá to ako meteor.

     Niekto z divákov vykríkne- „Útok Victiny!!“

     Keď niekto pochodí krajiny, tak čo si nekúpi literatúru o legendárnych pokémonoch. Sú ľudia, čo ich videli, a sprostredkovali tie informácie do kníh. Za to som im veľmi vďačná. Bohužiaľ, Fusion Flare a Searing shot sú jediné legendárne útoky, ktoré som dokázala nejakého z mojich pokémonv naučiť.

Romano- Thunder!!

     Flareon začína byť vyčerpaný. Trochu som to prehnala.

Ja- Flame protect!

     Aktivuje obranný štít, no po chvíli zlyhá a zasiahne ho sila blesku. Sledujem Pachirisu. Tiež už nie je tak fit, ako na začiatku. Silné útoky sa na nich podpísali.

Romano- Fusion bolt!!

Ja- Fusion Flare!!!

     Diváci zhíknu. Toto znamená, že oba útoky nadobudnú dvojnásobok svojej pôvodnej sily. Damage za 200. Šialené!!

     Pokémoni stoja na mieste. Oproti sebe. Ich masívne útoky sa zmiešajú dohromady. Chvíľu sa nič nedeje. Nikto nechápe prečo. Ale potom v strede tej obrovskej masy sa objaví malá iskra, len na mikrosekundu. Alebo...možno sa mi to dokonca len zdalo.

     Uvoľní sa energia, zafúka taký vetrisko, až ma zhodí na zem. A potom to celé vybuchne. Taký rachot, až to treští v hlave. Nie som si ani istá, či ma Flareon počul.

Ja- Skry sa pod zem!!

     Dokonca aj mne trvá, kým sa otrasiem. Páni, Flareon, ty si ale drak. Niečo takéto... Budem mu musieť kúpiť nejakú obdivnú odmenu. Dym zahalí ihrisko do nevedomej tmy. Nič nevidno. Ani porota nemá veľký výhľad. Vidí to, čo všetci ostatní. Po chvíli keď znovu zafúka ten príjemný letný vánok a odfúkne clonu preč, konečne môžeme vidieť výsledok druhého kola. Pachirisu je kaput. Teda našťastie len K.O. ale Flareon je preč. Až potom si všimnem, že je diera v zemi a z nej vykukne môj drahý pokémon. Jeho srsť na hlave je trochu začmudená ale inak je fit. Dokonca sa vyrestoval počas toho všetkého! Ako ja ho len milujem!!

Rozhlas- 1:1

Ja- Flareon, zbožňujem ťa!!

     Flareon sa ku mne plný síl rozbehne a znovu ma povalí na zem. Olíže mi líca a ja ho vystískam. Potom sa však ozve výstrel z dela a ja musím začať tretie kolo. Flareona však nechám sedieť pri mne, aby sa kochal zbytkom zápasu. Cítim, že toto nebolo jediné epické kolo. Ďalšie na nás čakajú...

 

***pokračovanie nabudúce***

 

♦♦Gemma♦♦