74.Diel-Skitty vs.Altaria

     Brnia mi končeky prstov. Že by to bolo od očakávania? Adrenalínu? Radosti? Spokojnosti? No, uvidím na konci zápasu, možno sa dozviem odpoveď. Po tak dlhej dobe na ihrisku. Je to opojné. Je to bohovský pocit, ktorý som už dlho nezažila. Dokonca som si aj odvykla od toho všetkého. Ľudí, čo ma sledujú, hlcú moje slová, očami zožierajú boj na ihrisku.

      Je ale čas. Čas na hru.

Ja- Skitty, zahráme si trochu. Konečne máme rovnocenného súpera.

     A tretie kolo sa môže začať.

     Aj keď s Romanom hádžeme pokélopty naraz, vycítil, že bude mať skúsenejšieho pokémona. Jeho meno vyslovil pomaly a dramaticky.

Romano- Altaria, zamávaj legendárnymi krídlami !!!

     Poteším sa. Romanova Altaria ovláda hlavne útoky typu duch, proti ktorým je Skitty imúnna. Srdce mi poskočí od radosti. Ale zase... náš attract nebude fungovať, keďže Altaria je dievča.

Ja- Skitty, Zen tackle!!

     Skitty sa rozbehne maximálnou rýchlosťou a pripravuje sa na svoj útok hlavou. Myslím, že moji pokémoni sú rovnako tvrdohlaví ako ja.  Aký pán, taký pes...

     Romano pohodí svojou ofinou a prehlási...

Romano- Mist!!

Ja- Do kelu!!

     Uľavím si. Mist zabraňuje nepriateľskému útoku a ešte oslabuje našu obranu. Radšej varujem Skitty. Už sme predsa zažili aj horšie veci.

Ja- Maj sa na pozore, Skitty!

     Ihrisko sa zahalí do hmly. Zvukár sa rozhodol pre napínavú melódiu, z ktorej nikdy neveští nič dobrého.

Romano- Take down!!

     Skitty sa nemá kam uhnúť. Všade je hmla, ktorá so sebou prináša prízraky veľmi podobné Altarii.

Romano- Dragon dance!!

Ja- Rest!!

     Dragon dance zvyšuje útok na jedno kolo. Čo znamená, že teraz sa rýchlo vyhealujeme a budeme v pohode. Dokonca uhneme aj nastávajúcemu útoku. Skitty sa začala restovať ešte pred tým, než som to rozkázala. Sme skvelo zohraté. Skončila ešte pred tým, než Altaria zaútočila druhýkrát so zvýšeným útokom.

Romano- Dragon breath!!

     Fafúka vietor a odfúkne hmlu preč. Po reste je Skitty ešte trochu spomalená. Predsa len spala jedno kolo. Mám len jedinú možnosť...

Ja- Iron tail!!!

     Skitty sa otočí na predných labkách a švihne oceľovým chvostom a tak odrazí dračí dych. Ten sa odrazí smerom odkiaľ prišiel. Na Altariu.

Romano- Aerial ace!!!

     To donúti Altariu vyletieť do výšky, čím sa vyhne vlastnému útoku. Taktiež je ale pripravená sa pustiť kolmo k zemi a nakoniec to vybrať asi pol metra nad ihriskom. Mieri na Skitty. Musím vymyslieť niečo účinné, keď sa Altaria priblíži. BLINK!!

Ja- Thunderbolt!!!

     Skitty zaútočí zrovna keď k nej priletí Altaria a zasiahne ju. Našťastie sa Skitty, aj napriek bolesti, ktorú určite cíti, trafí a zraní svoju oponentku.

Romano- Rock smash!!!

     Zatmie sa mi pred očami. Skitty je stále v Altariinej blízkosti a bojové útoky sú naša slabosť. Zásah!!  Altaria trafila moje mačiatko. Skittine HP sa rapídne znižuje. Jej jedinou slabosťou sú totiž bojové typy.

Romano- Dragon breath!!

     Našťastie sme sa pred tým vyhealovali, takže stále máme polovicu HP na boj. Snažím sa reagovať čo najrýchlejšie a zároveň naraz so Skitty. Nemôžem jej dávať rozkazy, keď nie je pripravená útočiť, veď potom bude zmätená. Počkám kým dopadne na všetky štyri a až potom zakričím.

Ja- Thunderbolt!!

     BUM!! M8me ďalšiu kolíziu a hudba nám oznamuje, že zápas je vyrovnaný. TO sa mi nejak nezdá. Veď Altaria má ešte... Nemá. Výbuch ju zasiahol a má ošmahnuté krídelká. Taká grilovaná.

Ja- Teraz je naša šanca!! Copycat!!

     Copycat skopíruje posledný použitý útok, v tomto prípade dračí dych. Altaria je taktiež slabá proti dračím typom, čo znamená, že ak ju zasiahneme, budeme vo výhode.

Romano- Nie tak rýchlo! Altaria, dragon pulse!!

     Znova sa útoky zmiešajú, a zreagujú priam ukážkovo. Ako inak, výbuchom. Mocné sily, sú mocné sily.

Ja- Protect a blizzard!!

     Skitty sa obklopí ochranným štítom a zaútočí snežnou búrkou. Štvornásobná slabosť proti ľadu. TO je Altariin osud. Ľadový vietor pokryje celé ihrisko a naša súperka, ktorá sa skrýva za dymovou clonou  nám očividne ďakovať nechce. Cez hluk výbuchu totiž nebolo zjavne počuť, čo som Skitty zakričala. Takže hneď ako oblak dymu zmizol, Altaria sa vydesene pozrela na prichádzajúci útok.

     Altaria sa ponorila do snehovej búrky a nevie teraz, čo má robiť.

Romano- Steel wing!!

     Altaria už so štvrtinou HP odfúkla náš útok niekam preč zo štadióna.

Romano- Teraz sme na rade my! Uproar!!!

     Pred zvukom len ťažko utiecť. Altaria zavreští a otrasným zvukom zmätie Skitty. Tá snáď chvíľu nevie ani kde je sever.

Romano- Sky attack!!

     Romano využíva situáciu. Skitty sa snaží spamätať a Altaria medzitým útočí. Zásah!! Skittine HP ide rázne dolu.

Romano- Peck!!

     Altaria začne odhodlane ďobať do Skittinky. To si vyžiada ďalšie mínusové HP,

Ja- Thunderbolt!!

Romano- Cotton guard!!!

     Skitty našťastie dokáže zelektrizovať Altariu, no cotton guard bráni paralyzovaniu. Obaja pokémoni sú už vyčerpaní a to sa odráža aj na štýle ich boja.

Romano- Dragon Breath!!

     Uvedomujem si, že na Skitty ešte stále pôsobí Uproar, čo jej ešte viac znižuje energiu. Pokémoni sú na sebe telo na telo a silný útok, ako dragon breath by nám zmaril naše šance.

Ja- Wake-up slap!!

     Skitty vyfacká Altariu, čím zmarí jej šance na útok. Vdýchnem si, ale je mi jasné, že sme stále v kritickej situácii. Romano, tak isto ako ja, je odhodlaný vyhrať. A na rozdiel od nás, ho drží od víťazstva jediný úder.

Romano- Dragon pulse!!

     Altaria drží Skitty a ide útočiť.

Ja- Protect!!

     Nie som si ani istá, či ma v tom hluku počula. Chúďatko malé. Toľko si vytrpí. Po zápase jej kúpim niečo špeciálne. Všetkým. Ako odmenu. Aj keby sme prehrali.

     Keď sa mi pred očami zaleskne ochranný štít, pochopím, že Skitty to počula.

Romano- Skonči to s uproar!!!

Ja- Sing!!

     Sing prehluší uproar, čomu som veľmi rada, pretože nás to udržalo od KO. Zároveň sa na Altarii začínali objavovať známky únavy, no rýchlo zmizli.

Ja- Charge beam!!

     Použila by som double-edge aby sme to s Altariou skončili, ale to by dorazilo aj nás. Máme proste smolu. Musíme si s ňou poradiť bez toho.

     Skitty nazbiera elektrinu ktorú potom v podobe lúču vypáli na Altariu a odrazí ju až k okraju ihriska.

Ja- Pod zem!!

     Skitty sa pozviecha a zahrabe do ihriska. Altaria sa snaží vstať, ale ubúdajúce sily jej v tom nedovolia.

Romano- Altaria, mist!!

Ja- zen headbutt!

     Skitty sa vymrští zo zeme. BUM!!! Altaria je vyhodená do vzduchu.

Ja- Thunder!!  

     Skitty okamžite zaútočí a neváha ani sekundu. Víťazstvo máme na dos... Zabudla som na hmlu na ihrisku!! Bráni nám útočiť!!

Romano- Dragon breath!!!

Ja- Protect!!

     Dochádza mi hlas. Zo zúfalstva. Tak blízko. Hmly sa zbaví len vetrík, ktorý si dal teraz očividne pauzu. Každý náš útok, každý náš krok bude zmarený.

Ja- Utekaj do rohu ihriska!!

     Takto budem spokojná aspoň sama so sebou. Vydali sme zo seba maximum. Hudba ohlasuje, že koniec sa blíži. Ale Altariu nikde nevidím. Skitty už dávno stojí v rohu a restuje. Altaria očividne robí to isté.

     Na moje šťastie zafúka vietor. Neverím!!!!! Hmlu odfúkne a vyjasní sa. Spomedzi divákov sa ozve: „Ešte nie je koniec!!“  S novou energiou, aj keď nie úplne plnou, sa spolu so Skitty dáme do pohybu.

Ja- Ice wind!!

     Nenechám si víťazstvo ujsť pred nosom, tak, ako minule autobus. Je čas ukázať náš nový odkukaný útok.

Ja- Voltackle!!

     Počujem, ako Ash zhíkne a následne sa zasmeje. Skitty sa obklopí elektrinou a rozbehne sa ako formula F1. Reže ihrisko na kusy. Hlina lieta pod trate, kade beží. Altariu vietor zrazil na zem, takže je to výborná možnosť na náraz. BAM!!!

Ja- Skonči to!! Iron tail!!

Romano- Rock smash!!!

     Altaria je na zemi, asi s 10HP a predsa je rýchlejšia. Zasiahne ju.

Ja- Skitty!!!!

     Skitty do zarazí do zeme.

Romano- Dragon pulse!!!

     Altaria vypáli dračí pulz a to Skitty odhodí do mantinelu, kde po nej zostane len ‚mastný fľak‘. Zaznie víťazná hudba. Na tabuli výsledkov Skittin obrázok zhasne a záznam score sa mení na 2:1 v prospech Romana. Nasleduje oznam o prestávke.

Rozhlas: Po napínavom zápase sa v blízkosti štadióna otvorili stánočky s občerstvením. Z dôvodu zmeny ihriska prosíme divákov, aby vypratali na 30minút štadión. Spolu s vami sa tešíme na Štvrté kolo.

     Diváci sa dajú temer okamžite do pohybu. Podídem ku Skitty, ktorá sa začala preberať z omráčenia a zdvihnem ju na ruky. Venujem jej ustarostený úsmev.

Ja- Prepáš, že si kvôli mne musela toľko vytrpieť.

     Mňauknutie na odpoveď ma rozveselí. Pritúlim si ju k hrudi a ešte raz sa ospravedlním. Zahryzne sa mi do ruky.

Ja- AU!!

     Náznak toho, že nech som radšej ticho, alebo aspoň nech prestanem s tým sorry.

     Zazriem tieň, ktorý sa ku mne blíži. Romanov hlas uhladí moje zježené chlpy.

Romano- Bol to výborný zápas.

     Vstanem so Skitty v náručí a darujem mu jeden z mojich súhlasných úsmevov. Nebudem vyzerať mäkko predsa.

Ja- Teším sa na jeho zbytok.

Romano- Takže budeš bojovať tak urputne ako doteraz?

Ja- To mám v úmysle. Nechať ťa vyhrať zadarmo, by bolo nefér pre ostatných, čo sa po celú dobu trvania Ligy snažili zo všetkých síl sa dostať tam... sem, kde teraz stojíš.

Romano- Myslím, že niečo podobné som ti ja povedal naposledy.

Ja- Na zmrzline.

Romano- Na zmrzline.

     Obaja sa usmejeme. Spomienky na minulosť sú bolestné, ale aj radostné. No zo všetkého najviac poučné. Človek vďaka nim vidí, ako veľmi sa zlepšil, a kam sa až dostal vďaka všetkému, čím si musel vo svojom živote prejsť. Taktiež si v spomienkach môžeme všimnúť chyby, ktoré sme urobili, a vyvarovať sa im.

     Moja minulosť... Na tú by nestačilo ani 20 tučných kroník, aby som tam zapísala všetko, čo som zažila. Ak by som mala povedať, koľko faciek a koľko koláčikov som od života dostala, a čoho bolo viac... Nevedela by som. Zlé a dobré skúsenosti kráčajú ruka v ruke. Pokiaľ si myslíš, že si prežil len to najhoršie, určite si v spomienkach nájdeš za závesom smútku a sebaľútosti aj tie veselé udalosti, ktorými si mohol byť súčasťou.

Romano- Čo budeš robiť teraz?

Ja- No, za 30minút sa toho veľa urobiť nedá. Pôjdem hodiť pokémonov do centra, aby sa zotavili a potom...

Romano- ...Niečo zhltneme.

****

 

Rozhlas- Vitajte pri našom 4.kole. Ihrisko sa zmenilo na trávové+vodné. Prajeme príjemnú show.

     Dorýpané pôdne ihrisko sa zmenilo sa trávové. V strede sa nachádza malé jazierko, ktoré sa rozvetvuje ako slniečko do všetkých strán. Miesto na rozbehnutie tu skoro ani nie je, to znamená, že porota očakáva totálnu improvizáciu. Výborne. Aspoň naokolo nie sú kamene, ktorými by mohol súper potenciálne zaútočiť.

     Cez prestávku som sa stihla nasprejovať, pretože sa na slnku roztápam a potím ako prasa. Aspoň sa cítim svieža. Ľadový shake a gyros mi zaplnili žalúdok a posilnili ako na duchu, tak i na psychike. Čakajú nás ďalšie tri kolá. Cítim, že sa mám na čo tešiť. Je totiž čas na zábavu, s ktorou prichádza ja môj pokémon. Rozžiarime to tu. Zaznie výstrel z dela a sním prichádza oficiálny začiatok boja.

Romano- Hariyama, ukáž päste!!!

     Zdvihnem obočie. Srsly? Ukáž päste? Ako... A to som si myslela, že ja som detinská.

Ja- Jolteon, je čas zježiť súperom chlpy na prsiach!!!

     Diváci sa zasmejú. Žiaden iný pokrik ma totiž nenapadol.

Romano- Nie je ten Jolteon zelenší?

Ja- SI snáď farboslepý?

Romano- Zelený závisťou, že vyhráme aj toto kolo!

 

***pokračovanie nabudúce***