75.Diel-Ofenzíva padá

Ja- Jolteon, je čas zježiť súperom chlpy na prsiach!!!

     Diváci sa zasmejú. Žiaden iný pokrik ma totiž nenapadol.

Romano- Nie je ten Jolteon zelenší?

Ja- Si snáď farboslepý?

Romano- Zelený závisťou, že vyhráme aj toto kolo!

Ja- Pfff. Možno tak v najhoršej nočnej more.

Romano- Tak sa priprav. Taký živý sen si ešte nezažila.

Ja- Jolteon, pin missile!!

     Začíname hneď tak z vóóstráá. Pin missile bude odpočítavať HP.

Romano- Hariyama, bullet punch!!

     Hariyamine ruky zažiaria rudou farbou. Následne sa odrazí rýchlosťou svetla proti Jolteonovi. Nestihnem ani žmurknúť, a už je môj pokémon zasiahnutý a letí vo vzduchu.

Ja- Double-kick!

Romano- Začínaš v bojovými útokmi?

     Jolteon ustojí dopad na zem a okamžite útočí.

Romano- Close combat!!

     Obaja pokémoni na ihrisku predvádzajú to najlepšie, čo dokážu. Svoju silu. Nielen fyzickú. Ale aj silu vôle. Ukážeme Romanovi, že aj my sme sa zlepšili. Jolteon aj Hariyama sa pretláčajú a všetko závisí od toho, kto povolí skôr.

Romano- Seismic toss!

     Zhrozím sa. Tak rýchlo vyťahuje tromfy? Hariyama uchopí Jolteona a vyskočí do výšky pričom urobí niekoľko sált.

Ja- Thunder!

     Nič robiť nemôžem, tak aspoň blesk z jasného neba nám pomôže. Hariyama sa dosť dlho drží pod prúdom, odoláva. Pritom padajú obaja na zem. Nakoniec ale povolí a ten, kto dopadne na zem ako hnilá hruška je náš oponent. Nie my. Jolteon sa totiž od paralyzovanej Hariyamy ešte stihol oslobodiť a odraziť od nej, aby mohol dopadnúť na všetky štyri.

     Moja radosť netrvá dlho, pretože Hariyama sa preberie zo slabého omráčenia a je schopná ďalej bojovať. Je to vraždiaci stroj. Ako BonBon môže mať záľubu v bojových typoch?! Také sladké nežné žieňa a aká je brutálna... Romano ani zďaleka nie je taký roztomilý ako ona. A ani Hariyama. Obaja sú samá kosť a sval. Možnosť nájdenia tuku = nulová. Snáď si pri thunder fangu Jolteon nevybije zuby.

Ja- Agility!!

     Jolteon sa rozbehne priamo k Hariyame a začne kľučkovať, pričom skončí pri krúžení okolo nej. Zvíri prach. Viditeľnosť sa trošku zhorší.

Ja- Double team!!

     Jolteon prestane behať okolo Hariyamy. Vytvorí si desiatky svojich dvojníkov do kruhu. V jeho strede sa nachádza náš oponent.

Romano- Musím uznať, že to s tým vírom bolo celkom úspešné, pretože Hariyama stratila Jolteona v prachu. Nič iné nám teda neostáva.

     Zdvihnem obočie. Začína to byť podozrivé.

Romano- Earthquake!!!

     Zatmie sa mi pred očami. TO myslíš vážne?! Jolteon nie je lietajúci typ, takže všetko, čo sa nachádza na zemi bude zasiahnuté zemetrasením. Takto sa zbaví aj Pin missile, ktorým sme zamorili hraciu plochu.

     Hariyama tresne svojimi obrími paprčami do zeme. Chvíľu sa nedeje nič. Asi o päť sekúnd neskôr sa zem zatrasie, že to cítim aj ja. O ďalšie dve sekundy sa začne ihrisko vráskavieť. Epicentrom je náš protivník. Jolteon sa snaží vyskočiť do vzduchu, ale márne.

     Pritom sa bazénik trochu vyleje, ale stále nie je deravý. Tráva a hlina... vyzerá to ako porýľované pole pripravené sa sadbu.

Romano- Close combat!!

     Hariyama s masívnym útokom pribehne k Jolteonovi, ktorý je ešte stále otrasený. Útok za 200, keďže je slabý proti pôdnym typom, bola tá najhoršia možná varianta.

Ja- Jolteon, priprav sa, mieri k tebe!

     To ho viac-menej preberie a zadíva sa na blížiacu sa Hariyamu. Keď som si istá, že už je pripravený niečo robiť, začnem konať.

Ja- Double team!!!

     Zrovna mi nič nenapadlo, ale aspoň sme zmiatli Hariyamu, takže sa so svojím masívnym útokom netrafila.

Ja- Tackle!!

     Romano sa zasmeje. Keď už je Jolteon tak blízko, je čas na ďalší krok.

Ja- Thunder fang!!

     Romano sa vtedy pozastaví a chce už už niečo vykríknuť na povel, ale neskoro. Hariyama je obklopená elektrinou. Paralyzovaná. Máme možnosť to využiť.

Romano- Hariyama, force palm!!

     Márne, jeho pokémon sa nemôže pohnúť.

Ja- Trump card!!

     Jolteon vystrelí niekoľko červených karát a zasiahne nimi Hariyamu.

Ja- Thunder!!

Romano- Dynamic punch!!!

     Hariyama sa dostane z paralyzovania skôr, než Jolteon stihne zaútočiť. Dá mu takú ranu, až mu div neodletí hlava. Trafí do mantinelu, ktorý je už aj tak dobre rozpadnutý z predošlých kôl. Z hrdla sa mi vyderie desivý výkrik. Zachripím.

Ja- Jolteon!!

Romano- Hariyama, reversal.

     Musím niečo urobiť. Ale sama dobre vidím, že Jolteon už prestáva mať silu. Hariyama je až moc silná. Je slabá proti psychickým útokom, ale použiť teraz synchronoise mi bude na nič. Zasiahlo by to totiž len pokémona rovnakého typu, ako je Jolteon, a to je Elektrický typ. Hariyama je bojový. To nám do karát moc nehrá.

Ja- Counter shield!!

    Prvá vec, čo mi napadla. Nie je to tak zlý nápad ale. Jolteon si totiž z elektriny vytvorí obranný štít, cez ktorý sa Hariyama nedostane.

Ja- Thunder na celé ihrisko!!!!

    Jolteon vydá ešte viac elektriny a celé ihrisko sa ponorí do žiarivého prúdu. V tejto chvíli Hariyame teda nezávidím. Chúďa. Celú ju to zelektrizuje a padne na zem. Je mi jasné, že je to len dočasné, takže musím použiť všetky zbrane.

Ja- Thunder fang!!!

     Jolteon použije agility aby sa rýchlejšie dostal k protivníkovi a potom ho pohryzie do svalnatého ramena. Hariyama je znovu obklopená elektrinou, ktorá jej, našťastie, odoberá HP.

Ja- Last resort!!

     Posledná možnosť. Ak toto nedorazí Hariyamu, dorazí to nás, lebo Jolteon by sa potreboval už nabiť. Zasiahne oponenta. Je ticho. Nič sa nedeje. Už, už mám pocit, že sme vyhrali, ale dopne mi, že nie je koniec. Jolteon chytá dych, takže mu radšej nedávam žiadne povely.

     A zrazu sa Hariyama pozviechala na nohy. Pokémoni stáli len tak oproti sebe. Nikto ani nedýchal.

Romano- Heavy slam!!

Ja- Thunder!!!!

     Pokémoni do seba narazili a ihrisko celé žiarilo. Boleli z toho oči. Po minúte, keď svetlo mizlo, sme mohli vidieť výsledok zápasu. Môj Jolteon... Ležal na zemi. Na tabuli výsledkov jeho svetielko zhaslo. Moja prehra.

     S hrdosťou som stiahla Jolteona do pokélopty a pobozkala ju. Tento zápas patrí nám. Chlapci makali, takže to, čo môžem urobiť je im kúpiť odmenu bez ohľadu na to, ako zápas skončí.

     Výstrel z dela odštartuje ďalšie kolo. S Romanom hádžeme pokéloptu v tom istom momente. Na ihrisku sa v tichosti objaví Banette. Za Romana bude bojovať Marowak.

Romano- Bone club!!!

     Marowak hádže kosťou.

Ja- Shadow ball!!!

     Banette je duch, takže cez neho kosť len preletí. Našou prvou úlohou bude oslabiť Marowaka a kradnúť mu kosť. Potom bude nahraný.

     Shadow ball zasiahne Marowaka. Zdvihnem obočie. Je to podozrivé, že sa tomu nevyhol. Romano teda niečo plánuje. HP svojho pokémona by len tak neobetoval.

Romano- Marowak, bonemerang!!

     Zvláštne. Banette sa tomu jednoducho vyhne. Má schopnosť levitovať vo vzduchu, takže sa vznáša, tým sa mu lepšie vyhýba útokom. Dúfam, že toto kolo nebude trvať dlho. Musím očistiť svoje meno. Toľko prehier... Aspoň je vidieť, že Romano je fakticky fakt špičkový tréner.

     Teraz mám šancu zaútočiť. Jeho kosť sa ešte nevrátila, takže teraz toho moc nezmôže.

Ja- Shadow claw!!

     Romano sa zavráti, akoby bol v pate. No.. možno aj je. Banette natiahne ruku, akoby z tieňa s fialkovým obrysom a uchopí do zovretia Marowaka.

Ja- Shadow ball!!

     Vytvorí si tmavofialovú guľu energie a vyšle ju na svojho protivníka. Marowak je zasiahnutý... Ale prečo Banette padá na zem?

     Romano na mňa a vidí, že nechápem. Potom mi však docvakne. Celkom ma naštve, že potom to Romano kvôli svojej pýche musí aj povedať. Jeho ľahostajnosť vo výraze ma pekne serie. Veď ešte mu na holý naplieskam.

Romano- Bonemerang sa raz musí aj vrátiť späť.

     No dobre. Banetta zasiahol bonemerang, keď sa vracal k Marowakovi. Okey, okey. Banette je síce duch, ale predmety cez neho prechádzajú len keď vie, že na neho nejaké mieria. Takže je nehmotný len ak chce sám. Teraz som si ani nevšimla, že sa kostený boomerang vracia, takže som ho nemohla varovať. Moja chyba.

Romano- Vrátime im útok!! Headbutt!!

     Banette sa zviecha zo zeme. No Marowak využije situáciu a dá hlavičku. Chudáka Banetta to zarazí do zeme. Nebudem mu dávať zbytočné rozkazy, keď vidím, že nie je pripravený útočiť.

Romano- Bone club!!

     Marowak uchopí pevne svoju kostičku a ide bojovať. Bone club, alebo inak útok kosťou. Trochu neandertálske gesto od neho.

Ja- Banette, útočí!

     Banette sa znovu stane ‚duchom‘, takže cez neho úder len prejde.

Ja- Super, a teraz phantom forse!!!

Romano- Protect!!!

     Kútikom úst sa nepatrne usmejem. Takže protect? Banette zmizne niekde vo vzduchu. Stane sa neviditeľným na nejakú tú dobrú minútu. Marowak už očakáva jeho úder vyzbrojený ochranným štítom. Zrejme si myslí, že mu na niečo bude aj dobrý.

     Akoby blesk z jasného neba Banette vystrelí na Marowaka a trafí ho plnou silou.

Romano- TO NIE JE MOŽNÉ!!!!

     Phantom forse prejde aj pokiaľ sa protivník bráni protectom. Zrejme sa asi ešte nestretol s týmto útokom. Ja som sa rozhodla, že využijem malú vzdialenosť medzi našimi pokémonmi, ktorá teraz nastala.

Ja- Dazzling Gleam!!!

     Akčná hudba v pozadí podporuje moje myšlienkové pochody. Najnovší útok, ktorý sa Banette naučil len včera. V double-battli zasiahne oboch oponentov. Je to sviňa, tento útok.

Romano- Štít!!

     Marowak vezme do ruky svoju kosť a začne s ňou rýchlo točiť, pričom si pred sebou vytvára akúsi obranu. Dazzling gleam tvrdým nárazom dopadne na Marowakovu obranu. Zatláča ho dozadu. Marowak sa až potí na čele, a pomaly pretláča Banettov útok späť.

Ja- To je sila... Banette (poviem potichu) Rest.

     Chvíľku to potrvá, ale nepredpokladám, že Marowak nejak v najbližšej dobe odvráti dazzling gleam. Romano si však všimne, že Banette sa začal healovať.

Romano- Focus punch!!!!

     Marowak si nejakým zázrakom, čo odporuje zákonom fyziky a celej prírody, točiac pripravý focus punch a odvráti Banettov útok.
Ja- Banette!!!!!!!

     Zásah. Výbuch.

Ja- (pre seba) To nie...

     Keď po niekoľkých sekundách dym pominie, je tam Banette, stále levituje a čaká na povely. Protect. Šťastie, že som to naučila všetkých mojich pokémonov. Je to tá najužitočnejšia obrana.

Romano- Outrage!!!

     Rozšíria sa mi zrenice. Asi sekundu premýšľam nad tým, či som správne počula. Dračí útok. Marowak. Útok trvajúci 2-3 kolá. Toto nedopadne ani náhodou dobre.

Ja- Banette, shadow ball!!!

     Pointou je: udržať si vzdialenosť.

Romano- Naň ho!!!!!!!!!!!

     Marowak teraz ide ako tanker. Ako môže ovládať taký šialený útok?! Nezáleží mu na tom, či ho Banettov útok trafí. Proste ide ďalej a mieri ku môjmu pokémonovi. Desivé.

Ja- Night shade!!

     Marowak sa však dostane k Banettovi. Ten levituje, takže si myslím, že sa k nemu nemá ako dostať.... ČO?!!!! Marowak skáče na Banetta. Toto je čistý harasment.

Ja- Phantom forse!!

     Banette je však zasiahnutý. Letí k zemi, ale následne mizne. Outrage pominie. Našťastie.

Romano- Sandstorm!!!

     Marowak vytvorí na ihrisku pieskovú búrku. Sandstorm. Uberá HP všetkým pokémonom okrem tých, čo sú pôdny, kamenný alebo oceľový typ. My nie sme ani jedno. Musíme si pohnúť.

Romano- Našiel som ťa!

     Piesok odhalil, kde sa Banette skrýval. Ako dopadal na povrch jeho tela, tak vytvoril jasné obrysy. No super.

Romano- Bonemerang!!!

Ja- Rovnakým trikom ma už nedostaneš.

     Musím si dať len pozor na to, keď na bonemerang bude vracať.

Ja- Banette, ominous wind!!!

     Banette vytvorí vietor a pošle ho na kostený bonemerang, ktorý na neho zrovna letel. Odfúkne ho na druhý koniec ihriska. Náš hlavný cieľ je práve splnený. Môžeme útočiť na blízko.

Romano- Bez poň!!

     Marowak sa rozbehne po svoju kostičku.

Ja- Tak to ani náhodou. Shadow claw!!!

     Tieňová ruka chytí Marowaka do svojich spárov a nepustí ho.

Ja- Night shade!!!!

     Banette si dá levitujúc ručičky pred seba, pričom ich dá do špeciálnej pózy. Vytvorí tmavo fialkastý kruh.

Romano- Double team!!

     Nočný tieň minie pravého Marowaka. Oslobodí sa a uteká si po svoj papek.

Romano- Double-edge!!!

     Hmm, útok, z ktorého si vytrpí tretinu alebo štvrtinu damage-u. Tak mu pridám aj ja.

Ja- Banette, hex!!!

     Banettovi zažiaria oči na červeno a rýchlo vytvorí masu energie a pošle ju na približujúceho sa Marowaka....

 

 

***Pokračovanie nabudúce***

 

♦♦LyNa♦♦