3.Diel-Želanie

      Ash sedí vedľa mňa.Cítim jeho vôňu,počujem jeho dych.Sleduje Ditta a deti.Ten pocit v mojom bruchu je fakt čudný.Motýliky.Neznášam ich.Keby som tak vedela,čo znamenajú....Vlasy mi vstávajú dupkom hore od statickej elektriny,pravdepodne od Pikachu.Pozriem na Ditta a všetky premeny si ešte raz zopakujem v presnom poradí-Persian,Golem,Starmie,Duskull,Vulpix,Butterfree a posledná,ktorú Ditto pomaly končí je Ekans.Ash sa ku mne nakloní a šepne mi do ucha.

Ash-Čo bolo ako štvrté?

Ja-(šepkám)Duskull.

Ash-(šepká)To čo je?

Ja-(šepkám)Taký pokémon duch.

    Prikývne.Pozriem sa ešte raz na deti,ktoré sa horko-ťažko snažia rozpamätať,ako sa volá pokémon,ktorého nemajú pomenovaného.Ditto prestane s premenou na Ekansa a spýtavo na mňa pozrie.

Ja-Môžeš sa už ísť hrať,Ditto,ďakujeme.Keby niečo,tak ťa zavolám.

    Ditto dvakrát poskočí a uteká za svojimi kamarátmi.Pre istotu si znovu zopakujem premeny-Persian,Golem,Starmie,Duskull,Vulpix,Butterfree a Ekans.Dobre,viem ich.

Ja-Skončite s dopisovaním.(deti položia perá)

Ash-To je ako na nejakej písomke. 

Ja-(hlasno sa zasmejem) HAHA,máš pravdu,ani som si to neuvedomila.(pozriem na deti)Tak,kto si myslí,že má všetkých sedem dobre?

      Niekoľko rúk vystrelí do výšky a popri skákaní a vykrikovaní vidno,že nie všetci zrejme vedeli pomenovať dnešné Dittove premeny na iných pokémonov.Pozbieram všetky bloky.

Ja-Pomôžeš mi?(ukážem na bloky s odpoveďami)

Ash-Jasné.Aj Pikachu sa pridá.

Pikachu-Pika pika.

     Podám Ashovi polovicu blokov a spolu začneme opravovať ako dáky učitelia v škole :).

Ja-Prvý bol Persian.Správne.

Ash-A druhý Golem.

     Takto opravíme všetky odpovede.A je na čase vyhlásiť dnešného víťaza súťaže.S Ashom sa naraz postavíme a deti,ako na povel,si posadajú.

Ja-A...máme výsledky.

     Deti sedia so zatajeným dychom.Niektoré sa držia pevne za ruky.

Ja-Bolo to veľmi tesné a rozhodla jediná správna odpoveď.Mnoho z vás si mýlilo Butterfreeho s Beautifly.Ja viem,ľahko sa pri týchto dvoch pokémonoch dá pomýliť.Ale nevadí.Nabudúce.(usmejem sa) A teraz nám Ash vyhlási víťaza.(pozriem na Asha)

Ash-Takže,víťazom sa stáva.....

     Deti si ešte viac drtia ruky.

Ash-Tobiazs.

     Tobiazs vyskočí do výšky a víťazným výkrikom:"ÁNO!!" a všetky deti okolo neho sa radujú s ním.S Ashom mu pogratulujeme.A nezabúdam na to,že si má ešte vybrať cenu.

Ja-Tobiazs,už máš vymyslenú svoju odmenu?

Tobiazs-(zamyslene)Najprv som chcel vidieť ako vyzerá Virizion,lebo doma,čo máme knihy,tam nikde nie je nakreslený.

Ash-Virizion?

Ja-Trávový pokémon.Potom ti ho ukážem.(Ash sa na mňa vďačne usmeje)

Tobiazs-Ash?

Ash-Áno,Tobiazs?

Tobiazs-Kirra hovorila,že sa chceš stať majstrom pokémonov.

Ash-Áno,chcem.Už som vyhral Pomaračovú ligu a teraz mám namierené so Zlatej ligy.

     Deti zhíknu.

Tobiazs-Tak potom už viem,čo chcem za odmenu.

Ja-Som sa mé ucho,drobec.

     Jeho želanie ma dosť zaskočí.

Tobiazs-Chcem vidieť zápas Ashových a tvojich pokémonov. 

     Vymením si s Ashom pohľad.Na hentom ihrisku za domom som nezápasila už veľmi dlho.Tieto deti ma tam zápasiť ani nikdy nevideli.Majú len šesť a sedem rokov.Ostatné deti sú nadšené Tobiazsovým nápadom a podporujú ho v tom.

Ash-Mne to problém nerobí.A čo tebe,Kirra?

     Zdvihnem jeden kútik úst.A najhlasnejšie,ako viem,zakričím.

Ja-ZÁPAS!!!!

     Dospelí sa prestanú venovať šachu a čajovému posedeniu.Deti v iných skupinách sa už nevenujú pokémonom.Získala som pozornosť úplne všetkých.

****

     Pofukuje svieži vánok.Na tomto ihrisku som nestála dobré štyri roky.Nezvyk.Ale nemám trému.Na davy ľudí som predsa zvyknutá,každý rok pred nimi stojím.Úplne všetci,dokonca aj pokémoni,z dnešnej grilovačky sedeli okolo ihriska na dekách.Niektorí si vzali so sebou aj jedlo.Ashovi pokémoni stáli priamo za ním.Moji sedeli medzi divákmi.Ash vlastne ani nepozná všetkých mojich pokémonov.Tu,u strýka a tety,ich mám veľmi veľa.Starajú sa mi o nich,keď potrebujem nejakého vymeniť,nemajú s tým problém,pretože máme ten divný prístroj na transportáciu pokélôpt.Iný tréneri z miest,majú pokélopty väčšinou u nejakého profesora,od ktorého dostali svojho prvého pokémona.Ale ja som predsa dostala Eeveeho na piate narodeniny!To bol môj prvý pokémon.A prečo práve na piate?Lebo som otravovala mamu,že ak mi nekúpi Eeveeho ako domáce zvieratko,odniekiaľ si ho zoženiem sama,čo by som,samozrejme,ako malá na 100% nedokázala.Ale dostala som ho.Eevee bol moje domáce zvieratko.Kto by očakával,že raz bude môj šampión?

    Tabuľa na výsledky bola zotretá,pripravená na ďalšie zapisovanie.Rozhodcom nám bol strýko.Zobral si so sebou píšťalku,aby mohol zakaždým odštartovať kolo.Až teraz som si uvedomila,že na Indigovej planine a jej okolí sa bojuje štýlom:Bojujem s pokémonom,až pokiaľ nevládze.Tu,na Zlatej planine to funguje inak.

Strýko-(hlasno)Pravidlá sú jednoduché.Budú 3 kolá a v každom použijete iného pokémona.Vyhráte vtedy,keď súperov pokémon už nebude vládať útočiť.Otázky?

     Pozrie sa na Asha a potom na mňa.Pokrútim hlavou.Tieto pravidlá poznám naspamäť,nepotrebujem sa nič pýtať.Na tomto ihrisku som vyrástla.A práve preto cítim výhodu domáceho poľa.

Strýko-Dnešnými súpermi sú Ash Ketchum z mesta Palet a Kirra Benetová zo Šafránového mesta.Začína sa prvé kolo.

     Pískne na píšťalku a mne to pripomenie hranie futbalu.

Ash-Dámy majú prednosť.

Ja-(potešene)Ďakujem.Vyberám si teba!!

     Misty v publiku zhíkne.

Misty-To je Jeolteon!!

Brock-zaujímalo by ma,akého pokémona si vyberie Ash.

    Richie sedí hneď vedľa nich.

Richie-Bol by hlúpy,ak by si vybral toho Pikachu sediaceho hneď za ním.

    Ash má v tvári nečitateľný výraz,usúdim teda,že rozmýšľa.Potom sa obzrie dozadu na svojich pokémonov a Pikachu vybehne na ihrisko.Cítim,že mi šklbe kútikom úst do úsmevu.Spoliehala som sa na Asha,že si vyberie Pikachu.No uvidíme,v akej je kondícii.

    Richie sa v publiku zamračí.

Richie-(odfrkne si)Pche,dúfam,že ten váš kamarát vie,čo robí.

    Nechala som Asha urobť prvý krok.

Ash-Pikachu,bleskový útok!!

    Mysľou mi preblesol plán,ako poraziť Pikachu.

Ja-Jolteon,snaž sa absorbovať čo najviac elektriny a potom zaútoč nárazovým útokom.

    Ako Pikachu útočil elektrinou,Jolteon sa pekne nabíjal doplna.Ash sa tváril šokovane,že elektrický útok Jolteonovi vôbec neškodí.Keď mi Jolteon venoval pohľad,čo v našej 'tajnej' reči znamenalo:'Idem zaútočiť,'rozbehol sa k Pikachu a narazil doň plnou silou.Pikachu letel vzduchom,ale po dopade sa rýchlo spamätal.    

 Ash-Pikachu,si v poriadku?

    Pikachu sa v rýchlosti postaví znovu na nohy.

Ash-Dobre,teraz využi svoju pohyblivosť!!

     Ashov Pikachu sa celkom rýchlo blíži k Jolteonovi.

Ja-Pieskový útok!!

     Jolteon zvýri prach a piesok na ihrisku,čo znemožní Pikachu využiť rýchly útok,keďže veľa toho nevidí.Dokonca ani ja nedokážem podľa toho,čo vidím určiť,kde je Jolteon.Ale viem to.Dlhé roky tréningu urobili svoje.Počujem ho.Je asi šesť metrov na pravo odo mňa.Pikachu musí byť niekde na ľavo,keďže počujem jeho:'Pikaa!'Rozhodnem sa teda využiť situáciu.

Ja-Použi svoje ostne!!

    Jolteon je veľmi rýchli pokémon,aj keď nevydrží zrovna veľmi veľa silných útokov hlavne od pôdnych pokémonov,ale Pikachu ním nie je.Jolteon teda začne útočiť ostňami.Na ihrisku sa piesok a prach začnú usádzať späť na zem,takže už neútočíme zo zálohy.

Ash-Rýchlo sa im vyhni,Pikachu!!

      Pikachu sa účinne vyhýba Jolteonovým ostňom.V hlave sa mi ozve hlas:'Vyčerpaj Pikachu,potom vyhráš.'Neviem prečo,ale zakaždým mi tento hlas radí počas zápasov.Je to aj výhoda,no niekedy mi lezie na nervy.Pikachu chytá dych,ale Jolteon je plný energie od neho,takže nám vyčerpanie zatiaľ nehrozí.

Ja-Jolteon,švih chvostom!!

Ash-Vyhni sa mu Pikachu!

     Pikachu sa už už chystal uhnúť Jolteonovmu chvostu,ale nie je dosť rýchly.Šľah chvostom ho zasiahne plnou silou a Pikachu sa zvalí na zem.Snaží sa postaviť ale nedarí sa mu.Leží vyčerpaný na zemi.

Ash-Pikachu!!(rozbehne sa za ním na ihrisko)

Strýko-Pikachu nevládze bojovať.Víťazom je Jolteon.

    Ash dobehne k Pikachu,hodí sa na zem a vezme ho do náruče.Pozorujem ich.Zachytím rozhovor Richieho s Misty a Brockom.

Misty-Chudák Pikachu.Dúfam,že bude v poriadku.

Brock-Jolteon je skvelo vytrénovaný.A určite nie je jediiný z Kirriných pokémonov.

Richie-Bola hlúposť pustiť Pikachu do súboju s Jolteonom.Každý predsa vie,že Jolteon dokáže absorbovať elektrinu.Všetci elektrický pokémoni to dokážu.Nechápem,prečo Ash vôbec použil bleskový útok.Len tým oslabil Pikachu.

    Ash stále drží v náručí Pikachu.

Ja-(zakričím)Ash!!(pozrie sa na mňa)Polož Pikachu na zem!

Ash-Prečo?

Ja-(usmejem sa)Nabijeme ti ho.

    Ash má síce v tvári nechápavý výraz,ale urobí to.Položí Pikachu na zem.Pozriem sa na Jolteona a prikývne mi.Použije elektrický šok na Pikachu a ten sa za maličkú chvíľku znova usmieva.

Ash-Ďakujem.

    Žmurknem naň ho.Ash sa postaví na svoje miesto.

Strýko-Druhé kolo sa začína.(zapíska na píšťalku)

Ash-Bulbasaur,(obzrie sa za ním)teraz pôjdeš ty.

     Bulbasaur prikývne:'Bulbasaur,' a vstúpi na ihrisko.

Ja-Beautifly..Určite si poradíš s Bulbasaurom.

      Beautifly je na ihrisku.

Ash-Bulbasaur,útok viničovým bičom!!

Ja-Vyleť vyššie,Beautifly!!

      Beautifly vyletí vyššie,takže Bulbasaurov vinočový bič ho minie.Nemusím nič hovoriť a Beautifly naberie vo vzduchu rýchlosť a celou silou vrazí do Bulbasaura.Trošku sa zapotáca.

Ash-Ostré listy!!

Ja-Odfúkni ich!!

      Bulbasaur útočí a Beautifly používa útok krídel aby ich odfúkol.S časti sa mu to aj podarí,ale neodfúkne ich všetky,ešte ostáva jeden list,ktorý mieri akurát na neho.

Ja-Pozor!!Ešte jeden list!!

      Ale je neskoro.List zasihne Beautifly a zraní mu krídlo.

Ja-Beautifly!!

    Beautifly padá dole na zem.'Teraz som nahratá,' pomyslím si, 'so zraneným krídlom nič neurobíme.Len si ešte viac ublíži.' Pozriem so zaťatými zubami na môjho Beautifly.

Ash-A teraz viničový bič!!

    Viničový bič ešte viac oslabí Beautifly.Beautifly sa snaží zdvihnúť zo zeme.Síce ešte vládze,ale nemôžeme nič robiť.Žiadne útoky....žiadne útoky krídlami,čo sú skoro všetky útoky...

Ash-Nárazový útok!!

     V publiku začujem Misty.

Misty-Ak Kirra niečo nevymyslí,jej Beautifly neskončí veľmi dobre.

      Konečne mi zapne!

Ja-Jedovaté žihadlo!!!

     Žihadlo spomalí Bulbasaura.

Ja-Áno!!

Ash-Si v poriadku,Bulbasaur?(Bulbasaur sa otrasie a prikývne)Dobre,skús znovu ostré listy!!

Ja-Odraz listy!

     Beautifly ešte keď bol len Wurmple si zachoval obraný útok 'tvrdosť'.Beautifly teda urobí to,čo som mu povedala.Listy sa účinne odrazia.Ash vyzerá šokovane ale rýchlo sa spamätá.

Ash-slnečný lúč!!

    Je mi jasné,že slnečný lúč je jeden z najsilnejších útokov Bulbasaura.Vidím,že Bulbasaur už čoskoro zaútočí.Pozriem na Beautifly.Je vyčerpaný.Včera sa nadrel,pomáhal opeľovať čerešňové kvety od rána až do úplného večera,keď sa puky zatvárali.A dnes vstával o šiestej,aby sa znovu mohol pustiť do práce.Beautifly mám veľmi rada,nechcem aby si zbytočne ublížil.Predsa vidím,že si potrebuje oddýchnuť.Bulbasaur sa chystá zaútočiť.

Ja-Prestaň!!Prestaň útočiť!!Prestaň!!!!

    To posledné 'prestaň' zakričím najhlasnejšie ako len viem.Trošku sa rozkašlem.Všetci v publiku sa na mňa pozerajú.Bulbasaur zastavil svoj útok.

Ja-Vráť sa Beautifly.

    Stiahnem ho do pokélopty a potichu k nej pošepkám.

Ja-Zaslúžiš si oddych,Beautifly.Bojoval si statočne.

    Kývnem strýkovi.On to pochopí.

Strýko-Beautifly bol stiahnutý z boja.Víťazom sa stáva Bulbasaur!

    Ash sa začne,tešiť že vyhral.Potichu sa zasmejem.V ďalšom kole to teda jednoduché mať určite nebude.Potichu hádžem pokéloptu.Na ihrisku stojí Dratini.Ash sa prestane tešiť a teraz celú svoju pozornosť venuje Dratinimu.

    Misty znova komentuje aktuálnu situáciu,čo mi viac zlepši náladu,pretože sa dozviem od nej veľmi dôležité informácie.

Misty-Myslím,že Ash použije Charizarda.

Richie-To je naozaj tak hlúpy?Ohnivý pokémoni sú slabí proti dračím.

Misty-Ešte môže použiť Squirtla alebo Chikoritu.

Richie-Tak to nemá veľmi na výber.

    Ash hádže pokéloptu,tiež v tichosti.A ako predvýdala Misty,na ihrisku stojí Charizard.Usmejem sa.Aj keď neznášam,keď musím začínať prvá s útokom,pretože je to podľa mňa nevýhoda.

Ja-Rýchly útok!

    Dratini nepatrí medzi rýchlych pokémonov,ale úspešne zvalí Charizarda na zem.

Ash-Zhoď ho,Charizard!!

    Dratini sa obmotá okolo Charizarda a začne ho škrtiť.Charizard sa ho nevie zbaviť a Dratini s radosťou zviera svoje zovretie na čoraz silnejšie.

Ash-Uhryzni ho!!

    Charizard uhryzne Dratiniho a ten ho pustí.

Ash-A teraz plameňomet!!

    Charizard účinne zasiahne Dratiniho plameňometom.Ale Dratini je poriadne vytrénovaný.Nejaký ohníček ho predsa nemôže zastaviť.

Ja-Elektrická vlna!!

    Aj Dratini sa trafí.Elektrina zasiahne Charizarda.Trošku sa zapotáca.

Ash-Útok žeravými uhlíkmi!!

     Dratini je spomalený kvôli uhlíkom.

Ash-Seizmický hod!!

     Charizard chytí Dratiniho a mieria do výšky.Ten hod je celkom silný útok.Odhadujem,že sú vo výške asi 70 metrov.Nemám poňatia,či ma bude Dratini počuť,ale aj jediný útok môže obrátiť stav.

Ja-Elektrický šok,Dratini!!!!!!!!!!!

     Znovu sa rozkašlem.Najprv sa zdá,že ma Dratini nepočul,ale potom Charizard aj s Dratinim začnú padať.Len škoda,že Dratini nevie lietať.Obaja pokémoni dopadnú na zem a prach sa zvýri.Asi na minútu nič nevidno ale potom sa prach usadí.Pokémoni sa len tak tak držia na nohách.

Ash-Dračí hnev!!

     Uvedomujem si,že dračí hnev proti dračiemu hnevu by bola veľká blbosť.

Ja-Hyperlúč!!

     Oba útoky sa zmiešajú dokopy a všade je obrovská oslepujúca žiara.Keď žiaa pominie,obaja pokémoni ležia vyčerpaný na ihrisku.Ash stiahne Charizarda do pokélópty..

Strýko-Obaja pokémoni sú vyčerpaní a nevládzu ďalej bojovať.Tento súboj sa skončil nerozhodne.

     Ani som si nevšimla,kedy sa obloha zatiahla mračnami.Začalo mrholiť.Deti sa bežis mojim smerom a začali ma obijímať.Pozriem na Asha a ten je na tom rovnako.Deti ho obkľúčili.Keď rodičia začnú zvolávať svoje deti,lúka sa vyľudňuje.Za necelú chvíľu je lúka prázdna a len moja rodina upratuje stoly a nosí jedlo dovnútra.Mrholenie sa zmení na hustý dážď.Pribehnem k Dratinimu,ležiacemu na ihrisku v blate.Úplne horí.Už nikoho nevnímam.Začnem uvažovať,ako ďaleko je to do pokémonového strediska a či to stihnem do tmy.

     Ash ma vytrhne z úvah.Je úplne premočený,aj Pikachu.

Ash-Mala by si ísť dovnútra.Poriadne prší.

     Viem.Ale Dratini sa potrebuje schladiť,lebo horí,a ja ho nenechám samého.Nahlas to ale nepoviem.

Ja-Ďakujem ti za zápas,Ash.

Ash-Nemáš za čo.To bola maličkosť.Veľa som sa od teba naučil.

Ja-Hmmm,máš potenciál.Dúfam,že sa dostaneš do ligy.Nie každý dokáže poraziť mojich pokémonov.

      Ash sa začervená.Pribehne Brock,Misty a Richie.

Richie-Poďte už dnu!!

Ja-Dratini úplne horí.Nenechám ho tu samého.

      A vtedy sa to stane.Dratini začne žiariť.Jasnejšie ako slnko alebo hviezdy.

Misty-On sa...

Brock-Vyvíja.

      Z Dratiniho sa stane Dragonair.Jeden z mojich obľúbených pokémonov.

Ja-(šepkám)Dragonair.

Ash-No páni...Toto by som naozaj nečakal.

      Podídem ešte bližšie k Dragonairovi a pohladkám ho.Ku podivu je plný energie.Popozerám sa po ostatných.Sú celí premočení.

Ja-Prosím ťa,mohol by si nám zlepšiť počasie,Dragonair?

Misty-Zlepšiť počasie?

Ja-Uvidíš,Misty.

      Dragonair vzlietne,niekoľko krát sa zatočí vo vzduchu a potrasie chvostom.Zrazu už svieti slnko a vzduchom sa šíri vôňa dažďa.

Ash-Ale ako...

Richie-Dragonair narozdiel od Dratiniho dokáže lietať a meniť počasie,vďaka svojmu dlhému chvostu.

Misty-Aj ja chcem takého pokémona!!

****

     Už sú štyri poobede a Richie sa chystá na odchod.Ide si po odznaky do Zlatej ligy.Teta obijíme Richieho na rozlúčku.Rozlúčim sa s ním.

Ja-Netúlaj sa po svete príliš dlho.Hneď ako sa ti vyvinie Magicarp si dáme dračí súboj.

Richie-Platí.(obijíme ma a obráti sa k Ashovi)Nie si až tak zlý tréner ako som si myslel.Ale skúsenosti by ti nezaškodili.Dúfam,že sa v Zlatej lige uvidíme.

Ash-To si píš!!

****

Keď sa Richieho silueta stratí medzi stromami na lesnej cestičke,Teta sa obráti na mňa.

Teta-A čo ty,Kirra?Ostávaš tu?My budeme len radi.

Strýko-Alebo ťa tento šarmantný chlapec(pozrie na Brocka)Berie so sebou?

     Začervenám sa.

Ja-Ale strýko.

Strýko-Len sa pýtam.

Brock-Mne by vôbec nevadilo kebyže nám robíš spoločnosť.

Ash-Previedla by si nás Zlatým údolím....

Misty-...A mali by sme v parte ďalšie nežné pohlavie.No ták...

     Začnem rozmýšľať.

Ja-Prečo nie.Bude aspoň sranda.

Ash-Super!!

     Strýko vytiahne spoza kríka nie veľký ruksak.Toto ma fakt šokne.Nie len mňa.Všekých.

Strýko-Vedel som,že neodoláš a pôjdeš s kamarátmi preč,tak som ti zabalil.Máš tam aj nový pokédex.

     Toto ma dostane.Schmatnem ruksak a rýchlo sa rozlúčim s tetou a strýkom.Keď sa aj ostatní s nimi rozlúčia,po ceste kývame mojej tete a strýkovi.

Teta-Pozdravujte potom Toshiho v Smaragdovom meste!!

Ja-Neboj sa.Ahóóóój!!

      A mierime s mojimi kamarátmi do Smaragdového mesta.